REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
ES viršūnių susitikime Britanijai suteikta laiko apsvarstyti padėtį po „Brexit“ referendumo (nuotr. SCANPIX)

Daugeliui netikėtai pasibaigęs britų balsavimas referendume dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos sukėlė tikrą sąmyšį. Dėl sprendimo palikti bendriją itin stipriai pasikeitė emigrantų bei vietos gyventojų santykiai šioje šalyje.

15

Daugeliui netikėtai pasibaigęs britų balsavimas referendume dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos sukėlė tikrą sąmyšį. Dėl sprendimo palikti bendriją itin stipriai pasikeitė emigrantų bei vietos gyventojų santykiai šioje šalyje.

REKLAMA

Apie situaciją Anglijos širdyje, Londone, tv3.lt papasakojo šiame megapolyje jau penkerius metus gyventi Eglė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai – žinomi).

Kita atmosfera

„Iškart po referendumo nuotaikos iš tikrųjų buvo keistos. Darbo vietoje jautėsi kita atmosfera tarp emigrantų ir britų, ypač tą rytą, kai buvo paskelbti oficialūs referendumo rezultatai.

Nors, asmeniškai man, visi Londono gyventojai yra labai malonūs, bet nuotaikos iš abiejų pusių buvo kitokios nei įprastai.

REKLAMA
REKLAMA

Iš kitų šalių atvykę kolegos buvo suirzę. Kadangi dirbu stomotologijos įstaigoje, tai pacientų britų per dieną apsilanko daug. Jų akyse buvo ironiškas žvilgsnis, išgirdus anglų kalbą su akcentu, - pasakojo Eglė.

REKLAMA

Mergina pridūrė, kad tiek jai pačiai, tiek kitiems emigrantams buvo gana skaudu žinoti, jog pagal balsavimo rezultatus kas antras žmogus kažkur giliai širdyje emigrantų Didžiojoje Britanijoje nepageidauja.

Nepaisant susiklosčiusios situacijos dėl „Brexit“, Eglė neskubėjo daryti skubotų išvadų.

„Kaip visa ši situacija palies asmeniškai mane ar mano pažįstamus iš kitų šalių sunku pasakyti. Juk oficialiai dar niekas neišstojo iš ES. Tad kol kas dar nėra jokių naujų taisyklių dėl kurių kažkas keisis. Tik laikas atsakys į šį klausimą“, - pasakojo tv3.lt pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Emigraciją pasirinko ne pati

Eglė atskleidė, kad išvykti iš Lietuvos nusprendė ne ji pati. „Sprendimas buvo tėvų. Pirmiausia, kartu su tėvais persikėlėme į Airija. Kai buvau jauna, pasirinkimo kaip ir nebuvo. Išvykome ieškoti geresnio, pelningesnio gyvenimo. Baigusi mokslus, kaip ir visas jaunimas, norėjau laisvės ir savo gyvenimo.

Kadangi iš Lietuvos išvykau 13 metų, grįžti į gimtinę nesinorėjo. Maniau, kad nemokėsiu ten gyventi“, - nuoširdžiai ir atvirai pasakojo mergina.

Būtent todėl ji pasirinko Angliją: „Atvykau į Londoną pas draugę, kuri jau čia buvo įsikūrusi prieš kurį laiką. Kabinausi ir aš už šios galimybės. Rezultatas? Jau 5 metai puikiai sekasi. Dirbau, kaip ir dauguma emigrantų, ir viešbutyje, ir kavinėje. O šiuo metu dirbu odontologo padėjėja. Maža to, dar ir studijuoju šią profesiją.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pokalbį mergina baigė išreikšdama viltį, kad nepaisant „Brexit“, emigrantų teisės šioje šalyje liks vienodos ir ji galės toliau siekti savo tikslų šiame megapolyje.

Prezidentė ramina emigrantus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš keletą dienų užtikrino, kad kol vyks Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) procesas, jokios sąlygos ten gyvenantiems ir dirbantiems ES šalių piliečiams nesikeis.

ES viršūnių susitikime dalyvavusi šalies vadovė pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė privalo užtikrinti, kad joje gyvenantys žmonės būtų apsaugoti nuo rasistinių išpuolių, smurto ir ksenofobijos.

„Labai atvirai kalbėjome su premjeru Davidu Cameronu, kad prasideda gana agresyvus elgesys ir matome išpuolių elementus prieš imigrantus iš ES šalių narių. Kaip ir mes sakėme, ir dar kartą patvirtino premjeras, – kol Didžioji Britanija galutinai neišėjo, tai yra dveji, treji metai, per šį visą procesą pilną galioja visos ES narystės įstatymai, įsipareigojimai, tai yra niekas negali keistis. Premjeras užtikrino, kad dės visas pastangas, jog ksenofobija, agresyvumas, visos apraiškos būtų stabdomos, nes tai yra neįsivaizduojamas dalykas XXI amžiuje“, – po Europos Vadovų Tarybos posėdžio Briuselyje sakė D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Daugiau pinigų kovai prieš galimus išpuolius

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas žada skirti daugiau pinigų saugumui, kovai su išaugusia neapykantos sukeltų nusikaltimų banga, kuri lydi Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos agitacinę kampaniją.

Kalbėdamas Bendruomenių rūmuose trečiadienį, Davidas Cameronas sakė, kad „visos referendumo šalys“ turėtų griežtai pasmerkti šias atakas. „Brexit“ stovykla savo nepaprastai aršioje agitacinėje kampanijoje daug dėmesio skyrė imigrantų problemai ir joje panaudojo nemažai diskusijų sukėlusį plakatą, kuriame pavaizduoti šimtai keliu plūstančių tamsesnio gymio pabėgėlių su užrašu „Kritinis taškas“. Nacionalinės policijos vadovų tarybos duomenimis, po referendumo neapykantos sukeltų nusikaltimų skaičius išaugo 57 procentais.

Tarp nukentėjusiųjų, kurie pranešė apie tokius nusikaltimus, yra rytų europiečių, musulmonų, amerikiečių ir vokiečių. Nusikaltimų aukos šį neapykantos protrūkį sieja su „Brexit“ stovyklos pergale referendume.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų