REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išmiegoti visą naktį pavyksta ne visiems, todėl galima rasti daug patarimų, kaip pagerinti miego kokybę ir laikytis sveiko miego režimo. Jei nemiga kankina trumpiau nei tris mėnesius, tai vadinama trumpalaike nemiga. Tris mėnesius ar ilgiau trunkanti nemiga vadinama ilgalaike nemiga.

Išmiegoti visą naktį pavyksta ne visiems, todėl galima rasti daug patarimų, kaip pagerinti miego kokybę ir laikytis sveiko miego režimo. Jei nemiga kankina trumpiau nei tris mėnesius, tai vadinama trumpalaike nemiga. Tris mėnesius ar ilgiau trunkanti nemiga vadinama ilgalaike nemiga.

REKLAMA

Pasak NHS, daugeliui miego problemos paprastai išsisprendžia maždaug per mėnesį, rašo express.co.uk. Labdaros organizacija „Sleep Charity“ rašo:

„Puikiam nakties miegui gali turėti įtakos tai, ką valgote prieš miegą. Žinoma, kad tam tikri maisto produktai nuramina smegenis ir skatina užmigti, todėl tinkamas valgymas vakare tikrai yra gero nakties miego garantas.

Nerekomenduojame valgyti daug prieš pat miegą, nes tai gali sukelti diskomfortą ir virškinimo sutrikimus, tačiau kai kurie žmonės mano, kad nedidelis užkandis padeda užmigti“.

REKLAMA
REKLAMA

Rekomenduoja prieš miegą rinktis baltymus

Organizacija teigia: „Baltymai padeda išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje miegant ir perjungia organizmą iš budraus adrenalino ciklo į poilsio ir virškinimo režimą, o sudėtingi angliavandeniai padidina triptofano kiekį kraujyje“.

REKLAMA

Triptofanas yra aminorūgštis, kurią organizmas naudoja miegą skatinančiam serotoninui ir melatoninui gaminti – atpalaiduojantiems neuromediatoriams, kurie sulėtina nervų srautą ir stabdo smegenų „ūžesį“.

Amerikos miego asociacija pažymi, kad Purdue universiteto tyrimai parodė, jog žmonės, kurie lieknėja laikydamiesi daug baltymų turinčios dietos, miega geriau.

Reikalingi tolimesni tyrimai

Sveikatos įstaiga teigia: „Kaip įprasta, reikia atlikti papildomus tyrimus, jog būtų patvirtinta teorija, kad daugiau baltymų reiškia geresnį miegą, tačiau šie atradimai yra daug žadantys“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip buvo pastebėta ankstesniuose tyrimuose, prastas miegas gali sukelti metabolinį sindromą, širdies ir kraujagyslių ligas ir ankstyvą mirtį.

Kiekvienam žmogui reikia skirtingo miego kiekio. Vidutiniškai suaugusiems reikia nuo septynių iki devynių valandų, o vaikams ‒ nuo 9 iki 13 valandų. Mažiems vaikams ir kūdikiams reikia 12-17 valandų miego kiekvieną parą.

Kofeinas ir alkoholis gali stabdyti užmigimą ir užkirsti kelią kokybiškam miegui. Todėl žmonėms rekomenduojama mažinti alkoholio vartojimą ir vengti kofeino prieš miegą.

Cirkadiniai ritmai yra fiziniai, psichiniai ir elgesio pokyčiai, vykstantys 24 valandų ciklais. Šie natūralūs procesai pirmiausia reaguoja į šviesą ir tamsą bei veikia daugumą gyvų būtybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kofeinas trukdo užmigti, taip pat neleidžia miegoti giliai. Elektroniniai prietaisai, įskaitant kompiuterius, televizorius, išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, skleidžia stiprią mėlyną šviesą. Kai naudojate šiuos įrenginius, ta mėlyna šviesa užlieja jūsų smegenis ir priverčia manyti, kad dabar diena.

Dėl to smegenys slopina melatonino gamybą ir stengiasi išlikti budrios. Nemiga sergantiems žmonėms sunku užmigti, jie gali keletą kartų pabusti per naktį ir gulėti nemiegodami.

Miego poreikis keičiasi senstant

Jiems taip pat gali būti sunku susikaupti dienos metu, nes jie yra pavargę arba pabunda anksti ir negali užmigti.

„Kai kurie žmonės iš prigimties miega jautriai arba ilgiau neužmiega, o dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių gali būti didesnė tikimybė, kad miegas sutriks, pavyzdžiui, dėl stresinių įvykių ar gimus kūdikiui“, – teigia NHS.

REKLAMA

Jei prastas miegas turi įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui arba kelia nerimą, galite pasikalbėti su  šeimos gydytoju. NHS teigia, kad mes visi miegame skirtingai, o miego poreikis keičiasi senstant.

„Dauguma žmonių gyvenime patiria miego problemų. Manoma, kad trečdalis britų tam tikru momentu patiria nemigos epizodus“, ‒ pripažįsta NHS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų