remontas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „remontas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „remontas“.

Dėl remonto darbų bus uždaromas eismas Sargėnų viaduku

Dėl suplanuotų remonto darbų nuo pirmadienio Kaune laikinai uždaromas eismas atnaujinamu Sargėnų viaduku. Kaip pranešė bendrovė „Via Lietuva“, eismas iki birželio 28 dienos bus kreipiamas apylanka per Sargėnų sankryžą. Planuojama, kad po laikino viaduko uždarymo ir būtinų sijų ir kolonų remonto darbų atlikimo, toliau darbai bus tęsiami dviem etapais.
2024-06-07

Ruošiamasi dar vieno 11 kilometrų kelio Vilnius-Utena ruožo rekonstrukcijai

Bendrovė „Via Lietuva“ (anksčiau – Lietuvos automobilių kelių direkcija) ruošiasi dar vieno magistralinio kelio Vilnius-Utena ruožo rekonstrukcijai ir skelbia konsultacijas su rinkos dalyviais.  „Konsultacijos tikslas – iki pirkimo pradžios informuoti rinkos dalyvius bei kitus suinteresuotus asmenis apie būsimą pirkimą, išanalizuoti siūlomas rinkos dalyvių pirkimo kainas ir sudaryti sąlygas rinkos dalyviams bei kitiems suinteresuotiems asmenims pateikti klausimus“, – rašoma skelbime.
2024-05-29

Patikrinkite sąskaitas už komunalines paslaugas: štai kaip administratoriai gali pelnytis iš gyventojų

Daugiabučių gyventojai viliasi, kad namo administratoriais pasamdytos įmonės rūpinsis jų gerove, užtikrins geriausią kainą, kokybę ir atsižvelgs į gyventojų norus bei nuomonę. Vis tik būna atvejų, kai namo administratoriai, ieškodami spragų įstatymuose, iš gyventojų, kaip sako jie patys, siekia tik pasipelnyti.

Tyrimas: kas penktam neužtenka lėšų būsto remontui

Šiemet remontuoti būstą planuotų trečdalis, tačiau kas penktas tam neturi finansinių galimybių, rodo „Citadele“ banko inicijuotos apklausos rezultatai. Apklausos duomenimis, šiemet pradėti arba tęsti būsto remontą planuoja apie trečdalį apklaustųjų (35 proc. lietuvių, 40 proc. latvių ir 34 proc. estų). 20 proc. lietuvių, 23 proc. latvių ir 30 proc. estų respondentų nurodė, kad norėtų remontuoti namus, tačiau šiuo metu tam neužtenka lėšų.
2024-05-11

Įspėja Vilniaus vairuotojus: pradedamas lauktas tilto remontas

Į Kultūros paveldą įrašytas Vilniaus pakraštyje esantis Kazbėjų tiltas, kurio rekonstrukcijos ilgai laukė vietos bendruomenė bei sostinės vairuotojai, pagaliau bus sutvarkytas. Jo kapitalinio remonto darbų imasi tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“, laimėjusi Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą. Vietos bendruomenės iniciatyva išsaugotas Kazbėjų tiltas bus pritaikytas saugiam ir patogiam susisiekimui. Projekto darbų vertė siekia per 1,12 mln.
2024-04-24

40 metų vieno kambario bute gyvenanti senjorė sulaukė neįtikėtinų pokyčių: braukė dėkingumo ašaras

Paskutinė šio sezono TV3 laida „Namų idėja su IKEA“ pakvies žiūrovus apsilankyti prie Baltijos jūros, pas Klaipėdoje gyvenančią senjorę Vidą. Moteris jau 40 metų gyvena vieno kambario bute, kuriame telpa visas jos gyvenimas. Tačiau tam, kad ji ir toliau galėtų su džiaugsmu mėgautis savo namais, būtina atsinaujinti. Ir nors patyrę interjero dizaineriai geba nustebinti visuomet, net ir jie nesitikės Vidos dėkingumo ašarų.
2024-04-17

Buto ar namo remontas: suskaičiavo, kiek reikia pinigų, norint susitvarkyti namus

Prasidėjus pavasariui, gerokai išauga susidomėjimas būsto remontu. Vis tik tam neretai tenka imti paskolas, mat net neturint išskirtinių poreikių, remontas lietuviams gali atsieiti 170–350 eurų už kvadratinį metrą. Pasak specialisto, mažesni remonto darbai lietuviams atsieina iki 5 tūkst. eurų. Tačiau kapitalinio remonto atveju suma paauga 3–4 kartais ir gali kainuoti net 20 tūkst. eurų. Pastarojo pusmečio duomenimis, vidutinė paskola būsto renovacijai siekia 12 tūkst. eurų.
2024-04-07

Dėl triukšmo ar kvapo – bauda iki 1 tūkst. eurų: pakalbėkite su kaimynais iš anksto

Ne paslaptis, kad atliekant remontą gali kilti kaimynų pasipiktinimo banga: dėl dulkių, kvapų, triukšmo ar šiukšlių. Todėl svarbu žinoti, kokias teises turi remontą atliekantys gyventojai, o kada tai – pažeidimas. Pavyzdžiui, viena moteris socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame papasakojo, kad susidūrė su problema. „Nusipirkome kotedžą, remontuojame <...>. Daug darbų padaryti laukia.
2024-03-30

Pamačius, ką vilniečių pora padarė iš senos sodybos, pritrūko žodžių: rezultatas pribloškia

39-erių Vilniuje gyvenanti Dovilė Šarapiniat su šeima atnaujino seną sodybą. Moteris pasakoja, kad naujus namus suremontavo, rankose nešiodama savo dukrytes, tačiau didžiausia motyvacija buvo vizija apie visos šeimos kartu leidžiamą laiką, nutolus nuo miesto šurmulio.  D. Šarapiniat šeima laiką leidžia Molėtų rajone, 1938 metais pastatytoje sodyboje. Dovilė pasakoja, kad sodo namelį nusipirko prieš dvejus metus, prasidėjus karantinui.
2024-03-23

Pamačius, ką vilnietė padarė iš močiutės dovanoto buto, nustėro: rezultatas pribloškia

Interjero dizainerė vilnietė Medeina Voverė neatpažįstamai atnaujino 44 kv. m butą senos statybos name Žirmūnuose. Mergina dalinasi, su kokiais sunkumais jai teko susidurti, kiek remonto darbams išleido pinigų bei pataria, kur tokio tipo projekte galima sutaupyti.  Medeina pasakoja, kad šis butas priklausė jos močiutei. Mergina pasakoja, kad jos buvo artimos, tad jai senstant stengdavosi kartu praleisti daugiau laiko.
2024-03-16
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės įspėja: nesusidėkite su šiuo meistru, pasisavina tūkstančius ir palieka broką

Patiklūs žmonės verslininkui patikėjo statybų darbus, o liko apgauti. Vyras pasisavino tūkstančius ir atšovė, kad tai jis buvo apgautas.  Buvęs žentas Linas Raimondai pasiūlė suremontuoti vonios kambarį. Vietoje to, kad naudotųsi vonios kambariu, moteris jau ruošiasi minti teismų slenksčius.  Raimonda meistrui sumokėjo 200 eurų, jis nuėmė vonios kambario plyteles ir pasiūlė nupirkti dušo kabiną, moteris sumokėjo dar 270 eurų.
2024-03-09

Vienas aukščiausių šalies tiltų bado kauniečių akis: kada bus pataisytas brokas?

Kaune po metus trukusio remonto praėjusių metų gruodžio 15-ąją oficialiai atidarytas aukščiausias tiltas mieste. Buvo teigta, jog daugelio pamėgta pasivaikščiojimų vieta tapo patogi visiems, tačiau praėjus vos dviem savaitėms po Trijų mergelių tilto atidarymo pasimatė brokas, kuris akis kauniečiams bado ligšiol. Atidarius Trijų mergelių tiltą Kauno miesto savivaldybė išdidžiai skelbė, jog pagrindinis akcentas – tilto danga – po remonto skirtingomis spalvomis žyminti pėsčiųjų ir dviračių takus.

Neįtikėtini virtuvės pokyčiai: 9 kvadratinių metrų erdvę pavers neatpažįstama

Prasidėjęs pavasaris maloniai nudžiugins TV3 žiūrovus – jau šį penktadienį į eterį sugrįš daugelio pamilta pokyčių laida „Namų idėja su IKEA“! Prie jos vairo šį sezoną stos aktorius bei tvaraus gyvenimo šalininkas Leonardas Pobedonoscevas. Žinomas vyras primins, jog visai nesvarbu, kur gyvenate – erdviame name ar nedideliame, jaukiame bute. Daugelis iš mūsų vis tiek susiduriame su tomis pačiomis problemomis, iš kurių dažniausia – daiktų perteklius ir tvarkos stygius.
2024-02-29

Po remonto atsidaro „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrius Laisvės prospekte

Kovo 1 d. atsidarys „Sodros“ Vilniaus klientų aptarnavimo skyrius, Laisvės pr. 28. Po remonto gyventojų laukia funkcionali klientų aptarnavimo salė. Daug dėmesio skirta pastato pritaikymui žmonėms su negalia. „Remonto metu siekėme atlikti kuo daugiau darbų, skirtų paslaugų prieinamumui žmonėms su negalia gerinti. Įrengti taktiliniai takai, šiuo metu gaminamas taktilinis stendas akliesiems ir silpnaregiams.
2024-02-26

Kainos bado akis: gyventojus pribloškė, kiek kainuoja pakeisti lifto mygtuką

Šeškinės gyventojų grupėse nemažai dėmesio susilaukė itin brangaus lifto remonto atvejis – po vandalizmo atvejo, buvo pakeistas lifto mygtukas. Liftą administruojanti įmonė „Baltijos liftai“ iš kiekvieno gyventojo už mygtuko pakeitimą prašė virš 32 eurų. Į šią problemą dėmesį atkreipė viena Šeškinės gyventoja, socialiniame tinkle Facebook pasidalinusi jai išrašytos sąskaitos nuotrauka.

Nusipirkę šimtametę sodybą vilniečiai ją pakeitė neatpažįstamai: parodė visiems

Vilniečiai Marija ir Laurynas visą gyvenimą gyveno mieste, Marija nė neturėjo močiutės, pas kurią galėtų nuvykti į kaimą, tad norėdami būti arčiau gamtos ėmė ir išpildė savo svajonę – įsigijo beveik šimto metų senumo sodybą, kurią dabar prikelia naujam gyvenimui. M. Chorošej-Anoškienė juokiasi, kad apie savo pirkinį galėtų kalbėti ir kalbėti – pora labai džiaugiasi savo naujais namais nedideliame gatviniame kaimelyje Trakų rajone.
2024-02-04

Remontuos dar vieną autostrados tiltą prie Kauno: nusiteikite naujoms spūstims

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) imasi strateginės reikšmės Krunos tilto rekonstrukcijos – sausio antroje pusėje paskelbtas darbų viešojo pirkimo konkursas, rekonstrukciją pradėti tikimasi pavasarį. Pagal LAKD sausio 24 dieną paskelbtą tarptautinio pirkimo konkursą, ieškomas rangovas tilto per Kruną rekonstrukcijai ir laikino tilto statybai automagistralės Vilnius–Kaunas 87 kilometre. Rekonstrukcijos pasiūlymus rangovai gali teikti iki vasario 27 dienos.
2024-02-02

Pamačius, kaip sutvarkė tiltą Kaune, negalėjo patikėti: parodė visiems

Suremontuotas Trijų mergelių tiltas į Panemunę kauniečiams oficialiai atvertas penktadienį, gruodžio 15 d. Einant tryliktai dienai po to, kai savivaldybė paskelbė šią puikią žinią, „Kas vyksta Kaune“ pasiekė trupančios raudonosios dviračių dangos nuotraukos. „Sveiki, šiandien eidamas atnaujintu Trijų mergelių pėsčiųjų tiltu pastebėjau jau suplyšusią važiuojamosios dalies dangą. Kas čia per kaunietiška kokybė? Už ką mokat pinigus ir kam?“ – šį trečiadienį užfiksuotu vaizdu dalijosi Algirdas.
2024-01-02

Pamačiusi, kaip meistrai sumontavo duris, Ventė neteko žado: įspėja visus

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Ventė Viteikaitė, kuri jau daugiau nei metus sprendžia ginčą su durimis prekiaujančia bendrove UAB „Aon statyba“. Moteris jaučiasi apgauta po to, kai užsisakius duris, jos buvo sumontuotos nekokybiškai, bet įmonė iki šiol trūkumų neištaisė, nors tai įpareigojo padaryti ir institucijos. V. Viteikaitė detaliai papasakojo, kas įvyko, ir įspėjo kitus žmones.

Juozas Statkevičius už balkono remontą sulaukė keturženklės sumos: „Špyga taukuota jiems, nemokėsime!“

Dizaineris Juozas Statkevičius įžvelgė neteisybę. Daugiabučio, kuriame gyvena, vienas iš balkonų – avarinės būklės. Tačiau už nedidelio ploto tvarkymą gyventojams buvo atsiųsta nemenka sąskaita – iš pradžių 12 227,85 eur., o vėliau – 9 258,96 eur. J. Statkevičius pasiruošęs kovoti už tiesą iki galo. Situaciją naujienų portalui tv3.lt pakomentavo ir už renovaciją atsakingos įmonės „Mano būstas“ atstovas spaudai.
54 2023-11-28

Smūgis nesąžiningai automobilio pardavėjai: tikėjosi pasipelnyti, bet dabar graužiasi nagus

Bandymas parduoti automobilį „be trūkumų“ itin skaudžiai atsirūgo vienai nesąžiningai pardavėjai. Iškart po sudaryto sandorio paaiškėjo, kad už 3,8 tūkst. eurų įsigytas automobilis „Volkswagen Passat“ turi trūkumų ir dar kokių. Autoserviso atstovai nustatė, kad sutvarkyti automobilį kainuotų apytiksliai 2,7 tūkst. eurų, o tai yra beveik tiek pat, kiek apskritai buvo sumokėta už transporto priemonę.

Vytautas Rumšas jaunesnysis pats ėmėsi sodybos atnaujinimo darbų: keitė langus ir meistravo terasą

Televizijos laidų ir renginių vedėjas, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kartu su tėčiu nesenai įsigijo savo svajonių sodybą. Visgi jos vaizdas iš pirmo žvilgsnio tikrai nepriminė poilsiui skirto kampelio, todėl nusprendė ją atnaujinti, išsaugant autentišką stilių. Statybų ir remonto prekėmis prekiaujančio prekybos tinklo „Senukai“ reklaminės kampanijos veidu buvusiam V. Rumšui nėra svetimi meistravimo darbai.
2023-11-03

Pamatę, kaip remontą atliko darbininkai, kauniečiai pakraupo: įspėja visus

Namus norėjusi pagražinti kaunietė nustebo pamačiusi, kiek finansinės ir fizinės žalos būstui padarė moters pasirinkti remonto meistrai.   „Noriu pasidalinti savo istorija, kaip likau prie „suskilusios geldos“, t. y. be atliktų grindų darbų, su prarastais pinigais ir su pavogtais namų raktais. Dalinuosi tikėdamasi, kad galbūt kažką kitą apsaugosiu nuo tokių pat klaidų ir nekompetentingų „darbininkų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo moteris.
2023-10-26

Ilgiau nei metus trukęs Prezidentūros skaityklos remontas kainavo apie 7 tūkst. eurų

Ilgiau nei metus trukęs Valstybės pažinimo centro (VPC) skaityklos remontas kainavo apie 7 tūkst. eurų, BNS nurodė Prezidentūra. Šioje erdvėje nuo pernai gegužės iki šių metų rugsėjo buvo atnaujinta sienų, lubų ir grindų danga. Bendrai remonto darbai kainavo 6,9 tūkst. eurų, juos atliko įmonės „Deglas“ ir „Grindys“. „Ši erdvė jau naudojama įvairiems prezidento, jo komandos susitikimams, interviu“, – BNS nurodė Prezidento komunikacijos grupė.
2023-10-22

Valstybės pažinimo centro skaityklos remontas baigtas, bet ji visuomenei nebus prieinama: Nausėda naudos susitikimams

Valstybės pažinimo centro skaityklos remontas baigtas, tačiau visuomenei nebus prieinama, skelbia naujienų portalas LRT. „Ši erdvė jau naudojama įvairiems prezidento, jo komandos susitikimams, interviu“, – LRT nurodė Prezidentūra. Anot jos, šioje vietoje galioja „įprastas Prezidento rezidencijos patalpų saugumo režimas“, kuris „nenumato lankytojų lankymosi jose“. Kaip nurodo Prezidentūra, pats Valstybės pažinimo centras veikia, yra prieinamas lankytojams.
Aktualijos 2023-10-18

Kelių direkcija: šiemet bus sutvarkyta virš 130 km valstybinės reikšmės kelių

Iki šių metų pabaigos šalyje bus suremontuota daugiau nei 130 km valstybinės reikšmės kelių, penktadienį pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Šiemet LAKD planuoja baigti 82 km rajoninių ir daugiau kaip 32 km krašto kelių paprastąjį remontą. Dar apie 56 km kelių  planuojama suremontuoti kitų metų pradžioje. Vienoje intensyviausių šalies automagistralių Vilnius-Kaunas-Klaipėda šiemet planuojama užbaigti penkių ruožų, kurių bendras ilgis yra 14,35 km, remonto darbus.
2023-10-06

Magistralės Vilnius–Klaipėda ruožą už 2,4 mln. eurų tvarkys „YIT Lietuva“

Statybos ir kelių tiesimo bendrovė „YIT Lietuva“ už beveik 2,4 mln. eurų suremontuos daugiau kaip trijų kilometrų magistralės Vilnius–Klaipėda ruožą nuo 113-ojo kilometro, pranešė įmonė. Pasak „YIT Lietuvos“, darbus bendrovė planuoja atlikti per tris mėnesius – jie bus pradėti jau netrukus ir baigti iki žiemos pradžios.  Remontuojamo ruožo būklė vietomis provėžuota, turi skersinius ir išilginius įtrūkimus.
2023-09-14

Pamačiusi tokį vaizdelį kaunietė nustėro: įspėja saugotis visus

Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja antradienį pasidalijo vaizdu iš Vytauto parko, kur, kaip teigia, pastebi nesaugiai įrengtą tiltelį – „iki nelaimės trūksta labai nedaug“. „Susirūpinimą kelia Kauno Vytauto parke esantis tiltelis. Parko remontas įvyko prieš kelerius metus, tačiau ne viskas buvo sutvarkyta pagal parko aplinkai keliamus naudojimo reikalavimus (ISO 21542:2011). Takeliais patinka važinėti vaikams, deja, tiltelis nėra saugus naudoti – neįrengti turėklai.
2023-09-13

Lietuvos-Švedijos elektros jungties remontas pratęstas iki rugsėjo 14-osios

Penktadienio popietę turėjęs baigtis ilgiau nei planuota užtrukęs Lietuvos-Švedijos elektros jungties „NordBalt“ remontas pratęstas dar beveik savaitei – iki rugsėjo 14-osios. Kaip skelbia elektros birža „Nord Pool“, elektros kabelio remontą numatoma užbaigti rugsėjo 14 dieną 00.59 val. Lietuvos laiku.
2023-09-08

Savo rankomis Monika atnaujino virtuvę: pokyčiai pribloškia

Praėjusių metų žiemą Vilniuje gyvenanti istorikė dr. Monika Šipelytė Naujamiesčio rajone įsigijo nuosavą butą. Nieko nelaukusi ji į jį įsikėlė ir savomis rankomis ėmėsi remonto darbų. Per kiek daugiau nei 1,5 metų Monikai pavyko jaukiai įsikurti virtuvę bei atnaujinti koridorių. Visgi, įgavusi patirties, ji sako turinti ir vieną svarbų patarimą.  Iš Panevėžio kilusi dr. Monika Šipelytė pasakoja, kad praėjusių metų kovą įgyvendino svajonę ir įsigijo butą.
2023-09-02

Iš emigracijos grįžę lietuviai pribloškė visus: nusipirko šimtametę mokyklą

Julius ir Ieva Kaveckai Airijoje turėjo sėkmingą verslą, tačiau galiausiai suprato – arba metas dėti pagrindus gyvenimui iki senatvės čia, arba ieškoti sau kitos vietos. Kol dar neturėjo aiškaus plano, 8 mėnesius motociklus jie maišė pasaulį, o sugrįžę vasaroti į Lietuvą iš jos nebeišvyko. Dabar jų rankose – sena, šimtametė mokykla Biržų rajone, kurią savo rankomis jie prikelia naujam gyvenimui.
2023-08-25

Po remonto veiklą atnaujino „Gren Klaipėdos“ jėgainė

Užsienio kapitalo energetikos bendrovės „Gren“ valdoma termofikacinė elektrinė „Gren Klaipėda“ (buvusi „Fortum Klaipėda“) po remonto atnaujino veiklą. Šiluma į Klaipėdą pradėta tiekti liepos 20-ąją, tą pačią dieną pradėtas deginti ir kietas kuras, pranešė įmonė. Jėgainė kasmetiniam remontui sustabdyta birželio 4 dieną, jo metu buvo valomi, inspektuojami ir remontuojami įrenginiai, atliekami patobulinimai.
2023-07-21

Judrioje sostinės gatvėje dėl šilumos tinklų darbų ribojamas eismas

Pradedant šilumos tinklų remonto darbus Vilniaus J. Jasinskio gatvėje, griežtinami eismo ribojimai, kad būtų užtikrintas saugumas tiek eismo dalyviams, tiek darbus vykdantiems žmonėms. Kaip pranešė Vilniaus savivaldybė, dalis ribojimų buvo įvesti jau antradienį, nuo ketvirtadienio jie sugriežtinami – iki kitos savaitės šeštadienio nuo Liubarto tilto centro kryptimi J. Jasinskio gatve bus leidžiamas tik vietos gyventojų, aptarnaujančio ir specialiųjų tarnybų transporto eismas.
Aktualijos 2023-07-20

Remonto darbams sostinėje uždaroma geležinkelio pervaža Pavilnyje

Remonto darbams nuo pirmadienio vakaro kelioms dienoms uždaroma geležinkelio pervaža Pavilnyje, pranešė Vilniaus savivaldybė. Remontas vyks dviem etapais – nuo pirmadienio, 21 valandos, iki ketvirtadienio, 6 valandos ryto. Antrą kartą pervaža bus uždaryta nuo liepos 24 dienos vakaro iki liepos 27 dienos vakaro.  Anot savivaldybės, šiais laikotarpiais transporto priemonės bus nukreipiamos apylankomis link Juodojo kelio ir geležinkelio pervažos Subačiaus gatvėje.
2023-07-17

Už 45 eurus Eglė susiremontavo vonios kambarį: atskleidė naudingus patarimus

Klaipėdietė Eglė Bružaitė yra puikus pavyzdys, kad norint susikurti širdžiai mielą namų aplinką nereikia nei didelių remonto ar statybų žinių, nei didelio biudžeto. Vos už 45-erius eurus ji sugebėjo atlikti puikų vonios kambario kosmetinį remontą. Klaipėdoje gyvenanti Eglė pasakoja, kad vonios kambario kosmetinis remontas nėra pirmasis jos projektas. Ji teigia, kad iš tiesų viskas prasidėjo nuo vaikų kambario.
2023-07-14

Teismas: Kelių direkcija turi mokėti „Tilstai“ dar 0,6 mln. eurų už viaduko remontą

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) turi sumokėti papildomus 566 tūkst. eurų statybų bendrovei „Tilsta“ už papildomus viaduko remonto darbus rekonstruojant Panevėžio aplinkkelį, nutarė Lietuvos apeliacinis teismas. Teismas liepos 4 dieną atmetė direkcijos skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo kovą priimtą sprendimą, įpareigojantį LAKD sumokėti „Tilstai“. Direkcija siekė šį sprendimą panaikinti.
2023-07-07

Kauno rajone baigiami tvarkyti Čekiškės sinagogos fasadai, sienos

Kauno rajone baigiami atnaujinti Čekiškės sinagogos fasadai ir sienos, toliau laukia pastato vidaus tvarkybos darbai, pranešė Kultūros infrastruktūros centras. „Tai yra antra Lietuvoje sinagoga, kurioje per ilgus dešimtmečius, kai sinagoga buvo paversta grūdų sandėliu, aron kodeš liko neišardytas. Kita tokia – Kauno sinagoga“, – sako Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas. Aron kodešas yra altorius, švenčiausia sinagogos vieta, kurioje saugomi Toros ritiniai.
Aktualijos 2023-07-02

Panevėžyje uždarius judrią gatvę pasipylė avarijos: „Kiekvieną dieną įvyksta“

Panevėžyje prasidėjus vienos judriausių gatvių rekonstrukcijai pasipylė automobilių avarijos ir incidentai – dažnam vairuotojui nė motais eismą reguliuojantys ženklai. Dėl remonto uždarius vieną pagrindinių gatvių padidėjusiu eismo intensyvumu piktinasi ir apylanka virtusio nuosavų namų kvartalo gyventojai.  Trumpam prieš vidurdienį į namus grįžęs panevėžietis Egidijus pastebėjo, kad nedaug trūko, jog kitas automobilis būtų įlėkęs į kiemą.

Vilniaus geležinkelio stotyje dėl remonto darbų neveiks bilietų salės

Vilniaus geležinkelio stotyje dėl remonto darbų nuo birželio 30 dienos bus uždarytos bilietų kasų ir eskalatoriaus salės. Bilietus į traukinius keleiviai galės įsigyti pagrindinėje laukimo salėje esančiame informacijos centre.

SGD laivas „Independence“ kitų metų pavasarį bus remontuojamas Pietų Europos uoste

Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorei „Klaipėdos nafta“ ruošiantis išpirkti SGD laivą iš jį nuomojančios Norvegijos bendrovės „Hoegh LNG“ įmonė 2024 metų gegužės-birželio mėnesiais planuoja remontuoti laivą kol kas neįvardijamame Europos uoste – tai galėtų būti Prancūzijos, Ispanijos ar Portugalijos uostai.
2023-06-21

Pirmadienį oficialiai pradedama 16 km ilgio „Via Baltica“ ruožo rekonstrukcija

Lietuvai tiesiant tarptautinės automagistralės „Via Baltica“ ruožą Kaunas–Marijampolė–Suvalkai pirmadienį jos 66-tame kilometre bus paskelbta ilgiausio ruožo tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos rekonstravimo darbų pradžia. Šiame ruože vyksta didžiausi nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo kelių infrastruktūros statybų darbai.
2023-06-19

Pradedamas rekonstruoti ilgiausias „Via Baltica“ ruožas tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos

Birželio 19 d. 10 val. „Via Baltica“ kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 66 kilometre (netoli Marijampolės) oficialioje ceremonijoje bus paskelbta ilgiausio ruožo tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos rekonstravimo darbų pradžia. Dalyvaujant Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei ir susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui bus įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, rašoma susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
2023-06-16

Kauno laiptai baugina miestiečius: „Išsigandau, kai sujudėjo ta plyta“

Kauno gyventojai skundžiasi miesto laiptų būkle, jie esą – nesaugūs. Dažnai naudojamiems laiptams šiuo metu atliekamas kosmetinis remontas, ateityje žadamas ir kapitalinis, o kai kurių valdžia remontuoti net neketina. Ištrupėjusios pakopos, iškritusios plokštės ir atsivėrusios didžiulės kiaurymės – štai tokius Aušros laiptų vaizdus šį pavasarį fiksavo kaunietis Valentinas.   O laiptais pirmyn atgal zuja daug žmonių, ypač moksleivių – judėjimas čia intensyvus.

„Lifosa“ stabdoma planiniam remontui

Sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ antradienį pranešė stabdanti veiklą kasmetiniam planiniam remontui. Kada įmonė veiklą atnaujins, kol kas neaišku.  „Pastarieji metai buvo vieni sudėtingiausių „Lifosos“ istorijoje. Dabartinėmis sąlygomis įmonė nepajėgia vykdyti efektyvios ir sėkmingos veiklos – gaminti kokybiškus gaminius, atsiskaityti su tiekėjais ir aptarnauti klientus“ , – pranešime teigė „Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas.
2023-05-23

„Litgrid“ šią savaitę atliks planinius tarptautinės elektros jungties priežiūros darbus

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pranešė, kad šią savaitę bus atliekamas planinis Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ remontas. Anot  operatorės, techninės priežiūros darbai prasidės pirmadienį, 7 val. ryto. Juos planuojama baigti šeštadienį, 15 val. „LitPol Link“ jungtis yra Baltijos šalių elektros sistemos vartai į vakarus, per kuriuos vyks prisijungimas prie kontinentinės Europos tinklų.
2023-05-22

Moteris rūsyje aptiko slaptą kambarį: to, ką ten rado, nepamirš niekada

Moteris savo namų rūsyje atrado slaptą kambarį – tarsi tai nebūtų pakankamai šiurpu, ji parodė, ką jame rado.  Ji paaiškino, kad kambarį aptiko atlikdama remonto darbus. Ji teigė anksčiau apie tai nieko nė nežinojusi, rašo mirror.co.uk.  Būtent tada, kai pradėjo šalinti senas dailylentes, ji pastebėjo slaptą kambarį. „Reddit“ ji rašė:  „Radau slaptą kambarį, lubose aptikau įvairių daiktų.
2023-05-21

Kaunietė pratrūko: neaišku, ką namo parnešam, kuo kvėpuoja vaikai

Kaunietė kreipėsi į portalą „Kas vyksta Kaune“, nes po langais vis dar tvarkoma Vilniaus gatvė jai kelia klausimų. Anot moters, darbininkai nesaugo praeivių ir gyventojų turto, o grindinį plauna aukšto slėgio srove, kuri nešvarumus taško ant praeivių ir šalimais esančių namų sienų. Kita bėda – kylančios dulkės darbų metu, moteriai kilo klausimas, ar šios neaiškios dulkės nėra pavojingos gyventojų sveikatai. „Vilniaus gatvės remontas atrodė jau baigėsi, bet vis dar vyksta darbai.

Kaunietė lieja pyktį dėl darbininkų: jie nesaugo praeivių, neaišku, kuo kvėpuoja vaikai

Kaunietė kreipėsi į portalą „Kas vyksta Kaune“, nes po langais vis dar tvarkoma Vilniaus gatvė jai kelia klausimų. Anot moters, darbininkai nesaugo praeivių ir gyventojų turto, o grindinį plauna aukšto slėgio srove, kuri nešvarumus taško ant praeivių ir šalimais esančių namų sienų. Kita bėda – kylančios dulkės darbų metu, moteriai kilo klausimas, ar šios neaiškios dulkės nėra pavojingos gyventojų sveikatai.
2023-04-20

Lietuvoje iki 2026 metų numatoma sutvarkyti 72 tiltus

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) iki 2026 metų planuoja sutvarkyti 72 blogos būklės tiltus ir sukūrė interaktyvų jų žemėlapį. Jame žymimi projektavimo, rangos ir statybos darbai, su projektais susijusi informacija. Šiemet už 58,8 mln. eurų planuojama sutvarkyti 27 tiltus ir viadukus, 2024 metais – už apie 70 mln. eurų – 35. Kelių direkcijos atstovė Aušra Ramoškaitė BNS teigė, kad visus 72 blogos būklės tiltus planuojama sutvarkyti iki 2026 metų.
2023-04-12

Lietuvių šeima patys atsinaujino virtuvę ir vonią: atskleidė, kiek kainavo

Dažnas galvoja, kad norint atnaujinti namų aplinką reikia turėti nemažai pinigų. Tačiau Anglijoje gyvenanti lietuvių šeima šią nuomonę paneigia – virtuvės bei vonios kambario atnaujinimas tekainavo iš viso šiek tiek daugiau nei 1000 eurų. Anglijoje gyvenanti keturių asmenų šeima – Inga, Ramūnas ir du sūnus Nojus bei Gabrielius šiuo metu skaičiuoja paskutiniuosius mėnesius iki laiko, kai jau visai netrukus su visam gyventi jie sugrįš į Lietuvą.
2023-04-04
Į viršų