REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas su šeima vis dar neatlaisvina pusvelčiui nuomojamo valdiško buto Kėdainiuose. Nors policijos vadovas žadėjo išsikraustyti ir sakė jau seniai kreipęsis į Kėdainių rajono savivaldybę, bet dokumento kopijos pateikti negalėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiaulių naujienoms„ atskleidus faktus apie Parko gatvėje esantį prabangų policijos tarnybinį butą, istorijos atgarsiai pasiekė net Lietuvos televizijos žurnalistus. Po reportažo generalinis komisaras Saulius Skvernelis sustabdė šio buto paskyrimą. Kaip Lietuvos pareigūnų profesinei sąjungai ir „Šiaulių naujienoms“ buvo minėjęs Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Aldividas Tručinskas, butas turėjo būti pasiūlytas komisariato vadovui Egidijui Lapinskui.

REKLAMA

„Šiaulių naujienoms“ toliau domintis šia plačiai nuaidėjusia istorija aiškėja naujos detalės: šimtams skurstančiųjų laukiant socialinio būsto, solidžią algą gaunantis E. Lapinskas vis dar neatlaisvina pusvelčiui nuomojamo valdiško būsto Kėdainiuose.

Buto nuoma mėnesiui – 16,5 lito

Parko gatvėje, Šiauliuose, esantis tarnybinis butas E. Lapinskui būtų buvęs jau trečiasis jo būstas: iš Kėdainių į Šiaulius atkeltas policijos vadovas ten bebaigiąs rengtis namą, o savaitgaliais grįžta pas sutuoktinę ir savo atžalą į Kėdainiuose esantį valdišką trijų kambarių butą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausiosios specialistės, Lapinskai per mėnesį už vieną kvadratinį metrą valdiško buto  moka 25 centų nuomą. „Šiaulių naujienų“ skaičiavimais, už kiek daugiau kaip 66 kvadratinių metrų trijų kambarių butą pareigūno šeima per mėnesį Savivaldybei atseikėja keliolika kartų mažiau nei mokėtų privatiems asmenims – apie 16,5 lito.

Ar Kėdainių rajono savivaldybė tokia turtinga būstais, kad gali leisti nuomoti butą už grašius 6 tūkstančius litų uždirbančio pareigūno šeimai, Kėdainiuose statančiai nuosavą namą? Minėto skyriaus vyriausioji specialistė paneigė šią mintį – naujausiais skyriaus duomenimis, socialinio būsto laukiančiųjų eilėje  yra arti tūkstančio žmonių. Pastebima, kad eilės ir toliau auga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liejo priekaištus E. Lapinskui

Kėdainių rajono savivaldybės atstovai nemano pasielgę netinkamai. Esą Šiaulių apskrities VPK pradėjęs vadovauti E. Lapinskas pats turėjo pasirūpinti buto atlaisvinimu. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Romualdo Gailiūno nuomone, policijos vadovas turėjo imtis iniciatyvos ir atsisakyti valdiško būsto. Savivaldybės atstovas mano, kad pareigūnas pasielgė nesąžiningai.

Paaiškėjo, kad per televiziją pasirodžius reportažui apie policijos tarnybinį butą Kėdainių savivaldybės atstovai suskubo patys imtis iniciatyvos, kad iš valdiško būsto Kėdainiuose iškraustytų E. Lapinsko šeimą.

REKLAMA

R. Gailiūnas „Šiaulių naujienoms„ teigė, kad praėjusį trečiadienį kreiptasi į miesto Tarybą. „Iki birželio 1–osios jis turėtų išsikraustyti“, – žadėjo R. Gailiūnas.

Savo kreipimosi nepagrindė

E. Lapinskas stebisi, kodėl Savivaldybės atstovas jo elgesį drįsta vadinti nesąžiningu. Policijos vadovas teigia Kėdainių rajono savivaldybei prieš dvejus metus nurodęs savo turtinę padėtį, norėjęs atsisakyti buto. Visgi E. Lapinskas negalėjo pateikti šiuos jo žodžius pagrindžiančio dokumento kopijos.

„Viršininkas šio dokumento kopijos nėra pasidaręs„, – „Šiaulių naujienoms“ rašo Šiaulių apskrities VPK atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė. Beje, žinia, kad E. Lapinskas su šeima turės atlaisvinti valdišką būstą Kėdainiuose, jam pačiam buvo naujiena.

REKLAMA

Siūlo nuomotis

„Kiek reikia turėti cinizmo, nepadorumo, kad gyventum valdiškame būste“, – piktinasi Nepriklausomo pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas. Jis nemato būtinybės policijos vadovus įkurdinti  policijos tarnybiniuose butuose. V. Bako nuomone, Policijos departamentui dar reikėtų apsvarstyti, ar tikslinga kiekvienam šalies komisariatui turėti dar po vieną tarnybinį butą, kuris būtų skirtas iš kitų miestų atkeltiems vadovams.

„Galbūt rotacijos metu išeitų pigiau nuomotis būstą“, – su Policijos departamentu aptarinėjamus klausimus vardija V. Bakas, turėdamas omenyje istoriją dėl Šiauliuose, Parko gatvėje, remontuoto tarnybinio buto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susidomėjo ir remonto kainomis

Šiuo metu Policijos departamento Vidaus tyrimų valdyba tiria, ar E. Lapinskas policijos tarnybinio buto istorijoje nepažeidė viešųjų ir privačiųjų interesų. Sprendimas atlikti tyrimą priimtas po to, kai į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi Lietuvos pareigūnų profesinė sąjunga. Pastaroji susidomėjo „Šiaulių naujienose“ aprašyta istorija, kaip ir už kokią sumą Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įsigijo ir remontuoja Šiauliuose, Parko gatvėje, esantį tarnybinį butą.

REKLAMA

Susidomėta ir viešojo pirkimo konkursu policijos tarnybinio buto remontams atlikti  – generalinis komisaras pavedė Policijos departamento prie VRM valdybų vadovams ir Viešųjų pirkimų komisijai įvertinti, ar viešųjų pirkimų konkursas atitiko reikiamus reikalavimus ir ar buto remontui panaudotos lėšos buvo pagrįstos. Vieno kvadratinio metro buto remontas kainavo gerokai daugiau nei pusę tūkstančio litų. Turėtų būti svarstomas klausimas ir dėl tarnybinio buto racionalesnio panaudojimo.

V. Bakas baiminasi, kad tyrimas gali būti perduotas Vidaus reikalų ministerijai (VRM). Profsąjungos lyderio nuomone, tuomet tyrimo baigtis jau aiški. V. Bakas mano, kad vėl bus mėginama išskalbti mundurus, nes skiriant lėšas tarnybinio buto remontui sprendimus priiminėjo aukšti Policijos departamento pareigūnai, kuriuos skiria Vidaus reikalų ministerija.

REKLAMA

V. Bakas mano, kad už tarnybinio buto remontui skirtus 70 tūkstančių litų atsakomybę turėtų prisiimti ir Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojas. „Tokia atsakomybė numatyta ir Valstybės tarnybos įstatyme“, – tvirtina profsąjungos vadovas.

V. Bakas sako, kad nepaisant Policijos departamento Vidaus tyrimų valdybos atliekamo tyrimo, jo teisininkai nepaliauja domėtis tarnybiniu butu. Žadama kreiptis ir į Šiaulių miesto savivaldybę. Susipažinus su Šiaulių apskrities VPK komisariato ir Savivaldybės susirašinėjimais bus ruošiamasi atlikti ir visuomeninį tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena vonia – dviem šeimoms?

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis negalėjo atsakyti į klausimą, kodėl S. Skvernelis sprendimą sustabdyti tarnybinio buto paskyrimą priėmė nesulaukęs departamento Vidaus tyrimo valdybos išvadų. Anot atstovo spaudai, generaliniam komisarui nebūtina nurodyti motyvų.

„Jame galėtų apsigyventi ir kelios pareigūnų šeimos“, – kaip vieną iš galimų idėjų, ką bus ruošiamasi daryti su tarnybiniu butu, įvardijo R. Matonis. Jo žodžiais, idėjas departamentui galės siūlyti ir Šiaulių apskrities VPK atstovai. Galutinį sprendimą dėl buto apgyvendinimo ar kitokio panaudojimo vis tiek priimtų departamentas.

„Šiaulių naujienų“ žiniomis, buto paskirtis – gyvenamosios patalpos, todėl jame negali būti vykdoma jokia kita veikla – nei visuomeninė, nei gamybinė.

Asta VOLKOVAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų