REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako studijų Novočerkasko aukštojoje karo mokykloje į gyvenimo aprašymą neįtraukęs, nes jų nebaigė.

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako studijų Novočerkasko aukštojoje karo mokykloje į gyvenimo aprašymą neįtraukęs, nes jų nebaigė.

REKLAMA

„Aš buvau įstojęs 1985 metais ir 1988 metais pats savo noru išėjau“, – žurnalistams penktadienį sakė generolas.

„Mano nėra baigimo karo mokyklos, todėl gyvenimo aprašyme nėra tokio dalyko nurodyta. Būtų kvaila nurodyti, kur buvai kažkada įstojęs, nepriimta pas mus. (...) Mano visi duomenys yra byloje“, – pridūrė jis.

Apie kariuomenės vado studijas Rusijoje šią savaitę pranešė naujienų portalas „Alfa“.

„Jei būčiau trimis metais jaunesnis, tai aš nebūčiau to padaręs, nes 1985-ieji buvo visai kitokie metai. Gal kitiems žmonės, kurie truputį yra jaunesni, sunku mane suprasti. Jei aš būčiau 1988 metais baigęs mokyklą, gink Dieve, nebūčiau to padaręs. Būkim biedni, bet teisingi, iki 1985 metų mums plovė smegenis“, – žurnalistams sakė V. Rupšys.

„Iš šiandien perspektyvos labai lengva vertinti. (...) Taip, buvau įlipęs, ištraukus koją visą laiką truputį kvepėjo nekaip, dabar, žurnalistams padedant, nusiplausiu ir geriau jausiuosi“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra savo ruožtu BNS nurodė, kad derinant V. Rupšio kandidatūrą į kariuomenės vadus 2019 metais, prezidentas Gitanas Nausėda apie jo studijas Novočerkasko karinėje mokykloje nežinojo.

REKLAMA

Apie šį faktą teigia tuomet nežinojęs ir dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Karininko priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei V. Rupšys davė 1990-ųjų lapkričio 11-ąją, pradėjęs tarnybą krašto apsaugos sistemoje. Tuo metu Lietuva dar nebuvo sulaukusi tarptautinio nepriklausomybės atkūrimo pripažinimo.

Vienas toks Gediminas į CV įrašė 3 aukštuosius, nors nei vieno nebaigė.
Buvo toks žmogus pavardė Manerheimas. Suomis. Tarnavo rusijos kariuomenėje. Po spalio perversmo grįžo į Suomiją, tapo kariuomenės vadu ir davė rusams į subines žiemos karo metu. Šitą istoriją paporinau tiems puspročiams, kurie daro sensaciją dėl Rupšio mokslo karo mokykloje...
O kas galėjo kurti nepriklausomos Lietuvos kariuomenę , tik tie , kurie kariškus mokslus krimto Rusijoje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų