REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išpuolis Šiaulių progimnazijoje. Keturiolikmetis moksleivis per pertrauką smaugė dviem metais jaunesnį moksleivį. Po incidento į mokyklą iškviesti ir medikai, ir policijos pareigūnai.

Išpuolis Šiaulių progimnazijoje. Keturiolikmetis moksleivis per pertrauką smaugė dviem metais jaunesnį moksleivį. Po incidento į mokyklą iškviesti ir medikai, ir policijos pareigūnai.

REKLAMA

Atvykus medikams, berniukas skundėsi galvos skausmais ir silpnumu. Nukentėjusiojo mama pasakoja, kad vaikas nemiegojo naktį, jaučiasi blogai, tiek jam, tiek ir mamai reikės psichologo pagalbos. Šeima svarsto palikti mokyklą, jei smurtautojas toliau mokysis kartu.

Aiškėja, kad keturiolikmetis atėjo mokytis į progimnaziją tik šiemet, tačiau per kelis mėnesius jau spėjo sukonfliktuoti ir su mokytojais, konfliktišku elgesiu pasižymėjo ir ankstesnėje mokykloje.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. 

Mama kalbėdama telefonu apie išpuolį prieš jos dvylikametį sūnų sunkiai renka žodžius. 

REKLAMA
REKLAMA

„Man protu yra nesuvokiama, aš žodžių nerandu. Tu išleidi vaiką į mokyklą ir nežinai, kokio stovio jį parsiveši“, – pasakoja nukentėjusio vaiko mama.  

REKLAMA

Smaugė mokyklos koridoriuje

Berniuką mokykloje per pertrauką nei iš šio nei iš to pradėjo smaugti dviem metais vyresnis paauglys. Tiek mama, tiek vaikas po keturiolikmečio išpuolio yra sukrėsti. 

„Psichologinės pagalbos reikės, čia yra faktas, tiek jam, tiek man“, – teigia moteris.  

„Vienas mokinys bandė smaugti kitą mokinį, mažesnį už save. Einant koridoriumi, tiesiog, tiesiog priėjo iš paskos eidamas. Iš pradžių pastūmė savo klasės draugą, po to jį“, – kalba socialinė pedagogė Asta Klivaitė. 

Dvylikamečiui pasidarė bloga, aptemo akyse. 

„Tai iškarto išvietėm greitąją pagalbą, policiją, būsena buvo prasta vaiko. Jį dusino, sakė skauda galvą, kaklą skaudėjo“, – sako socialinė pedagogė. 

REKLAMA
REKLAMA

Bijo eiti į mokyklą

Šiandien dvylikametis liko namuose, ant kaklo likusios smaugimo žymės, mama sako, kad po incidento sūnus bijo grįžti į mokyklą. 

„Jis jaučiasi tikrai blogai vaikas, blogai jaučiasi, blogai miega. Sako neisiu aš į mokyklą, nenoriu, nes jis bus, mane dar su peiliu prismeigs prie sienos“, – kalba berniuko mama. 

Šeima svarsto keisti mokyklą. 

„Vienintelė išeitis, o jis nenori, čia jo draugai, jo mokytojai, jis ėjo nuo pat paruošiamos klasės į tą mokyklą. Dabar atėjo kažkoks chuliganas vaikas ir dabar mano vaikas turi mesti viską ir eiti kažkur kitur“, – sako moteris.  

Aiškėja, kad dvilykametį smaugęs aštuntokas tik šiais mokslo metais atėjo į šią progimnaziją. Keturiolikmetis atvyko į Šiaulius iš kito rajono ir jau spėjo pasižymėti savo elgesiu – konfliktavo ir su mokytojais, ir su moksleiviais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pas mus jis atvyko nuo rugsėjo 1, rugsėjo mėnuo praėjo labai sklandžiai, priėmė klasės draugai. O po to jau spalio gale turėjom vieną incidentą su juo, po to buvo vaiko gerovės komisijos posėdis“, – teigia A. Klivaitė. 

„Toks vaikas neturi lankyti (mokyklos – aut. past.) su normaliais vaikais, mokykloje negali būti tokių vaikų. Jam užplauks, jis atsineš kokį peilį, kad išlieti savo susikaupusį įniršį. Ar maža tokių įvykių?“ – tikina nukentėjusiojo vaiko mama. 

Šeima specialistams – žinoma

Vaiko teisių tarnybos atstovai sako, kad smurtavusio vaiko šeima jiems yra žinoma, nors anksčiau gyveno kitoje apskrityje. Prieš gerą mėnesį mokykla į tarnybą kreipėsi dėl to paties vaiko nederamo ir iššaukiančio elgesio. 

REKLAMA

„Bus sprendžiama, kokia pagalba reikalinga tiek nukentėjusiam vaikui, tiek smurtautojui. Nes svarbu pagalbą teikti ir smurtautojui, aiškintis galimo smurto atsiradimo priežastis. Galbūt kažkokį pavyzdį šeimoje turėjęs. Mes kalbam apie pagalbą vaikui, o ne apie nubaudimą, nes jam irgi reikalinga pagalba“, – sako vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris. 

Tikėtina, kad smurtautojui kaip viena švelniausių poveikio priemonių, gali būti skirtas nuotolinis mokymas iš namų. Prieš kelias dienas toje pačioje mokykloje užfiksuotas dar vienas incidentas, mama ranka trinktelėjo savo pirmokei dukrai per veidą. Mokykla apie įvykį pranešė vaikų teisių tarnybai ir policija. 

REKLAMA

O štai dar rugsėjo pabaigoje bendraklasiai nufilmavo kaip Šiauliuose penkiolikmetis sumuša mokytoją. Vėliau tas pats penkiolikmetis pagautas vagiliaujantis ir plėšikaujantis parduotuvėse mieste ir kaimyniniame rajone. Praėjusią savaitę teismas nusprendė, kad šiuos mokslo metus ir vasarą gimnazistas praleis vaikų socializacijos centre, kur specialistai teiks pagalbą. Tiesa, jau naujais mokslo metais moksleivis vėl galės grįžti į mokyklos suolą.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Aš apakęs, pakraupęs
Aš apakęs, pakraupęs
"Mes kalbam apie pagalbą vaikui, o ne apie nubaudimą, nes jam irgi reikalinga pagalba“, – sako vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris. "
Va dėl tokių durnų įstatymų nepilnamečiai ir siautėja. Kokia dar pagalba ? Tėvas diržu gerai šikną išvanotų, kad savaitę atsisėsti negalėtų - va ir visa pagalba jaunam protui. Tai dar ir savo vaikams papasakotų jaunuolis.
Valdiškoss švietimo įstaigos greitai taps įstaigomis debilams, normalūs moksleiviai stumiami rinktis privačias mokyklas, jei nenori būti pasmaugti ar pakarti, tas pats vyksta ir su sveikatos apsaugos institucijomis.
Visokiu pusprociu integracija dabar vadinasi. Taip kad normaliems vaikams vietos nebera. nes tokiu atveju kaltu nera. Taip kad ir nezinai, gris gyvas sveikas vaikas is mokyklos ar ne....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų