REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien dažnai diskutuojama ne tik apie tai, kaip patobulinti mokyklų programas ar egzaminų tvarką. Vis daugiau dėmesio skiriama jaunimo neformaliam ugdymui. Stengiamasi patenkinti mokinių pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius bei padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais. Tačiau ar ekonominiu sunkmečiu pavyks sėkmingai plėtoti jaunų žmonių asmeninę ir socialinę kompetenciją bei formuoti sąmoningą asmenybę, sugebančią atsakingai ir kūrybingai spręsti savo problemas ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime?

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos mokyklose jau ketvirtus metus įgyvendinamas didžiausias mūsų šalyje visuomeninis projektas „Drąsinkime ateitį“. Pagrindinis projekto rengėjų tikslas – į mokyklos suolą sugrąžinti pačius sėkmingiausius visuomenės narius, jų teigiamu, pozityviu pavyzdžiu padrąsinti jaunąją kartą labiau pasitikėti savo jėgomis, siekti prasmingų gyvenimo tikslų ir kuo geresnių veiklos rezultatų savo ir savo šalies labui.

REKLAMA

Be „Sėkmės pamokų“ – taip susitikimus su žymiais, nusipelniusiais žmonėmis vadina projekto rengėjai – mokyklose įgyvendinami pilietiškumą ir patriotiškumą, verslumą, kūrybiškumą ir asmeninę iniciatyvą skatinantys projektai. Pilietinės akcijos ir iniciatyvos, vasaros stovyklos, žurnalas moksleiviams, olimpiados,  teminės konferencijos, visuotiniai valstybinių švenčių minėjimai pagyvina mokyklos gyvenimą, telkia bendruomenę, didina mokytojo autoritetą, skatina moksleivių lyderystę.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto veiklose dalyvauja per 15 000 moksleivių, 3500 mokytojų, o kasmet į mokyklas sugrįžta daugiau nei 7500 sėkmingų žmonių.

„Drąsinkime ateitį“ projektų vadovė Agnė Zalanskaitė atskleidė visuomeninio projekto sėkmės formulę: „Aiški idėja, paprasti veikimo būdai ir reali nauda visiems kartu ir kiekvienam asmeniškai: ir mokytojui, ir mokiniui, su kitais besidalinančiam sėkminga patirtimi“.

„Specialūs projektai, kurie skatina sugrįžti į mokyklą, idant pasidalintume gerąją patirtimi, sustiprintas mokyklos ir visuomenės bendradarbiavimas reikalingi ir būtini“, – kalbėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktoriaus pavaduotojas Rolandas Zuoza.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekte „Drąsinkime ateitį“ dalyvauja beveik visos mokyklos, kurios ugdo vyresnių klasių mokinius. „Siūlomos veiklos atitinka bendrojo ugdymo programų prioritetus ir padeda juos įgyvendinti, todėl mokyklos projekte dalyvauja labai noriai“, – kalbėjo „Drąsinkime ateitį“ projekto vadovas Edmondas Babenskas.

Klaipėdos Baltijos vidurinės mokyklos mokytojas Jonas Gineika – aktyvus „Drąsinkime ateitį“ projekto dalyvis. „Noriai įsijungėme į šią iniciatyvą, nes mūsų mokyklą yra baigę daug žymių žmonių: krepšininkas Arvydas Macijauskas, dainininkas Deivis, aktorius Giedrius Savickas, 5 kanalo žinių vedėja Ilma Silkauskaitė ir daugelis kitų. Kai žymūs žmonės, baigę mūsų mokyklą, atvyksta į susitikimus, mokiniai išsižioję klauso, kuo jie tapo šiandien.

Manau, kad „Drąsinkime ateitį“ projektas neturi sau lygių Lietuvoje, nes pakeičia požiūrį į neformalų ugdymą.“

REKLAMA

Jau trečius metus iš eilės „Drąsinkime ateitį“ mokslo metus užbaigs įspūdingu renginiu „Paskutinis skambutis“. Į šią šventę, kuri vyks gegužės 16 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje, susirinks „Drąsinkime ateitį“ projektuose dalyvaujantys moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Tikimasi sulaukti apie 8 000 dalyvių.

„Paskutinio skambučio“ renginys – tai ne tik galimybė išgirsti per 12 metų didžiausios sėkmės sulaukusius kūrinius, kuriuos perdainuos žymiausi atlikėjai. Šaliai sudėtingu laikotarpiu asociacija „Drąsinkime ateitį“ itin daug dėmesio skiria tikrosioms vertybėms, todėl viena svarbiausių nominacijų projekto organizatoriai laiko apdovanojimą už pilietines, tautines iniciatyvas, kurį įteiks LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Nominacijas kitose kategorijose, tokiose kaip „Už Indėlį į Lietuvos jaunimo drąsinimą“, Kūrybiškiausia mokykla, Metų debiutas ir kt., taip pat įteiks žinomi, autoritetingi ir nusipelnę šalies žmonės.

REKLAMA

Pasak „Drąsinkime ateitį“ direktoriaus Edmondo Babensko, „Paskutinio skambučio šventė“ yra padėka už visų metų darbą ir puikus emocinis užtaisas naujai veiklai.

Grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas taip pat dalyvaus „Paskutinio skambučio“ renginyje. Muzikantas įsitikinęs, kad būtent socialiniai ir neformalaus ugdymo projektai gali padėti išauginti asmenybes ir tikrus lyderius. „Net ir muzikoje dabar pasigendu asmenybių, kurios nebijotų plaukti prieš srovę. Tai yra jaunų žmonių ambicijų ir orumo klausimas. Jie neturėtų parsiduoti, jie turėtų patys save labiau gerbti, patys padaryti kažką ir po to mesti iššūkį kitiems. Pasakyti „aš esu“. Šito labai trūksta“, - sako buvęs grupės „Antis“ vokalistas Algirdas Kaušpėdas.

Anot jo, jauniems žmonės reikia daugiau galimybių atskleisti savo sugebėjimus. „Tokie renginiai kaip „Paskutinis skambutis“ skatina moksleivius pasitempti ir siekti įvertinimo už savo pasiekimus. Be to, tai nuostabi šventė, kurioje skamba daug geros muzikos, galima susitikti su draugais ir smagiai praleisti laiką.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų