REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Saulius Skvernelis. Viktoras Pranckietis. Gabrielius Landsbergis. Ramūnas Karbauskis (tv3.lt fotomontažas)

Politikai prezidentės kalboje pasigedo drąsos

Norėjo išgirsti atsakingųjų pavardes

Seimo, Vyriausybės ir dalies politinių partijų vadovus nustebo neįprastai optimistiškas prezidentės Dalios Grybauskaitės tonas jos metiniame pranešime. Politikai teigia pasigedę tipiško prezidentės griežtumo.

26

Seimo, Vyriausybės ir dalies politinių partijų vadovus nustebo neįprastai optimistiškas prezidentės Dalios Grybauskaitės tonas jos metiniame pranešime. Politikai teigia pasigedę tipiško prezidentės griežtumo.

REKLAMA

D. Grybauskaitė Seime antradienį skaitė savo priešpaskutinį, devintąjį, metinį pranešimą, kuriame daugiausiai dėmesio skyrė verslo įsigalėjimui Lietuvoje ir jo įtakai šalies politikai, kovai su korupcija, politinių partijų rietenoms ir Lietuvos piliečių galimybe visai tai pakeisti.

Oriai sudėlioti akcentai

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad prezidentė savo kalboje sudėliojo taškus pagal pastarųjų metų politines aktualijas ir įvardino Seimo, Vyriausybės ir prezidentės kartu įgyvendintus darbus, tačiau tarp sėkmės istorijų nepagailėjo ir minoro.

„Tarp sėkmės istorijų galbūt minoriškai nuskambėjo apie politinį apsivalymą, korupcijos bylas. Tai yra neišvengiama. Matyt, lūžis arba pirminiai žinginiai yra padaryti prieš 9 metus, kalbant apie kovą su oligarchiją. Apgailestavimas, kad reikia ilgai laukti, na, nieko nepadarysi, teisiniai procesai nėra paprasti“, – Seime žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pripažino, kad Seimo ir Vyriausybės darbui išsakyta kritika jo nenustebino, ji natūrali. Paklaustas, ar nepasigedo D. Grybauskaitės savikritikos, S. Skvernelis pabrėžė, kad metinis pranešimas su savikritika neturėtų būti siejamas.

REKLAMA

„Aš manau, kad pagrindiniai akcentai sudėlioti oriai, su labai aiškia argumentacija ir manau, kad tai yra stiprus pranešimas. Aš nemanau, kad šitas pranešimas turėtų būti siejamas su savikritika. Tai yra metinis pranešimas, apžvelgiantis visas svarbiausias mūsų politinio gyvenimo sritis“, – kalbėjo premjeras.

Seimas tampa šaudykla

Savo kalboje D. Grybauskaitė teigė, jog Lietuvos parlamentas „tampa pasikėsinimų į žmonių laisvę ir demokratiją šaudykla, iš kurios pokši vien drausti ir bausti“. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tai pavadino gražiu, bet nevienareikšmišku palyginimu.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes dažniausiai matome tiktai tą šaudyklinę pusę, bet nematome tų visų gerų darbų, kuriuos padarome. Apie juos atsiliepimų būna daug mažiau“, – žurnalistams Seime kalbėjo V. Pranckietis.

„Nieko asmeniško“

Prezidentės kritikos neišvengė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Nors politikas kalboje tiesiogiai neįvardinamas, prezidentė užsiminė apie „sofos“ ūkininkus, pamirštamus deklaruoti šimtatūkstantinius sandorius ir žemės koncentraciją vienose rankose. Pats. R. Karbauskis pabrėžia nesantis tikras, kad prezidentė omenyje turi būtent jį.

„Aš nesu tikras, kad aš minimas šitoje vietoje. Jeigu kalbėti apie savo ar kitų atsakomybę, niekas jos nesikrato. Kiekvienas žmogus atsakingas už tai, ką jis daro, bet tai niekaip su žemės ūkiu nesusiję, be jokių abejonių“, – žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrai R. Karbauskis D. Grybauskaitės kalbą vertino pozityviai, primindamas, kad pernai Seimas ir Vyriausybė susilaukė daugiau ir griežtesnės šalies vadovės kritikos. Tiesa, paklaustas, aš vis dar ketina nekelti kojos į prezidentūrą, kaip ir žadėjo, R. Karbauskis tikino, kad „nieko asmeniško nėra ir niekada nebuvo“.

„Klausimas kitas, ką ir pasakė prezidentė, tikrai daugelis žmonių yra nudegę tame procese ir galbūt kartais yra teisinga prisiimti tam tikrą atsakomybę, kurios kartais nesinori prisiimti. Manau, kad prezidentei galioja lygiai tas pats“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Pasigedo griežtumo

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis antrino kitiems politikams, sakydamas, kad, palyginus su praėjusiais metiniais pranešimais, ši D. Grybauskaitės kalba išsiskyrė taikesniu tonu.

REKLAMA

„Išgirdome tokį taikesnį toną, bendrą situacijos įvertinimą, kuris kelia daugeliui žmonių susirūpinimą. Manau, kad prezidentė savo kalbėjimu mėgino šiek tiek tas aistras nuraminti, prisiimdama dalį atsakomybės ir pati už procesus, kurie vyko tikrai ilgai jai vadovaujant valstybei.

Vis dėlto esminė politinė žinia, manau, buvo skirta valstiečių frakcijos seniūnui. Aš tą tikrai išgirdau. Bent keliose vietose buvo paminėti dalykai, kurie siejami su R. Karbauskiu“, – Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis sakosi girdintis prezidentės palinkėjimą partinei sistemai nepasiduoti ir neužleisti vietos vienadieniams judėjimams, kurie griauna partinės sistemos stabilumą. Vis tik G. Landsbergis pasigedo prezidentės griežtumo.

„Neįvardino tiesiai, kas yra kas. Man atrodo viskas, prezidentės priešpaskutinis pareiškimas, buvo galima drąsiau įvardinti, kas yra atsakingi už visą tą suirutę“, – sakė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų