REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybėje būtų didesnis stabilumas, jeigu dabartinė valdančioji koalicija būtų sustiprinta, ją išplečiant.

REKLAMA
REKLAMA

Valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas tai pareiškė pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje „Redakcija“. Antradienį politikas BNS sakė jau kalbąs su opozicinių partijų vadovais dėl bendro darbo.

REKLAMA

„Aš pasisakyčiau už tai, pagal galimybę, kad vis dėlto valstybėje būtų stabilumas ir tą dabartinę galbūt dirbančią koaliciją (konservatorių, Liberalų sąjūdžio, liberalcentristų ir Tautos prisikėlimo partijos - BNS) reikėtų praplėsti, kad ji turėtų daugiau pasitikėjimo. Galbūt įjungti naujas jėgas, galbūt pritraukti partijas, kurios gali pasiūlyti ir savo žmonių profesionalų dirbančių vienu ar kitu metu“, - pirmadienį televizijos laidoje kalbėjo A.Valinskas, paklaustas apie pirmuosius naujojo prezidento darbus po rinkimų.

REKLAMA
REKLAMA

TPP yra iškėlusi A.Valinsko kandidatūrą į prezidentus.

Antradienį plėtodamas savo mintį Seimo pirmininkas teigė, kad partijoms reikėtų vienytis dėl Lietuvą užgriuvusių ekonominių, socialinių sunkumų.

„Kol kas partnerių nereikia įvardyti, nes tai dar labiau padidintų įtampą. Kalbame apie principus, kurių turėtų būti laikomasi, - BNS sakė A.Valinskas. - Teko kalbėtis ir su vienais dabar opozicijoje esančiais, ir su kitais. Manau, kad kur kas mažiau būtų socialinių įtampų, jeigu ta koalicija būtų platesnė ir stipresnė balsų atžvilgiu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TPP vadovas neslėpė, kad jo žvilgsnis krypsta į visas tris šiuo metu opozicijoje esančios parlamento frakcijas - Socialdemokratų, Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“.

Viena vertus, A.Valinskas teigė suprantąs, kad „tokia koalicija greičiausiai negalima“, kita vertus, jo nuomone, partijos turėtų stengtis pamiršti buvusias nuoskaudas.

„Tariantis dabartinei koalicijai, atsižvelgta į rinkimų rezultatus, į darbus, kuriuos nuveikė viena prie vairo buvusi partija, dabar - kita, ir tos priešpriešos buvo pasiekusios apogėjų, - Seimo pirmininkas dėstė, kodėl iškart po Seimo rinkimų nebuvo galima sudaryti platesnės koalicijos. - Dabar, manau, visi, matydami, kad reikia dirbti pavojaus ir krizės akivaizdoje, supranta, kad vis dėlto platesnis žmonių ratas nėra toks trūkumas, apie kurį buvo šnekama anksčiau.“

Pasak jo, „ekonominė situacija žingsniuoja į tą pusę, kai vienai Vyriausybei ir kitiems reikės dėl daug ko užsimerkti ir pamiršti praeities nuoskaudas“.

REKLAMA

A.Valinskas pripažino, kad apie jo iniciatyvą koalicijos partneriai kol kas nėra informuoti. Jis sakė kol kas kalbėjęs su TPP nariais ir opozicinių partijų lyderiais. Parlamento vadovas taip pat žadėjo surengti „susitikimą prie apvalaus stalo, kad dalyvautų partijų vadovai, frakcijų vadovai, kurie tas problemas išsakytų įveliant kuo mažiau emocijų“.

Paklaustas, ar kalbama ir apie pokyčius vykdomojoje valdžioje, TPP lyderis tvirtino, kad kol kas jis kalba tik apie dialogo pradžią.

A.Valinsko pokalbiai su opozicinių partijos vadovais sutapo su laiku, kai jos turėjo apsispręsti dėl „tvarkiečių“ inicijuoto nepasitikėjimo Seimo pirmininku. „Tvarkiečiai“ priekaištavo parlamento vadovui dėl prastos Seimo darbo kokybės ir nekorektiško elgesio.

REKLAMA

Tačiau „darbiečiai“ ir dauguma socialdemokratų nutarė nepasitikėjimo nepalaikyti. Neoficialiomis žiniomis, būtent su pastarųjų dviejų opozicinių frakcijų atstovais A.Valinskas tarėsi dėl galimo glaudesnio bendradarbiavimo.

Po Seimo rinkimų praėjusių metų rudenį valdančiąją koaliciją suformavo keturios partijos - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų