REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geležis reikalinga organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius, naudojamus deguoniui nešioti po kūną. Jei trūksta geležies, tai gali sukelti geležies stokos anemiją.

Geležis reikalinga organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius, naudojamus deguoniui nešioti po kūną. Jei trūksta geležies, tai gali sukelti geležies stokos anemiją.

REKLAMA

Šios būklės simptomai yra:

  • nuovargis ir energijos trūkumas,
  • dusulys,
  • širdies plakimas,
  • blyški oda.

Paprastas kraujo tyrimas gali parodyti, ar asmuo serga geležies stokos anemija. Pasak gydytojos Ankitos Baidya iš HCMCT Manipal Hospitals, geležies trūkumas gali būti ženklas, kad žmogus užsikrėtė Covid-19.

Ji sakė: „Įvairiais tyrimais nustatyta, kad sunkių Covid-19 pacientų uždegimo žymenys iš tikrųjų gamina hepcidiną – svarbią iš kepenų išsiskiriančią cheminę medžiagą, kuri padeda reguliuoti ir įsisavinti geležį ląstelėse“.

Dr Baidya taip pat pridūrė, kad pacientams, sergantiems sunkiu Covid-19, taip pat buvo nustatytas didelis feritino – kraujo baltymo, kuriame yra geležies, kiekis, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Gali būti susiję su dideliu kūno uždegimu

Vyresnioji klinikinė dietologė Edwina Raj pridūrė, kad COVID-19 ryšys su geležies trūkumu gali būti susijęs su dideliu kūno uždegimu.

REKLAMA

Ponia Raj sakė: „Šis geležies apykaitos sutrikimas gali turėti įtakos bendrai savijautai ir sulėtinti atsigavimą po ligos. Pacientai, sveikstantys nuo Covid-19, ir toliau praneša apie didelį nuovargį, dusulį, prastą apetitą, krūtinės skausmą, galvos svaigimą, pažinimo sutrikimus ir plaukų slinkimą“.

Geležies stokos anemijos gydymas labai priklauso nuo ją sukėlusios priežasties

NHS sako: „Jei kraujo tyrimas rodo, kad raudonųjų kraujo kūnelių skaičius yra mažas, bus rekomenduotos geležies tabletės papildyti geležį organizme“.

REKLAMA
REKLAMA

Be tablečių, pacientai taip pat gali valgyti maistą, kuriame yra daug geležies, pavyzdžiui, tamsiai žalių lapinių daržovių, grūdų, duonos, mėsos, džiovintų vaisių, tokių kaip abrikosai ir ankštiniai augalai.

Jie ne tik turėtų valgyti daugiau kai kurių maisto produktų, bet jiems rekomenduojama vartoti mažiau:

  • arbatos,
  • kavos,
  • pieno ir pieno produktų,
  • maisto produktų, kuriuose yra daug fito rūgšties.

Geležies stokos anemija, kaip ir kiti trūkumai, gali turėti daug priežasčių, pavyzdžiui, kai kurių priešuždegiminių vaistų vartojimas, skrandžio opos, žarnyno arba stemplės uždegimas, pūslės ir žarnyno arba skrandžio vėžys.

Prieš nustatant ryšį tarp geležies trūkumo ir Covid-19, svarbu pažymėti, kad tam būtina atlikti  daugiau tyrimų. Jei toks ryšys būtų nustatytas, jis papildytų ilgą komplikacijų, susijusių su Covid-19, sąrašą. Nepaisant to, ką sako ar galvoja plačioji visuomenė, pandemija tikrai nesibaigė.

Gerai prirašė,tipo truksta geležies ,tai jau kovidas,ir dusulys ir bla bla bla,nėra ką rašyti,man gerklėje kiekvieną rytą geležies skonis,ir galva svaigsta,ir miegu para ir dvi ,kovido nera,ir tipo kraujas geras,nieko tokio ,kad krūtinė kartais skauda,ne pensininkė,gydytoja pasakė,nėra ko vaikščioti į poliklinika,SAM liepė pensininkus ir pabegelius gelbėti,maždaug kai nėra dar pensijos ir skauda duobutę,kas pajaute,tas žino ką tai reiskia kai silpna iki apalpimo ir vėmimo,tai pasirodo irgi nieko tokio,nes greitoji atvažiavus nieko nerastų,varykit į poliklinika,o ten tyrimai tik pensininkams ir diabetininkams,nėpriklauso dar pensija ir nėra cukrinio diabeto,reiskia tyrimai irgi jokie nepriklauso,grąžinkite man tuomet 50 eurų,o manęs irgi nejaudina kažkokie ligoniai poliklinikoje ar atsigulė į ligoninės,man nieko jei nepriklauso,neprivalau mokėti solidarumo mokesčio ir išlaikyti kažkokius degradus,ir dar partijas šerti su dviem procentais,kur pinigai nuo dviejų procentų,grąžinkite prašom,man tos partijos nieko,pensininkai kišenes kraunasi ,bijo nudvesti,nes dar mažai prisivoge ,kas neaišku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų