„Kas bus svarstoma šiandien komitete – tai tikrai nenorėčiau tikėti tomis istorijomis, kad čia daroma būtent norint išsukti vieną iš koalicijos partnerių. Bet tai, kas yra siūloma pono Sabatausko, tai yra visiškas nesusipratimas ir nesusivokimas“, – trečiadienį LRT radijui sakė S. Skvernelis.
„Nenoriu kol kas tikėti, kad tai yra susiję su vieno asmens bandymu išsukti iš situacijos“, – pakartojo jis.
Kalbėdamas apie socialdemokrato siūlymus, S. Skvernelis pastebėjo, jog J. Sabatauskas siūlo nenumatyti prievolės turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija netgi TTK nariams. Tai, parlamento vadovo manymu, užkirstų kelią vykdyti atitinkamų šalies institucijų parlamentinę kontrolę.
„Netgi pačiam Teisės ir teisėtvarkos komitetui, visam komitetui siūloma, kad nereikėtų turėti leidimo dirbti su slapta informacija. Tai sunkiai įsivaizduoju, kaip šis komitetas gali atlikinėti parlamentinę kontrolę“, – dėstė jis, prisimindamas, jog kadaise, būdamas Policijos generaliniu komisaru, teikdavo komitetui slaptą informaciją.
„Aš kažkada tą darydavau, komitetui teikdavau, pavyzdžiui, organizuoto nusikalstamumo būklės situaciją Lietuvoje. Tai ta informacija nėra vieša“, – pažymėjo jis.
Kritikos Seimo vadovas negailėjo ir kitiems siūlymams – pavyzdžiui, iš pareigybių sąrašo išbraukti ir parlamento Antikorupcijos komisiją.
„Siūlymas, kad Antikorupcijos komisija leidimų neturėtų – tai apskritai ji tampa bedantė ir nėra reikalinga“, – akcentavo S. Skvernelis.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seimas po pateikimo pritarė parlamento pirmininko Sauliaus Skvernelio inicijuotoms Seimo statuto pataisoms – jomis siūloma įtvirtinti pareigybes, kurioms būtini atitinkami leidimai dirbti su įslaptinta informacija. Šiuo metu tokia tvarka yra reglamentuojama Seimo pirmininko potvarkiu.
Vis tik, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Julius Sabatauskas ketina siūlyti sutrumpinti sąrašą Seimo pareigybių, kurioms būtų numatyta prievolė turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Parlamento vadovo inicijuotose Seimo statuto pataisose socialdemokratas siūlo numatyti, kad leidimai būtų reikalingi tik Seimo valdybai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), Užsienio reikalų komiteto (URK) nariams, taip pat specialiųjų tyrimų komisijų atstovams.
J. Sabatausko siūlyme neliko ir delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje. Jeigu Seimas pritartų tokiems siūlymams, tai reikštų, kad postą šioje delegacijoje išsaugotų leidimo dirbti su slapta informacija negavęs „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Eltai J. Sabatauskas tvirtino, jog minėtus siūlymus teikia įvertinus pastarųjų 5 metų Seimo nariams ir komitetams teiktos informacijos statistiką. Tuo metu klausiamas, ar taip nemėgina padėti koalicijos partneriui R. Žemaitaičiui, J. Sabatauskas tokias mintis neigė ir vadino „sąmokslo teorijomis“.
Seimo statuto pakeitimus S. Skvernelis inicijavo po to, kai VSD prieštaravo, jog būtų išduotas leidimas dirbti su įslaptinta informacija „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui. Netrukus VSD pateikė dar vieną neigiamą išvadą – dėl „aušriečio“ Dainoro Bradausko.
Kaip numato įstatymas, teisę dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija, remiantis VSD vertinimu, suteikia paslapčių subjekto vadovas – šiuo atveju, Seimo pirmininkas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Atrodo jiems vis maža persekiojančių eilinį pileti, kgb analogų?, ---GP, LB, VSD, STT, FNTT...