REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minske sulaikyto Baltarusijos opozicijos tinklaraštininko Ramano Pratasevičiaus mama papasakojo, kad jų šeima nuolat sulaukdavo grasinimų dėl sūnaus veiklos. Dėl to su kariuomene susijusia veikla visą gyvenimą užsiėmę opozicijos tinklaraštininko tėvai buvo priversti trauktis į Lenkiją.

Minske sulaikyto Baltarusijos opozicijos tinklaraštininko Ramano Pratasevičiaus mama papasakojo, kad jų šeima nuolat sulaukdavo grasinimų dėl sūnaus veiklos. Dėl to su kariuomene susijusia veikla visą gyvenimą užsiėmę opozicijos tinklaraštininko tėvai buvo priversti trauktis į Lenkiją.

REKLAMA

Interviu portalui „Meduza“ moteris pranešė, kad su jos vyru buvo susitikęs KGB pareigūnas, primygtinai siūlęs jam, kad šis paveiktų savo sūnų, ir „vos neišvežė jo iš Lenkijos į Čekijos teritoriją, o iš ten į Baltarusiją“.

„Buvo grasinimai, sekimas, pasiklausymai. Mano draugams skambindavo ir klausdavo, kur yra mano vyras. Kur aš pati. Vėliau jiems skambindavo ir sakydavo: „Mes žinome, kur ji yra, paveikite ją, kad ji paveiktų savo sūnų“, – pasakoja moteris.

Po tokių valdžios veiksmų, jos teigimu, jie suprato, kad likti Baltarusijoje jiems yra nesaugu ir išvyko į Lenkiją.

„2020-ųjų rudenį mes manėme, kad viskas gal susigulėjo ir jau verta grįžti. Tačiau Roma atkalbėjo – pasakė, kad pasienyje mus pasitiktų konvojus“, – cituojama Natalija Pratasevič.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvas – karininkas, o mama dirbo Karo akademijoje

Abu Ramano tėvai yra susiję su karinėmis struktūromis. Jo tėvas – karininkas, tarnybai atidavęs 29 metus. 2019-aisiais išėjo į pensiją, o vėliau dirbo inkasatoriumi. 2020-aisiais, kuomet prasidėjo aktyvi režimo susidorojimo su protesto akcijų dalyviais fazė, jis buvo nušalintas iš kariuomenės, kartu su dar 80 „nepatikimų“ karininkų – vien todėl, kad palaikė savo sūnų.

REKLAMA

Ramano mama daugelį metų dirbo Karo akademijoje, dėstė aukštąją matematiką. Tačiau jau 2010-2011 metais teko palikti pareigas dėl paauglio sūnaus protestinės veiklos. Tuomet 15-metis Ramanas pirmą sykį pateko į milicijos rankas, o į mokyklą užbaigti 11 klasę jam leido grįžti tik su sąlyga, kad toje pačioje mokykloje dirbs ir jo mama.

Režimo atstovai be šio varianto galėjo pasiūlyti tik namų mokymą – nė viena mokykla negalėjo priimti į savo gretas protesto akcijose sulaikyto paauglio. Nepaisant to, Ramanas visuomet buvo pavyzdinis mokinys – daugelio olimpiadų dalyvis.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau ji dar sugebėjo grįžti dirbti į Karo akademiją, tačiau 2020-ųjų antroje pusėje ir ji iš ten buvo atleista – dėl sūnaus politinės veiklos.

Drastiškas sulaikymas

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas R. Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas kartu su savo mergina – Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studente, Rusijos piliete Sofija Sapega.

Pasak Lietuvos prezidento vyriausiosios patarėjos užsienio politikai Astos Skaisgirytės, apgręžti civilinį orlaivį panaudoti du Baltarusijos karo orlaiviai – naikintuvas MiG-29 ir sraigtasparnis Mi-24.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų