REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalienė konsortė Camilla buvo pirmą kartą pastebėta dėvėdama savo tiarą po to, kai perėmė naująjį karališkosios šeimos vaidmenį.

Karalienė konsortė Camilla buvo pirmą kartą pastebėta dėvėdama savo tiarą po to, kai perėmė naująjį karališkosios šeimos vaidmenį.

REKLAMA

75-erių karalienė konsortė antradienį Bekingemo rūmuose vykusiame valstybiniame pokylyje žibėjo su belgiško safyro tiara  tai buvo jos pirmasis pasirodymas su tiara nuo karaliaus Karolio III įžengimo į sostą, rašo people.com.

Camilla akinančią puošmeną dėvėjo pirmojo Karolio III, kaip karaliaus, valstybinio vizito metu, kada jis sveikino Pietų Afrikos Respublikos prezidentą Cyrilą Ramaphosą, atvykusį į Jungtinę Karalystę.

Ši tiara anksčiau priklausė mirusiai karalienei Elžbietai II, kurią ji dėvėjo 1989 m. Singapūre ir 2015 m. Kinijos valstybinio vizito į Jungtinę Karalystę metu.

Camilla vilkėjo Bruce'o Oldfieldo nėriniuotą vakarinę suknelę ir karališkąsias regalijas  mėlyną Pasagos ordino juostą bei Didžiojo kryžiaus Karališkojo Viktorijos ordino žvaigždę. Įvaizdį moteris užbaigė Belgijos safyrais puošta tiara.

REKLAMA
REKLAMA

Karalius Jurgis savo dukrai, tuometinei princesei Elžbietai, 1947 m. kaip vestuvinę dovaną įteikė tiarą, vėrinį ir auskarus. Manoma, kad brangakmeniams daugiau nei šimtmetis.

REKLAMA

Karalienės konsortė skonis tiarų atžvilgiu istoriškai buvo drąsesnis nei Kate Middleton, kuri per valstybinį banketą pasipuošė karalienės Marijos „Lover's Knot“ tiara. Velso kunigaikštienė ankstesnėms valstybinėms progoms dėvėjo karalienės Marijos „Lover's Knot“ ir „Lotus Flower“ tiaras, o Camilla diplomatinėms vakarienėms rinkosi didesnes „Delhi Durbar“ ir „Greville Tiara“ tiaras.

Tiaros dėvėjimas yra pirmasis britų karališkosios šeimos atstovams per beveik trejus metus.

Intrigos ir toliau gaubia intrigą, kokią karūną Camilla galėtų užsidėti per savo vyro karūnavimą šį pavasarį. Bekingemo rūmai anksčiau patvirtino, kad karalienė konsortė 2023 m. gegužės 6 d. bus karūnuota šalia karaliaus Karolio III.

REKLAMA
REKLAMA

Akivaizdus pasirinkimas  1937 m. paskutinės karalienės konsortės, Karolio III senelės karalienės Elžbietos (vėliau pavadintos karaliene motina, kad būtų išvengta painiavos su jos dukra karaliene Elžbieta II), karūna, kurios centrinis elementas yra prieštaringai vertinamas deimantas Koh-i-Nûr.

105,6 karato brangakmenį iš pradžių įsigijo tuometinė Rytų Indijos kompanija ir atgabeno į Didžiąją Britaniją, kur jis pateko į karalienės Viktorijos kolekciją. Indijoje vis dažniau reikalaujama grąžinti šį deimantą, o į Koh-i-Nûr nuosavybės teises taip pat pretenduoja Pakistanas ir Afganistanas.

Kadangi brangakmenis yra visiškai nuimamas (kaip ir aksominė kepuraitė, paprastai dėvima per karūnavimo apeigas), karalius ir Camilla gali nuspręsti visiškai pašalinti prieštaringai vertinamą brangakmenį. Taip pat gali būti, kad jie pasirinks visiškai kitą karūną.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų