REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris Vilniuje akredituotiems NATO valstybių narių diplomatinio korpuso atstovams ir žiniasklaidai trečiadienį pristatė partijų vadovų pasirašytą Lietuvos parlamentinių partijų susitarimą dėl gynybos politikos 2012–2016 m.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak komiteto pirmininko, šiuo susitarimu, gimusiu bendra Lietuvos Respublikos parlamentinių partijų, atstovaujančių tiek valdančiajai daugumai, tiek opozicijai, iniciatyva, šalies politinės jėgos sutarė dėl svarbiausių Lietuvos gynybos politikos krypčių, dalyvavimo tarptautinėse operacijose principų ir būtinų finansinių išteklių krašto apsaugos sistemai skyrimo. Pripažindamos, kad ilgalaikių krašto apsaugos sistemos plėtros planų įgyvendinimas, sėkminga kariuomenės transformacija ir krašto apsaugos sistemos finansavimo padidinimas yra įmanomi tik esant bendram sutarimui Seime ir turint visuomenės palaikymą, parlamentinės politinės partijos įsipareigojo kasmet tolygiai didinti krašto apsaugos sistemai skiriamas lėšas ir ilgainiui siekti, kad krašto apsaugos sistemos plėtrai užtikrinti būtų skirta 2 procentai šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

REKLAMA

Užsienio reikalų komiteto pirmininko Emanuelio Zingerio teigimu, ypač džiugina tai, kad artėjant antrai metų pusei, kai partijoms vis daugiau dėmesio tenka skirti Seimo rinkimų kampanijai, jos sutelkė politinę valią ir atnaujino Gynybos susitarimą, dar kartą patvirtindamos siekį nacionalinei gynybai skirti du procentus šalies BVP.

„Pasiektas parlamentinių partijų susitarimas, artėjant NATO aukščiausiojo lygio susitikimui Čikagoje 2012 m. gegužės 20–21 d., yra aiškus signalas partneriams NATO, kad Lietuva yra patikima sąjungininkė, pasirengusi vykdyti savo duotus įsipareigojimus. Todėl esu įsitikinęs, kad jau šių metų rudenį, svarstant kitų metų valstybės biudžeto projektą, bus atsižvelgta ir į šiame susitarime įtvirtintas nuostatas“, – sakė Emanuelis Zingeris.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, jog pasirašytas dokumentas lieka atviras prie jo prisijungti ir kitoms parlamentinėms politinėms partijoms ir pareiškė esąs įsitikinęs, jog dar bent viena partija tai padarys pačiu artimiausiu metu.

Lietuvos parlamentinių partijų susitarimą dėl gynybos politikos 2012–2016 m. iki šiol yra pasirašę devynių iš vienuolikos Seime atstovaujamų politinių partijų pirmininkai – Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Krikščionių partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius, Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas, partijos „Sąjunga TAIP“ pirmininkas Artūras Zuokas, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų