• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Atėjus rudeniui norisi pasimėgauti pasivaikščiojimu margais medžiais pasipuošusiame parke ir grįžti į jaukius bei, žinoma, šiltus namus. Deja, šildymo sezonui dar neprasidėjus tenka iš stalčių traukti vilnones kojines ir megztinius arba įsijungti šildytuvą ar elektrinį radiatorių.

Atėjus rudeniui norisi pasimėgauti pasivaikščiojimu margais medžiais pasipuošusiame parke ir grįžti į jaukius bei, žinoma, šiltus namus. Deja, šildymo sezonui dar neprasidėjus tenka iš stalčių traukti vilnones kojines ir megztinius arba įsijungti šildytuvą ar elektrinį radiatorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Papildomas šilumos šaltinis svarbus mūsų komfortui ir sveikatai, o taip pat ir namams - vėsiose patalpose ilgiau neišgaruoja ir linkusi kauptis drėgmė, kuri yra pagrindinė sąlyga pelėsio įsiveisimui bei plitimui. Žinoma, norimu efektu ir šiluma galėsime džiaugtis tik pasirinkę tinkamą prietaisą.

REKLAMA

Kokybiškos buitinės technikos „Standart“ specialistai siūlo atkreipti dėmesį bei įvertinti į keletą faktorių. Visų pirma, pagalvokite, kokio dydžio patalpą norėsite šildyti, ar galėsite šildymo prietaisą saugiai palikti veikti namuose (ar jis išsijungs perkaitęs, nuvirtęs), ar pavyks jį lengvai pernešti ir naudoti kituose kambariuose ar, pavyzdžiui, nusivežti į sodybą.

Besirinkdami šildymo prietaisą atkreipkite dėmesį į jo galią (galingesnis šildytuvas apšildys didesnį plotą), galimybę reguliuoti termostatą, laikmatį (galėsite pasirinkti įsijungimo/ išsijungimo laiką), elektroninę klimato kontrolę (prietaisas visuomet išlaikys pasirinktą temperatūrą), taip pat atkreipkite dėmesį į dydį, dizainą, laido ilgį.

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinę savo poreikius pasirinkite juos geriausiai atitinkantį šildymo prietaiso tipą: naudojimui namuose skirtą termoventiliatorių, tepalinį radiatorių, infraraudonųjų spindulių ar konvencinį šildytuvą arba lauko ir didelių patalpų dujinį šildytuvą.

Pagrindiniai šildymo prietaisų tipai:

Termoventiliatorius. Nedideli ir pigūs termoventiliatoriai stipria srove išpučia sušildytą orą į aplinką. Tai neblogas pasirinkimas, jeigu papildomos šilumos reikia nedideliam plotui arba labai „lokalizuotai“, pavyzdžiui, norite sušildyti dirbant prie stalo šąlančias kojas. Termoventiliatoriai vertinami ne tik dėl mažos kainos, nedidelio dydžio bei lengvumo, bet ir dėl dvigubos funkcijos - bene visi naujesni termoventiliatorių modeliai geba pūsti tiek šiltą, tiek šaltą orą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikėtų pabrėžti ir tai, kad termoventiliatoriai įkaitina daiktų paviršių, o juos išjungus šilumos nepalaiko, akimirksniu atvėsta. Jie gan triukšmingi ir neekonomiški, sunaudoja daug elektros energijos, ilgai naudojant labai išsausina patalpų orą.

Tepalinis radiatorius. Tepaliniai radiatoriai primena centrinės šildymo sistemos radiatorius, tačiau jų vidus yra užpildytas specialiu, išvalytu, aplinkai nekenksmingu tepalu. Šie radiatoriai yra ekonomiški ir efektyvūs - tepalas įšyla šiek tiek lėčiau, tačiau ilgai išlieka šiltas, savo šilumą atiduoda ir išjungus prietaisą. Renkantis tepalinį radiatorių reikėtų atkreipti dėmesį į jo ilgį, t.y. į sekcijų skaičių (įprastai nuo 5 iki 12), kuo jų daugiau, tuo didesnę patalpą ir tuo geriau prietaisas šildys.

REKLAMA

Buitinės technikos „Standart“ specialistai siūlo atkreipti dėmesį į dailaus dizaino tepalinį radiatorių „LH27E-0820“. Šis radiatorius turi 8 sekcijas, reguliuojamą termostatą ir tris šilumos nustatymo parinktis. Juo labai patogu naudotis visuose namų kambariuose, prietaisas valdomas pulteliu, o ratukai padės šildymu mėgautis ten, kur norite. O išėję ir palikę įjungtą radiatorių tikrai nesijaudinsite - „Standart“ radiatorius „LH27E-0820“ turi apsaugos nuo perkaitimo sistemą, nuvirtęs išsijungia automatiškai.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Infraraudonuosius spindulius skleidžiantys šildytuvai šilumą perduoda bangomis ir šildo ne patalpą, o joje esančius objektus, taip pat ir mūsų kūną. Šie šildytuvai yra ekonomiški, jų veikimui neturi įtakos vėjas, skersvėjis, tad jie dažnai montuojami garažuose, o taip ir atvirose erdvėse (terasose, balkonuose).

REKLAMA

Infraraudonųjų spindulių šildytuvus, siekiant maksimalaus efekto, reikėtų kabinti bent 1 metro, o geriausia - 2,5-3 metrų aukštyje, tad jiems reikės paskirti specialią vietą. Pakabinimas aukščiau yra ir papildoma apsauga, kadangi gan brangūs infraraudonųjų spindulių šildytuvai lengvai dūžta. Šie šildytuvai veikia kryptingai, tad, jeigu patalpa labai didelė, į šildytuvo veikimo lauką nepatenkantys objektai paprasčiausiai nesušils.

Konvekcinis šildytuvas. Šie šildytuvai remiasi oro judėjimo savybėmis - sunkesnis, šaltas oras patenka į prietaisą per apatines groteles, srūva per kaitinimo elementą, sušyla, tampa lengvesniu ir pakyla per viršuje esančias groteles. Konvekciniai šildytuvai mažiau sausina patalpų orą, yra tylūs ir gan ekonomiški.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dujinis šildytuvas. Dujiniai šildytuvai labai efektyvūs, generuoja ypač daug šilumos, tad jie naudojami pramonėje, šildant labai dideles patalpas, sandėlius, prekybos sales, garažus, dirbtuves ar dideles terasas, lauko kavines ir pan.

Šių šildytuvų veikimui naudojamos propano-butano dujos, tad jie tinkami naudoti tik labai gerai vėdinamose patalpose ar lauke.

Nusprendę įsigyti prietaisą namų šildymui nedvejokite ir būtinai pasitarkite su profesionalais, pasakykite jiems, kokio dydžio kambarį ketinate šildyti, ar jame būna ypač šalta, kokius turite lūkesčius dėl prietaiso ekonomiškumo, veikimo principo ir papildomų funkcijų. Svarbu rinktis atsakingai, kad šiluma džiugintų ne vieną vėsų rudenį ir speiguotą žiemą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų