REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balsavimas dėl kitų metų valstybės biudžeto parodė, kad Seime turėtų užtekti politinės paramos ir kitoms reformos vykdyti, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Balsavimas dėl kitų metų valstybės biudžeto parodė, kad Seime turėtų užtekti politinės paramos ir kitoms reformos vykdyti, sako premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galvojau, kad (balsų Seime – BNS) bus šiek tiek mažiau. (...) Tai rodo, kad tikrai galima judėti su reikalingomis reformomis, ir tai yra labai aiškus dalykas, kad galime susitarti ir galime turėti paramą tų politinių jėgų, kurios realiai nori šalyje pažangos ir balsuoja už pažangą, už senų problemų sprendimą“, – po balsavimo dėl biudžeto priėmimo žurnalistams Seime sakė Vyriausybės vadovas.

REKLAMA

Antradienį parlamente 84 Seimo nariai balsavo už biudžeto priėmimą, prieš buvo 29, susilaikė 15.

Valdantieji turi 69 balsus parlamente iš 141. Už kitų metų biudžetą antradienį balsavo ir keturi „tvarkiečiai“, trys liberalai, visi aštuoni Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai bei du Mišrios Seimo narių grupės atstovai. Tuo metu „valstiečių“ frakcijai priklausantis Naglis Puteikis susilaikė, o žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nedalyvavo balsuojant.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu dėkingas toms frakcijoms tiek pozicijoje, tiek opozicijoje, kurios balsavo ir palaikė labai svarbius sprendimus“, – antradienį sakė premjeras.

Jis teigė metų pabaigoje galėsiąs nurodyti esminius būsimus darbus, kuriems reikės politinės daugumos palaikymo.

Kalbėdamas apie priimtą biudžetą Vyriausybės vadovas vylėsi, kad pokyčius į gerą kitąmet pajus ženkli visuomenės dalis.

Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad sudarant biudžetą Vyriausybei keltas nelengvas uždavinys suderinti keletą dalykų vienu metu.

„Reikėjo skirti dideles sumas, kad mažėtų skurdas, antra, reikėjo skirti lėšų, kad mūsų ekonomika plėstųsi, ir trečia, tuo pat metu turime užtikrinti finansinę drausmę, nes Lietuvos ekonomika „šyla“. Manau, kad Vyriausybė pateikė tokį subalansuotą variantą, ir džiaugiuosi, kad Seimas didele balsų persvara pritarė tokiam projektui“, – po balsavimo sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad pirmą kartą pasiektas įsipareigojimas NATO šalies gynybai skirti ne mažiau 2 proc. bendrojo vidaus produkto, per 600 mln. eurų numatyta skurdui mažinti. Kita vertus, V. Šapoka pripažino, kad niekuomet nebus patenkinti visų poreikiai.

Antradienį prieš biudžeto priėmimą dėl per mažo finansavimo Seime piketavo nevyriausybinių organizacijų, padedančių smurto artimoje aplinkoje aukoms, atstovai, posėdį stebėjo statutinių pareigūnų grupė. Per pietus žiūrėti, kaip bus priimamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas, atvyko Medikų sąjūdžio atstovai. Jie Seimo nariams dalijo baltas skareles.

REKLAMA

Medikai teigė, kad kitąmet jų algoms didinti numatyta suma jų netenkina. Jie pakartojo siekiantys, kad gydytojams, slaugytojams darbo užmokestis būtų keliamas nuo sausio 1-osios 30 procentų.

Premjeras savo ruožtu pakartojo, kad kol kas planuojamas mažesnis algų didinimas medikams.

„Manau, kad vyksta konstruktyvus bendradarbiavimas su medikų organizacijomis, ir šiandien preliminarus sutarimas, kas jau yra patvirtiname biudžete, gydytojų rezidentų algoms 10 proc. nuo sausio 1 dienos numatytas. Nuo gegužės 1-osios planuojamas apie 20 proc. atlyginimų pakėlimas medikams. Jeigu matysime, kad tos galimybės yra geresnės, tai priklauso nuo mokesčių surinkimo, neatmetu, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo gali būti tas pojūtis (pakėlimas – BNS) ir didesnis“, – teigė S. Skvernelis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų