REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Prie kapinių puokštes pardavinėjanti Greta atskleidė, ką perka lietuviai: štai, kiek išleidžia(nuotr. asm. archyvas)

Kaunietė Greta Girdžiūtė-Kazlauskienė užsiima vaikų ir kitų įspūdingų švenčių dekoravimu bei organizavimu, tačiau šiais metais nusprendė imtis ir naujos veiklos – kapų puokščių kūrimo, kurias Greta pardavinėja Kaune, Karmėlavos kapinėse  penkias dienas – nuo sekmadienio iki pat lapkričio 2 dienos.

13

Kaunietė Greta Girdžiūtė-Kazlauskienė užsiima vaikų ir kitų įspūdingų švenčių dekoravimu bei organizavimu, tačiau šiais metais nusprendė imtis ir naujos veiklos – kapų puokščių kūrimo, kurias Greta pardavinėja Kaune, Karmėlavos kapinėse  penkias dienas – nuo sekmadienio iki pat lapkričio 2 dienos.

REKLAMA

Greta pasakoja, kad tai pirmieji metai, kai ji nusprendė pradėti gaminti ir dekoruoti kapų puokštes. „Šiais metais norėjosi kažko išskirtinio. Kadangi patys turime nemažai kapų.

Žiūrint į kitų žmonių kapines, norėjosi kažko išskirtinio bei pagalvoti apie jau išėjusius artimus žmones iš gražesnės pusės ir sukurti kažką įspūdingesnio“, – apie tai, kodėl nusprendė kurti bei pardavinėti puokštes kalba dekoratorė.

Kompozicijoms naudoja ir gyvas gėles

Gėlių puokštes Greta kartu su kolege gamina ne vien tik iš dirbtinių gėlių. Kompozicijoms jos naudoja ir gyvas gėles bei žalumynus.

REKLAMA
REKLAMA

„Puokštes gaminame ir gyvų augalų bei iš dirbtinių gėlyčių – miksuotai. Didžiąją dalį puokštės sudaro žaluma, o kitą dalį dirbtiniai žiedai. Taip pat turime ir gyvų žiedų bei jais prekiaujame.

REKLAMA

Dekoratorė paklausta, kiek laiko užtrunka pagaminti vieną puokštę, atsako, kad paskaičiavo, jog vienos puokštės pagaminimui reikia skirti maždaug 20 – 30 minučių.

„Toks pusės valandos laikotarpis vienai gražiai puokštei pagaminti“, – šypsosi moteris.

Tai iš tiesų gana ilgas laiko tarpas. Norint pagaminti daugiau puokščių, reikia skirti daug laiko, tačiau Greta džiaugiasi, kad turi pagalbininkę, taip per valandą galima pagaminti ne 2, o net 4 puokštes. Paklausta apie tai, ar parduodamos puokštės prie kapinių yra paklausios, moteris atsako, kad klientų joms netrūksta.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, visada norisi, kad jų būtų daugiau, tačiau per šias dienas jau tikrai nupirko nemažą kiekį puokščių, per Vėlines tikimės sulaukti ir daugiau klientų, nes tomis dienomis ir žmonių praeis daugiau, tačiau tikrai esame patenkintos prekyba“, – neslepia dekoratorė.

Žmonės renkasi nedideles puokštes

Gretos puokštės standartiškai kainuoja nuo 12 iki 24 eurų, tačiau prekyboje yra ir brangesnių kompozicijų. „Turim keletą ir brangesnių puokščių pasidariusios, įspūdingesnių ir gražesnių kompozicijų, kurios jau kainuoja nuo 35 iki 41 eurų.

Tačiau pastebėjome, kad žmonės mieliau renkasi nedideles puokšteles, nori ir kažko išskirtinio, todėl džiaugiamės, kad mums pavyksta pasiūlyti išskirtinį produktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mūsų puokštės nuo kitų kūrėjų skiriasi tuo, kad mes jų negaminame vien iš dirbtinių gėlių ir šakelių. Vis tik įdedame ir tos žalumos iš gamtos: eglių, pušų, buksmedžio ar tujų šakelių.

Žmonės tai tikrai vertina, tarsi priartėjimą prie gamtos. Jie taip pat vertina ir šias mūsų puokštes, kurios išsilaikys ilgesnį laiką negu gyvų gėlių puokštė“, – pastebi moteris.

Rinkitės kuo daugiau natūralių augalų

Anksčiau tv3.lt redakcijai apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė pasakojo, kad Kapus puošti reikia natūraliomis priemonėmis, kurios kilusios iš gamtos, pavyzdžiui, akmenys, šakelės, uogos, vaisiai ir, žinoma, gėlės.

REKLAMA

„Žinutė, kurią mums neša kapai, yra prisiminimo žinutė. Tai gyvenimo ir mirties santykio apmąstymas. Turėtume puošti kapus natūraliais dalykais, kurie įprasmina visa tai, dėl ko mes į kapus ateiname. Juk einame ten ne dėl to, kad kažkam pasirodytume, kad tikrai buvome, uždegdami žvakę ir padėdami ryškią gėlę.

Mes einame ten, kad prisimintume artimuosius ir pagalvotume, ką mes šiame gyvenime veikiame, prisimintume žmones, dėl kurių čia esame. Taip, mes ne amžini, augalai irgi ne amžini, jie praeina visą augimo ciklą. Dėl šios simbolinės prasmės, kapų puošyba turėtų būti natūralios kilmės“, – aiškina L. Liubertaitė.

Kitas ne mažiau svarbus dalykas už simbolinę prasmę – ekologinis aspektas. Jei mes puošiame kapus tokiais dalykais, kurie yra trumpalaikiai ir taršūs, tai mes prieštaraujame gyvenimo rato idėjai ir kaip tik patys padarome taip, kad kapai būtų labai vartotojiška vieta.

REKLAMA

„Jei pažiūrėtume iš paukščio skrydžio į teritorijas, kurias užima kapinės Lietuvoje, nustebtume, kokios didelės tai yra erdvės. Mes valgome ekologišką maistą, stengiamės pirkti organinę medvilnę, nenorime naudoti pesticidų ir cheminių preparatų, bet kapuose plastikas kažkodėl tinka.

Turėtume vengti dirbtinių priedų“, – pasakojo „Geltono karučio“ įkūrėja ir pridūrė, kad kapus papuošti natūraliais produktais nėra sunku, nors ir artėja žiema, o natūralūs dalykai yra trumpalaikiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų