REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
Delfinai užklydo į Baltijos jūrą (Juliaus Morkūno nuotr.) (nuotr. skaitytojo)

Baltijos jūroje pastebėtiems iš Šiaurės jūros atklydusiems delfinams čia gali iškilti pavojus dėl netinkamos aplinkos bei intensyvios laivybos, BNS sakė Jūrų muziejaus akvariumo skyriaus vedėjas Saulius Karalius.

18

Baltijos jūroje pastebėtiems iš Šiaurės jūros atklydusiems delfinams čia gali iškilti pavojus dėl netinkamos aplinkos bei intensyvios laivybos, BNS sakė Jūrų muziejaus akvariumo skyriaus vedėjas Saulius Karalius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad kyla (pavojus): nors jie atrodo sveiki, visų pirma, navigacijos labai daug Baltijos jūroje – juos gali sužeisti. Nors jie ir yra per daug protingi gyvūnai, kad pakliūtų į sraigtus, šioks toks pavojus yra. (...) Na ir, aišku, dar tinklai, į kuriuos jie gali įsipainioti“, – kalbėjo S.Karalius.

REKLAMA

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Baltijos jūra yra gėlesnė nei delfinų gimtasis vandenynas ir ne tokia sūri. „Tai nėra jų gimtoji stichija. Nors ir jūra, bet ji yra penkis kartus gilesnė prie mūsų krantų negu okeanas, o druskingumas apsprendžia gyvūno plūdrumą, jam jau plaukimo būdas reikalingas kitoks. Vanduo šaltesnis, maisto objektų tikrai mažiau Baltijos jūroje, nes ir žuvų rūšių gyvena kelis kartus mažiau nei Šiaurės jūroje. Tokiu būdu tų minusų šiai rūšiai egzistuoti yra daug ir todėl ši rūšis tik atsitiktinai ir užklysta į mūsų vandenis“, – sakė Jūrų muziejaus darbuotojas.

REKLAMA
REKLAMA

S.Karaliaus teigimu, praėjusią savaitę buvo gauta žinia, esą prie uosto vartų matomi banginiai – greičiausiai jais buvo palaikyti tie patys delfinai. Tai reikštų, kad jie Baltijos jūroje plaukioja jau kurį laiką. Penktadienio rytą delfinų užfiksuoti gamtininkams nebepavyko. Netoli Smiltynės pastebėti delfinai čia greičiausiai užsibuvo dėl žuvų įvairovės.

„Sunku pasakyti, ar jie grįš, ar jie nuplaukė kur nors giliau į jūrą. Mano galva, čia yra gera maitinimosi vieta – matėsi, kad jie čia vaikosi žuvis: įtekantis gėlas vanduo daug įneša gėlavandenių žuvų, čia dažnai būriuojasi ir jūrinės žuvys. Matyt, pririšo juos kuriam laikui maisto objektai, žuvų gausa ties uosto vartais“, – svarstė S.Karalius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2000 metų užfiksuoti trys atvejai, kai Atlanto afalinos atklydo į Baltijos jūrą. Anksčiau tokių atvejų fiksuojama nebuvo. „Jeigu pasitaikys reguliariai kas kelerius metus pamatyti šitą rūšį, tai būtų galima konstatuoti, kad išties tai galbūt susiję su klimato šiltėjimu ar jūros pasūrėjimu, ar kitais faktoriais – įvilkti į kažkokį mokslinį rūbą. Dabar per mažai faktų, kad būtų galima teigti, kad kinta kažkokie faktoriai“, – kalbėjo S.Karalius.

Baltijos jūroje pastebėtos Atlanto afalinos yra tos pačios rūšies kaip ir Jūrų muziejuje laikomi delfinai. Skiriasi tik jų porūšiai – Baltijos jūroje pastebėto porūšio delfinai yra didesni ir šviesesni, jie užauga iki trijų metrų ilgio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų