REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl grožio hortenzijas mėgsta visi sodininkai, o jų žiedų spalvą galima pakeisti labai paprastai.

Dėl grožio hortenzijas mėgsta visi sodininkai, o jų žiedų spalvą galima pakeisti labai paprastai.

REKLAMA

Hortenzijas visi myli dėl jų gražių žiedų, kurių spalvą pakeisti galima labai paprastu būdu. Hortenzijos papuoš bet kokį sodą – jas ne tik lengva prižiūrėti, bet kai kurių rūšių augalų žiedų spalvą galima pakeisti į tokią, kokios pageidaujate.

Hortenzijos keičia spalvą priklausomai nuo dirvožemio rūgštingumo, t.y. pH lygio, todėl svarbiausia žinoti, kokio tipo dirvožemyje jos auga.

Jill Raver, sodininkystės ekspertė iš „Plating Tree“, sakė, kad paprastai rožinę hortenziją pakeisti į mėlyną yra sunkiau nei atvirkščiai, tačiau tai vis tiek galima padaryti, jei tik turite šiek tiek daugiau kantrybės.

„Svarbiausias dalykas, kurį reikia suprasti keičiant hortenzijos žiedų spalvą iš rožinės į mėlyną arba iš mėlynos į rožinę, yra dirvožemio pH. Rūgštus dirvožemis kai kurias hortenzijas pakeičia taip, kad jų žiedai tampa mėlyni, – savo tinklaraštyje rašė Jill. – Šarminis dirvožemis keičia hortenzijų spalvą į rožinę. Kita vertus, neutralus dirvožemis leis jūsų hortenzijoms išgauti tarpinę spalvą. Jei norite, kad žiedai būtų violetinės spalvos, jums tereikės neutralaus dirvožemio.“

REKLAMA
REKLAMA

Pirmas svarbus žingsnis siekiant pakeisti hortenzijos žiedų spalvą – atlikti tyrimą. Pirmiausia reikia žinoti, kokios rūšies hortenzijas auginate savo sode, nes tik tam tikros veislės, pavyzdžiui, didžiažiedės, didžialapės ir šluotelinės hortenzijos gali keisti spalvą.

REKLAMA

Kaip pakeisti hortenzijos žiedų spalvą į rožinę

Kitas žingsnis – patikrinti sodo dirvožemio pH lygį, kad žinotumėte, ką reikia keisti. Jill sakė, kad paprastą dirvožemio pH nustatymo rinkinį rasite daugelyje sodo centrų arba namų apyvokos reikmenų parduotuvių.

„Idealus pH rausviems žiedams yra apie 6,0. Mėlyniems žiedams optimalus pH yra nuo 4,5 iki 5,5, – aiškino ji. – Jei dirvos pH yra didesnis nei 7,5, tai greičiausiai jums nepavyks, nes tokio aukšto pH dirvožemyje paprastai būna laisvo kalcio karbonato arba dumblo, todėl labai sunku sumažinti rūgštingumą.“

REKLAMA
REKLAMA

Jei norite, kad jūsų hortenzijų žiedai taptų rožiniai, geriausia tai daryti rudenį arba pavasarį, kai baigiasi jų žydėjimo sezonas.

Į dirvožemį turėsite įpilti daugiau sodo arba žemės ūkio kalkių. Reikiama dozė priklausys nuo esamo ne tik nuo jūsų sodo dirvožemio pH, bet ir nuo dirvožemio tipo.

„Pabarstykite kalkėmis aplink augalą ant dirvos iki pat lašelinės linijos. Kalkes ir viršutinį dirvos sluoksnį sumaišykite grėbliu, bet atsargiai, kad nepažeistumėte augalo šaknų“, – patarė ji.

Kaip pakeisti hortenzijos žiedų spalvą į mėlyną

Jei norite, kad jūsų hortenzijos žiedai taptų mėlyni, turėsite į dirvą įterpti aliuminio sulfato, kuris mažina dirvožemio pH, arba elementinės sieros, kuri labiau rūgština dirvožemį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šios priemonės parūgština dirvožemį, ir jūsų augalas išaugina mėlynus žiedus, – rašė Jill. – Elementinė siera yra pigesnis pasirinkimas, tačiau aliuminio sulfatas veikia greičiau, todėl dauguma sodininkų paprastai renkasi jį.“

Po to būtinai gausiai palaistykite hortenziją, kad cheminės medžiagos įsigertų į dirvožemį, tačiau taip pat nepamirškite nuplauti jų nuo augalo lapų.

Po kelių mėnesių būtinai patikrinkite dirvožemio pH. Norint išlaikyti rožinę žiedų spalvą, reikia, kad dirvožemio pH neviršytų 6,4, o mėlyniems žiedams – nuo 4,5 iki 5,5.

„Jei dirvožemio pH nėra toks, kokio norėtumėte, arba hortenzijos spalva dar nepasikeitė, nenusiminkite, – pridūrė ji. – Tai nėra taip paprasta. Priklausomai nuo to, kokio rezultato siekiate, naudokite dar vieną kalkių ar sieros dozę.“

REKLAMA

Vienas iš natūralių būdų pabandyti privertsi hortenzijas žydėti mėlynai – naudoti kavos tirščius, kurie teoriškai gali padidinti dirvos rūgštingumą. Šis metodas gali būti gana veiksmingas, be to, kavos tirščiai gerai suskyla dirvožemyje.  

Tačiau jei norite patikimų rezultatų, naudokite produktą, specialiai sukurtą dirvos rūgštingumui didinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų