REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pyragas, kalakutas, premija, o gal tryliktas atlyginimas – kokių kalėdinių dovanų šiemet žada darbdaviai? Apklausa rodo, kad finansinio priedo tikisi keturi iš dešimties darbuotojų, nors pernai premijomis pavaldinius lepino mažiau nei trečdalis įmonių.

Pyragas, kalakutas, premija, o gal tryliktas atlyginimas – kokių kalėdinių dovanų šiemet žada darbdaviai? Apklausa rodo, kad finansinio priedo tikisi keturi iš dešimties darbuotojų, nors pernai premijomis pavaldinius lepino mažiau nei trečdalis įmonių.

REKLAMA

Išaugus kainoms ir išlaidoms, šį kartą darbuotojai tikisi ir didesnių premijų, vidutiniškai į rankas pageidautų gauti per 300 eurų. Tiesa, kur kas dažniau nei pinigais darbdaviai pavaldinius apdalija dovanėlėmis, kurios ne visiems patinka. Šiais metais itin sumažėjo ir įmonių vakarėlių.

Klaipėdoje įsikūrusios jūreivius įdarbinančios įmonės darbuotojai penktadienį jau atšventė vakarėlyje. Jo metu vadovai visiems įteikė, kaip sako, simbolines dovanas, po 200 eurų. Tačiau netrukus darbuotojai sulauks ir kur kas didesnės staigmenos.

„Oficialiai, metų gale, gaus tryliktą atlyginimą. Bet jie dar to nežino“, – sako „OJ Crew“ vadovas Artur Truš.

REKLAMA
REKLAMA

Nors apie solidžią premiją anksčiau nei vadovas praneša TV3 žinios, darbuotojams dovana nebus visai netikėta. Direktorius pasakoja, kad, smarkiai sukilus elektros ir dujų kainoms, įmonė kompensavo ir dalį šių asmeninių išlaidų.

REKLAMA

„Tikslas visuomet yra atsidėkoti darbuotojams, nes be darbuotojų nebūtų tos įmonės. Pasižadėjęs esu savo darbuotojams, kurie nuo pat pradžių, kad, einant laikui ir didėjant pelningumui, mes jį dalysimės. Kuo geriau įmonė gyvens, tuo geriau gyvens mūsų darbuotojai“, – tvirtina A. Truš.

Dalis kalbintų kauniečių irgi jau džiaugiasi kalėdiniais piniginiais priedais:

„Kaip per 20 metų pirmą kartą, tai tikrai didelė. Galiu įvardyti, 700 eurų gavau.“

„Šimtas procentų, tik atskaitymai nuo pirmo euro. – Tai neblogai? – Labai gerai.“

Tiesa, kiti – ne tokie optimistiški:

„Būtų smagu, bet nesitikiu.“

„Dar Kalėdų Senis neatėjo pas mus. – Tikitės, kad ateis? – Tikimės, kaip ir visi.“

„Tikrai ne. Kiek dirbam, tiek užsidirbam, labai patenkinti esam, jokių dovanų nereikia.“

„Tai yra didelė našta darbdaviui ir nemanau, kad to reikėtų reikalauti ir tikėtis.“

O tikisi finansinio priedo, anot „CV-Online“ apklausos, 42 proc. darbuotojų. Tai yra gerokai daugiau, nei tautiečiai premijų gavo pernai, tada šitaip pavaldinius palepino 27 proc. įmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikisi lyg ir kompensacijos Kalėdų proga, kad finansinis priedas bus atlyginimo nepakėlimo kompensacija“, – sako „CV-Online“ atstovė Rita Karavaitienė.

O ir pačių premijų šiemet darbuotojai nori riebesnių. Jei pernai priedų vidurkis į rankas siekė 311 eurų, šiųmečiai lūkesčiai – 320 eurų. Didžiausius kalėdinius priedus moka įmonės, kuriose dirba nuo 50 iki pustrečio šimto žmonių. Visgi kur kas dažniau darbdaviai po egle palieka dovanų. Taip labiau apsimoka, nes dovanos iki 200 eurų nėra apmokestinamos. Dovanų sulaukia apie 70 proc. darbuotojų.

„Tikina, kad tarp 50 ir 100 eurų, o kai kurie ir 200 eurų – dovanos bus“, – teigia Darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau žmonės esą labiau vertina pinigus.

„Žmonės labiau patenkinti kalėdinėmis dovanomis iš įmonės, jei jų viena iš sudedamųjų dalių yra finansinis priedas. Tada atrodo lyg ir vertė didesnė“, – tikina R. Karavaitienė.

Vis mažiau darbuotojus džiugina ir skanėstai.

„Pyragas ar kalakutas. Bet pasižiūrėjus į apklausos duomenis matosi, kad darbuotojai ne itin vertina valgomą dovaną ir labiau tikisi šventinio renginio, nematerialios dovanos – laisvų darbo dienų“, – kalba R. Karavaitienė.

Kai kurios įstaigos, pavyzdžiui, Lietuvos paštas, premijas skirs kaip kompensaciją išaugusioms kainoms.

„Visi, kurie dirba seniau nei šių metų rugsėjo mėnuo, gaus vienkartinį priedą, kuris priklauso nuo dirbamo etato dydžio ir kuris bus ne didesnis nei 10 proc. vidutinio atlyginimo, kuris yra 1188 eurai“, – teigia Lietuvos pašto komunikacijos vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

REKLAMA

Prekybos tinklas „Iki“ premijų neskirs, tačiau pirmąją Kalėdų dieną visiems bus nedarbo diena. Laukia ir dovanos.

„Kiekvienam darbuotojui dovanojame po gėrybių krepšelį ir dovanas gauna iki 14 metų darbuotojų vaikai. Žaidimai, saldainiai ir panašiai“, – sako „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

Ne išimtis – ir valstybinės įstaigos. Štai Seimo kanceliarija, kurioje dirba 800 žmonių, taupymo sumetimais premijų irgi neskirs, tačiau sausį kvies į koncertą ir į klubą.

„Kotrynos bažnyčioje planuojama moksleivių simfoninio orkestro koncertas, kuris bus skirtas pagerbti Seimo kanceliarijos ilgiausiai dirbantiems kolegoms. Po to šventinis vakaras tęsis klube „Tamsta“, – kalba Seimo Spaudos biuro atstovė Monika Kutkaitytė.

REKLAMA

Parlamentui tai kainuos iki 5 tūkst. biudžeto eurų, bet dalį išlaidų susimokės patys darbuotojai. Pasak Darbdavių konfederacijos vadovo Dano Arlausko, infliacija daugiau kirto darbuotojams, o ne darbdaviams, taigi, premijoms ir dovanoms verslai pinigų turi. Tačiau šiemet kur kas mažiau šventinių įmonių vakarėlių.

„Yra masiniai atšaukimai iš anksčiau užsakytų kalėdinių vakarėlių ir nesupranta, kodėl. Emociškai, kai vyksta karas Ukrainoje, žmonės keistai jaučiasi, sako, mes gi kiekvieną dieną susiduriam, linksminamės, kai ten žmonės žūsta“, – teigia D. Arlauskas.

Nepatenkinti pernykštėmis darbdavių dovanomis yra 38 proc. tautiečių.

O TERBU su uzrasu IGNITIS---nenorite gaut ???
Tik tikisi, gal gaus
Tik tikisi, gal gaus
Galite tik pasvajoti, ne visi gauna ar gaus premija.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų