• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkiais nusikaltimais įtariamas Gediminas Jacka savo namuose atsidūrė keblioje situacijoje. Palangoje gyvenantis verslininkas jau keli mėnesiai neturi teisės bendrauti su savo žmona Virginija Jackiene, su kuria gyvena po vienu stogu ir netgi miega vienoje lovoje, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Kardomąją priemonę – draudimą bendrauti su sutuoktine G. Jackai paskyrė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aleksandras Kazakovas.

REKLAMA

2005 metų rudenį teismui nusprendus įtariamąjį G. Jacką paleisti iš suėmimo vietos, jam buvo skirta keletas švelnesnių kardomųjų priemonių. Viena jų – draudimas bendrauti su iškeltoje baudžiamojoje byloje esančiais kitais įtariamaisiais ir liudytojais.

Šiemet gegužę pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl G. Jackos sukčiavimo. Šioje byloje įtarimai sukčiavimu pareikšti ir V. Jackienei. Būtent nuo to momento G. Jackai įsigaliojo draudimas bendrauti su savo žmona.

REKLAMA
REKLAMA

Anot G. Jackos, prokuroro nurodytuose draudimuose nepaaiškinta, kokiomis temomis jam negalima kalbėtis su V. Jackiene. Nors apie jiems iškeltą bylą vyras su žmona esą stengiasi nekalbėti, kompiuteriu mokanti spausdinti V. Jackienė sutuoktinio vardu rašo prašymus bei skundus prokurorams.

G. Jackai bendrauti su žmona uždraudęs prokuroras A. Kazakovas aiškino, kad 2005 metais palangiškiui paskyrus kardomąją priemonę ir nustačius grupę asmenų, su kuriais jam negalima bendrauti, V. Jackienė dar nebuvo įtariamoji. Prokuroras tvirtino, jog sutuoktiniams Jackoms netrukus vėl bus leista bendrauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuroro tvirtinimu, iki šiol ši problema nebuvo svarstoma, nes to anksčiau nereikalavo pats įtariamasis.

G. Jackos gynėjui advokatui Juozui Gaudučiui toks prokurorų draudimas atrodo absurdiškas. „Draudimas bendrauti tarp šeimos narių netenka prasmės, nes jiems įstatymas suteikia teisę neduoti parodymų vienam prieš kitą“, – pabrėžė teisininkas.

REKLAMA

G. Jacką paleidus į laisvę prokuroras jam taip pat buvo uždraudęs lankytis restoranuose, kavinėse, baruose, kazino. Jis buvo įpareigotas nebendrauti su žiniasklaidos atstovais, besidominčiais bylos tyrimu.

Skundą išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Antanas Stepučinskas pripažino, jog draudimas G. Jackai lankytis kavinėse ir baruose yra nemotyvuotas. Tada buvo panaikintas ir draudimas bendrauti su žiniasklaidos atstovais.

REKLAMA

G. Jackai atrodo keisti ir kai kurie kiti prokuroro nurodymai. Šių metų pradžioje į palangiškio namus atėjęs žmogus šeimininkui ištiesė laišką sakydamas, kad jį siunčia asmuo, su kuriuo draudžiama bendrauti. Nuogąstaudamas, kad tai gali būti provokacija, G. Jacka užtrenkė duris, o apie bandymą jam perduoti kito įtariamojo laišką informavo prokurorą A. Kazakovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras atsakė, kad jei tokie atvejai pasikartos, G. Jacka turi paimti laišką stengdamasis ant jo nepalikti savo pirštų atspaudų ir šį laišką nedelsdamas perduoti bylą tiriantiems pareigūnams. Tai esą padėtų tiksliau nustatyti laiško siuntėją.

Kas kartą, norėdamas išvykti iš Klaipėdos apskrities ar nakvoti kitur, G. Jacka yra priverstas prašyti A. Kazakovo leidimo. Gruodžio pradžioje palangiškiui buvo uždrausta vykti į Telšius ir nakvoti pas 92 metų motiną, kurią jis kitą dieną turėjo nuvežti į Vilniaus ligoninę. Būdamas ūkininkas G. Jacka neturi teisės tvarkyti kituose rajonuose esančių savo žemės reikalų, negali iš to gauti pajamų. Verslininkui tenka gyventi iš santaupų.

REKLAMA

A. Kazakovo tvirtinimu, visi G. Jackai skirti apribojimai numatyti įstatymo. Pasižadėjimas neišvykti ir su tuo susiję draudimai yra dažna kardomoji priemonė, kurios imasi prokurorai. G. Jackos atveju šie draudimai esą gali būti netgi per švelnūs, atsižvelgiant į jam pateiktų įtarimų sunkumą.

Į Telšius prokuroras G. Jackai uždraudęs išvykti todėl, kad jam inkriminuojamas prieš penkiolika metų šiame mieste įvykdytas nusikaltimas. Generalinės prokuratūros pareigūnas mano, kad nuvykęs į Telšius palangiškis gali daryti neteisėtą poveikį kai kuriems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų