REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmoji translytė Taivano ministrė pateko į skandalą JAV

Ji sau nepriskiria lyties, o vaikystėje buvo laikoma vunderkinde

Taivano vunderkindė atsidūrė pasaulio dėmesio centre, parodžiusi „laisvąjį Taivaną“ ir buvusi apribota JAV demokratinio suvažiavimo metu. 40-metė yra Taivano skaitmeninių technologijų ministrė be portfelio ir turinti itin savitą požiūrį į politikos organizavimą.

Taivano vunderkindė atsidūrė pasaulio dėmesio centre, parodžiusi „laisvąjį Taivaną“ ir buvusi apribota JAV demokratinio suvažiavimo metu. 40-metė yra Taivano skaitmeninių technologijų ministrė be portfelio ir turinti itin savitą požiūrį į politikos organizavimą.

REKLAMA

Taivanyje puikiai žinoma programuotoja ir visuomenininkė A. Tang pasižymėjo kovoje su pandemija, kuomet per itin trumpą laiką įgalino atvirą duomenų dalijimąsi ir taip padėjo valstybei spręsti sudėtingus COVID-19 klausimus ir greičiau reaguoti į kylančias problemas.

Pasaulinės žiniasklaidos dėmesio A. Tang susilaukė, kuomet praėjusią savaitę sudalyvavo viename iš demokratinių forumų JAV, kuris baigėsi skandalu.

Pranešėjos cenzūra: atsitiktinumas ar panikos Baltuosiuose rūmuose pasekmė?

Praėjusią savaitę vykusiame Joe Bideno demokratijos forume A. Tang, Taivano skaitmeninių technologijų ministrė, pristatė žemėlapį su šalimis išskirstytomis pagal žmogaus teises. „Civicus“ sukurtame žemėlapyje Taivanas yra išskirtas žalia spalva, o Kinijos teritorija – raudona.

REKLAMA
REKLAMA

A. Tang susidūrė su demokratijos forumo metu kilusiais organizatorių „techniniais nesklandumais“, vos ji parodė žemėlapį su „nepriklausomu Taivanu“. „Reuters“ šaltiniai tikina, kad tai buvo tikslinga cenzūra, nenorint užsitraukti Kinijos nemalonės.

REKLAMA

JAV valstybės departamento atstovai „Business Insider“ aiškino, kad įvyko techninis gedimas, tačiau naujienų agentūros šaltinių teigimu, Taivano atstovei nebuvo leista forumo dalyviams demonstruoti savo ekrano tikslingai. Renginio organizatoriai išsigando, kad taip išskirtas Taivanas gali būti palaikytas atskira nuo Kinijos valstybe.

Keli šaltiniai „Reuters“ patvirtino, kad sprendimas atėjo iš Baltųjų rūmų, ir kad buvo priimti skuboti bei karštligiški sprendimai.

Kinija laiko Taivaną savo šalies dalimi, o daugelį dešimtmečių savo valdžią ir kariuomenę turintis Taivanas tuo metu visiškai nesutinka su su idėja tapti Kinijos provincija.

REKLAMA
REKLAMA

Kuomet renginio moderatorius vėl kreipėsi į A. Tang po 20 minučių, liko tik garsas, o vaizdo ekrane nebebuvo.

Netrukus pasirodė prierašas, kuriame buvo perspėjama: „Visos nuomonės, kurias šio renginio metu išdėstė jos dalyviai yra tik jų pačių įsitikinimai, nebūtinai atspindintys JAV valdžios požiūrį“.

Pati A. Tang „Reuters“ tvirtino nemananti, kad žemėlapio parodymas gali būti susijęs su JAV politika Taivano atžvilgiu.

JAV palaikymas Taivanui erzina Kiniją

Pastaruoju metu J. Bideno administracija stengiasi vengti Taivano nepriklausomybės temos, siekiant nepykdyti Kinijos, pažymima „Business Insider“. Tuo metu Kinija pastaruosius mėnesius yra gerokai „suirzusi“ šiuo klausimu ir didina spaudimą ne tik pačiam Taivanui, bet ir valstybėms, kurios bent kažkokiu būdu paliečia Taivano klausimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, Lietuva sulaukė ekonominių trikdžių ir pykčio lavinos iš valstybinės Kinijos žiniasklaidos vien už tai, kad sutiko atidaryti taivaniečių atstovybę šalyje.

Spalio mėnesį J. Bidenas užsiminė, kad JAV gintų Taivaną nuo Kinijos puolimo, tačiau vėliau Baltieji rūmai paaiškino, kad JAV strateginis požiūris į „strateginio neapibrėžtumo“ politiką Taivano klausimu nesikeičia.

Vėliau J. Bidenas užsiminė ir buvo priverstas teisintis dėl išsakyto palaikymo Taivano nepriklausomybei, o Kinija pareiškė, kad Taivano pakvietimas į demokratijos forumą buvo „klaida“

Radikalaus skaidrumo“ šalininkė

A. Tang yra jauniausia ministrė Taivano istorijoje (ministrės be portfelio pareigas užimanti nuo 2016-ųjų), yra žinoma programišė, programuotoja ir verslininkė. Taivane ji tapo viena ryškiausių kovos su COVID-19 figūrų.

REKLAMA

Ji taip pat žinoma dėl savo skaidrumo politikos ir atvirų duomenų sklaidos. Visuomet savo pasirodymus viešai transliuoja internetu, vėliau juos transkribuoja ir palieka peržiūrai tam, kad visi jos pasisakymai atitiktų „radikalaus skaidrumo“ politiką.

Vaikystėje buvo laikoma vunderkinde, dar nesulaukusi penkerių jau skaitė klasikinius literatūros kūrinius, vos šešerių galėjo spręsti sudėtingus matematikos uždavinius, o programuoti pradėjo 8-erių. Dar jaunystėje įsitvirtino Silicio slėnyje, konsultavo tokias bendroves, kaip „Apple“.

Kalbant apie jos asmeninį gyvenimą, tai A. Tang gimė vyru, tačiau vėliau suprato, kad „save laiko labiau moterimi“, o vėliau pripažino labiau prijaučianti postgenderizmo idėjoms.

Postgenderizmas pasisako išvis už lyčių atsisakymą, arba bent jau mažesnį dėmesio į tai kreipimą. Pati A. Tang sako, kad jai „nėra skirtumo, kokios lyties kreipinys naudojamas bendraujant su ja internete“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų