• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

14:00. Kaip skelbia portalas „Civil.ge“, Gruzijos policijai kol kas nepavyksta sugrįžti į Gorio miestą. Skelbiama, kad miesto prieigose yra išsirikiavusi policijos automobilių kolona ir kol kas vyksta derybos su Rusijos kariškiais.

14:00. Kaip skelbia portalas „Civil.ge“, Gruzijos policijai kol kas nepavyksta sugrįžti į Gorio miestą. Skelbiama, kad miesto prieigose yra išsirikiavusi policijos automobilių kolona ir kol kas vyksta derybos su Rusijos kariškiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



Dar nėra aišku, dėl ko yra deramasi. Anksčiau buvo skelbiama apie pasiektą susitarimą, leidžiantį Gruzijos policijai perimti miesto kontrolę. Tiesa, kiek vėliau į miestą grįžo Rusijos tankai, tačiau teigiama, kad jie tik padeda iš Gorio išvykti ten likusiems kariuomenės daliniams. Buvo skelbiama, kad tankai paliks miestą, kai tik jo kontrolę perims Gruzijos policija.

REKLAMA

13:40. Rusijos tankai grįžo į Gruzijos Gorio miestą tam, kad padėtų iš jo pasitraukti ten likusioms Rusijos karinėms pajėgoms, Gruzijos vidaus reikalų ministerijos pareiškimą cituoja CNN.

Kiek anksčiau į Gorio miestą ėmė grįžti Gruzijos policija. Skelbiama, kad Rusijos kariuomenė galutinai pasitrauks iš Gorio, kai jo kontrolę visiškai bus pasirengusi perimti Gruzijos policija.

REKLAMA
REKLAMA

10:25. Rusija sako, kad Jungtinių Tautų taikos rezoliucija Rusijos ir Gruzijos konfliktui sureguliuoti nėra svarbi.

Tokią savo šalies poziciją pareiškė Rusijos prezidentas Dimitrijus Medvedevas, vakar vėlai vakare kalbėdamas telefonu su Prancūzijos vadovu Nikola Sarkozy. D. Medvedevas turėjo galvoje 6 punktų susitarimą su Gruzija nutraukti ugnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos inicijuotas susitarimas tarp Maskvos ir Tbilisio buvo tas, kad šių šalių santykius saistytų  JT saugumo tarybos paruošta rezoliucija.

Nors abi šalys – tiek Gruzija, tiek Rusija – pritarė taikos planui, D. Medvedevas sako, kad  jokia JT rezoliucija ar deklaracija nėra pats svarbiausias dalykas norint stabilizuoti padėtį regione.

REKLAMA

Taikos plano pirmasis sutarties principas įpareigoja nenaudoti jėgos ir smurto. Antrasis - nutraukti karinius veiksmus.

Trečiasis - sudaryti galimybę laisvai teikti humanitarinę pagalbą. Pagal ketvirtąjį paliaubų plano punktą Gruzijos pajėgos privalo grįžti į nuolatinę savo būstinę. Pagal penktąjį - numatoma, jog iki tol, kol bus imamasi tarptautinių mechanizmų, Rusijos taikdarių pajėgos taikys papildomas saugumo priemones. Šeštasis - bus pradėta tarptautinė diskusija dėl Abchazijos ir Pietų Osetijos statuso, siekiant užtikrinti nuolatinį jų saugumą.

REKLAMA

10:00. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (OSCE) į Gruziją ketina išsiųsti papildomai 100 ginkluotų stebėtojų.

Tai pranešė OSCE vadovaujantis Suomijos užsienio reikalų ministras Aleksandras Stubbas, pareiškęs, jog konflikto zonoje įsivyravęs smurtas, nuo kurio kenčia civiliai žmonės, kelia didelį nerimą.

Pasak jo, saugumo ir bendradarbiavimo organizacija konflikto zonoje planuoja dislokuoti dar 100 karinių stebėtojų, kurių pagrindinė misija - konflikto regione užtikrinti vietiniams gyventojams saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios organizacijos į Gruziją jau pasiųsta misija sako, jog kol kas neturi visapusiškų galimybių prieiti prie konflikto zonos.

8:30. Rusijos ir Gruzijos aukščiausi kariniai pareigūnai vakar vėlai vakare patvirtino, kad Gruzijos policija galės šiandien sugrįžti į Gorio miestą. Gruzijos policijos kontrolę yra perėmusi Rusija.

Vietinės policijos vadovas Aleksandras Maisuradzė tikina, kad vietos žmonės, palikę miestą dėl čia vykstančių karinių susirėmimų, galės ten grįžti, kai tik čia vėl pasirodys Gruzijos policijos pajėgos.

REKLAMA

Tuo tarpu Rusijos oro pajėgų atstovas generolas  Aleksandras Borisovas, dalyvavęs trečiadienio susitikime su Gruzijos pareigūnais Goryje, neigia pareiškimus, esą Rusijos pajėgos buvo įžengusios į Gorio miestą.

Jo teigimu, Rusijos armija Gorio apylinkėse buvo sustojusi tam, kad surinktų visą ginkluotę ir karo įrangą, kurią esą paliko gruzinų armija, besitraukianti į Tbilisį. Anot Rusijos atstovo, pakelėse be niekur nieko palikti gausybę sprogmenų ir 40 karinių automobilių buvo pavojinga.

REKLAMA

Visuomeninis veikėjas Sozaras Subari, taip pat dalyvavęs vakarykščiame susitikime Goryje, „civil.ge“ telefonu aiškino, jog yra kalbėjęs su miesto vietos gyventojais, kurie tikinę, esą Rusijos armija nebuvo Goryje apsistojusi šiaip sau - ji tuo metu plėšė, žudė ir grobė Gruziją palaikančius asmenis.

Pabėgeliai iš Pietų Osetijos






Vakar diena (trečiadienis). Goris. Gruzija ("News Bridgepix" nuotr.)















REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų