REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Atvelykio sekmadienį, gegužės 1 dieną, Vatikane popiežių Joną Paulių II jo tiesioginis įpėdinis, popiežius Benediktas XVI, paskelbė palaimintuoju.

REKLAMA
REKLAMA

[Papildyta 18:02 val.] Dievo Gailestingumo sekmadienio šv. Mišias Vilniaus arkikatedroje aukojęs apaštalinis nuncijus arkivyskupas Luiggis Bonazzis išreiškė ypatingą džiaugsmą, kad šio sekmadienio rytą popiežius Jonas Paulius II Romoje iškilmingai paskelbtas palaimintuoju.

REKLAMA

„Šią Eucharistiją švenčiame su dideliu džiaugsmu ir dėkingumu. Palaimintasis Jonas Paulius II buvo didis Dievo Gailestingumo apaštalas, mums palikęs labai paprastą formulę, kuri padeda suprasti, kas gi yra gailestingumas. Jis pasakė: „Gailestingumas reiškia – atverti duris Kristui„. Ir šioje Eucharistijoje mes norime atverti duris Kristui, norime, kad visa Lietuva per mus dar plačiau atvertų duris Kristui“, – pabrėžė Šventojo Tėvo nuncijus Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Dievo Gailestingumo iškilmėse dalyvavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos vyskupai ir kitų religinių konfesijų vadovai, kunigai, vienuoliai, įvairių kartų tikintieji.

„Palaimintasis Jonas Paulius II mokė apie gailestingumą, bet dar labiau jis parodė gailestingumą savo gyvenimu. Visi prisimename patį gražiausią to gailestingumo pavyzdį – susitikimą su Ali Agdža, jaunu turku, kuris įvykdė pasikėsinimą jį (popiežių) nužudyti. Praėjus dvejiems metams po pasikėsinimo, Jonas Paulius II nuvyko į kalėjimą Romos priemiestyje. Tai buvo asmeninis susitikimas, trukęs penkiolika minučių. Palinkę vienas prie kito – tas, kuris buvo panaudojęs smurtą, ir tas, kuris jį patyrė, – žiūrėjo su meile vienas į kitą ir klausėsi vienas kito“, – priminė nuncijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, visi gyvenimo įvykiai turi auginti tokią brolystę. „Mane visada jaudina šis epizodas, šis Jono Pauliaus II liudijimas. Jis mus moko, kad visos gyvenimo patirtys, net ir pačios skausmingiausios, veda arba gali vesti į brolystę. Popiežius, dabar jau palaimintasis, mums sako: netiesa, kad nesutarimai ar neapykanta gali gimdyti dar daugiau nesutarimų ar neapykantos. Ne! Blogis, kuris, deja, gyvena kiekvieno žmogaus širdyje, gali būti sustabdytas – pakanka leisti, kad mumyse veiktų gailestingumas“, – sakė arkivyskupas L. Bonazzis.

REKLAMA

Savaitgalį Vilniuje vykusį Nacionalinį Dievo Gailestingumo kongresą sekmadienio vakarą Katedros aikštėje užbaigs garsaus italų kompozitoriaus Sandro Di Stefano miuziklo „Karolis. Pašaukė mane“ apie popiežiaus Jono Pauliaus II kelią į kunigystę premjera. Nerijaus Petroko režisuotą muzikinį kūrinį atliks Kauno valstybinio choro, Kauno muzikinio ir dramos teatrų solistai ir artistai. Pagrindinį būsimojo popiežiaus Karolio Vojtylos vaidmenį atliks dainininkas Liudas Mikalauskas.

Dievo gailestingumo savaitė, prasidėjusi Didįjį Velykų tridienį, yra šįmet Lietuvos vyskupų paskelbtų Dievo Gailestingumo metų kulminacija. Tikintieji visą parą meldėsi Dievo Gailestingumo šventovėje Vilniuje, kurioje pagerbiamas visame pasaulyje garsus Gailestingojo Jėzaus paveikslas.

REKLAMA

Teigiama, kad Lietuvoje kur kas mažiau žinoma apie šį Dievo gailestingumą liudijantį paveikslą, kurį pagal lenkų vienuolės Marijos Faustinos Kovalskos patirtus regėjimus ir jai nuolat prižiūrint 1934 m. paveikslą nutapė dailininkas Eugenijus Kazimirovskis. Pirmą kartą šis paveikslas viešai pagerbtas 1935 m. Aušros Vartų koplyčioje Vilniuje. Gailestingojo Jėzaus paveikslo kopijos šįmet keliauja po Lietuvos parapijas.

-------

Šimtai tūkstančių žmonių susirinko Šv. Petro aikštėje sekmadienį dalyvauti popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikacijos iškilmėse. Minios pajudėjo Vatikano link visomis kryptimis dar prieš dienai išauštant, kad užsiimtų gerą vietą mišioms, per kurias popiežius Jonas Paulius II sekmadienį priartėjo prie šventųjų – jo įpėdinis paskelbė jį palaimintuoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jono Pauliaus II įpėdinis popiežius Benediktas XVI sekmadienį 10 val. (Lietuvos laiku) prasidėjusiose mišiose ištarė lotynišką formuluotę, paskelbdamas vieną populiariausių popiežių istorijoje Bažnyčios „palaimintuoju“.

Artėjant iškilmėms, Romą užplūdo maldininkai iš viso pasaulio, daug – iš popiežiaus gimtosios Lenkijos. Beatifikacijos iškilmės vadinamos didžiausiu renginiu Italijos sostinėje po 2005-aisiais vykusių popiežiaus laidotuvių.

Savaitgalį Romos Šv. Petro aikštėje susirinko minios žmonių su valstybinėmis vėliavomis ir dainuojančių dainas. Aikštė buvo nuklota popiežiaus nuotraukomis. Daug maldininkų įsirengė stovyklavietes per naktį.

REKLAMA

Šeštadienio vakarą vykusioje maldos vigilijoje dalyvavo apie 200 tūkst. žmonių. Mišios vyko Didžiajame cirke (Circus Maximus), kuriame senovės romėnai rengdavo kovos vežimų lenktynes. Kai kurios bažnyčios Romoje buvo atviros maldininkams visą naktį.

Iškilmėse dalyvauvo ir sesuo Marie Simon–Pierre, Parkinsono liga sirgusi prancūzų vienuolė. Jos moksliškai nepaaiškinamas išgijimas siejamas su Jono Pauliaus II tarpininkavimu užtariant, kad įvyktų Dievo stebuklas.

Po beatifikacijos Vatikanas turi priskirti dar vieną stebuklą popiežiui, kad galėtų jį paskelbti šventuoju.

REKLAMA

Pranešama, kad iškilmėse dalyvavo apie 90 oficialių delegacijų iš viso pasaulio, įskaitant penkių Europos karališkųjų šeimų narius ir 16 valstybių vadovų.

Į iškilmes atvyko ir Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe, kuriam taikomos sankcijos dėl žmogaus teisių pažeidimų šalyje. Europos Sąjunga (ES) yra jam uždraudusi keliauti po bloko šalis nares, išskyrus Vatikaną, kuriame vyko ceremonija, nes tai yra suvereni valstybė, nepriklausanti ES.

Jono Pauliaus II karstas su jo palaikais penktadienį buvo iškeltas iš kriptos po Šv. Petro bazilika. Medinis karstas stovėjo priešais pagrindinį Šv. Petro bazilikos altorių. Po sekmadienį vyksiančių beatifikacijos mišių karstas ir toliau stovės toje vietoje, o bazilika bus atvira lankytojams tol, kol apsilankys visi to norintieji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau karstas bus padėtas naujoje kriptoje po šoninės koplyčios altoriumi, netoli Mikelandželo skulptūros „Pieta“. Marmurinė plokštė, dengusi ankstesnę popiežiaus laidojimo vietą, bus išsiųsta į Lenkiją.

Teigiama, kad Jono Pauliaus II beatifikacija įeis į istoriją kaip šių laikų anksčiausia – nuo popiežiaus mirties praėjo šešeri metai ir vienas mėnuo.

Nors dauguma katalikų sveikina sprendimą paskelbti popiežių palaimintuoju, yra ir jį kritikuojančių, kurie teigia, kad tai įvyko per anksti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų