REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Azija 2050-aisiais metais taps tuo regionu, kuriame gyvens turtingiausi pasaulio piliečiai. Kaip praneša CNN, Hong Kongo, Taivano ir Pietų Korėjos šalių gyventojai uždirbs daugiausiai.  Tam tikrais skaičiavimais, šių šalių gyventojai jau dabar pirmauja pasaulyje pagal savo gaunamas pajamas.

REKLAMA
REKLAMA

Prognozė 2050-iesiems

Pagal "Knight Frank" ir "Citi Private Wealth 2012" ataskaitą, aukščiausios vienam gyventojui tenkančios pajamos pernai buvo gaunamos Singapūre (56 532 dolerių per metus). Antrąją vietą reitinge užėmė Norvegija (51 226 doleriai), trečioji liko JAV (45 511 doleriai). Hong Konge vienam gyventojui tenkančios pajamos 2011-aisiais sudarė 45 301 dolerius, Šveicarijoje – 42 470 dolerius.

REKLAMA

Tos pačios ataskaitos prognozėmis 2050 metais turtingiausių piliečių gausiausiai turės Azija. Pirmoji vieta skirta Singapūrui (137 710 doleriai), antra Hong Kongui (116 63), trečia – Taivanui (114 093 doleriai). Pietų Korėjos gyventojams 2050 metais prognozuojamos 107 752 dolerių metinės pajamos, tenkančios vienam gyventojui.

Vienintelė Vakarų pasaulio ekonomika, kuriai prognozuojamas išlikimas turtingiausių šalių sąrašuose, – JAV. Metinės pajamos, tenkančios vienam gyventojui, JAV turėtų siekti 100 802 dolerius.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorius Danny Quahas iš Londono ekonomikos mokyklos prognozuoja, kad iki 2050 metų pasaulio ekonomikos svorio centras turėtų nusistovėti kažkur tarp Kinijos ir Indijos, kai 1980 jis priklausė Atlanto vandenyno regionui.

Turtuoliai renkasi Rytus

Kai kurie pasaulio turtingiausieji jau yra kirtę Ramųjį vandenyną. „Facebook"  vienas iš įkūrėjų Eduardo Severinas, kilęs iš Brazilijos, 2009 metais persikėlė gyventi į Singapūrą, atsisakęs JAV pilietybės.

Jimas Rogersas kartu su George Sorosu įkūręs investicinį fondą  „Quantum Fund“, taip pat 2007 metais persikėlė gyventi į buvusią britų koloniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pardaviau savo namą Niujorke ir persikėliau su šeima gyventi į Aziją, mano mergaitės  laisvai kalba mandarinų kalba. Tokiu būdu aš rengiu savo vaikus 21 –ajam amžiui, kuriame svarbu pažinti Aziją ir mokėti mandarinų kalbą“, - CNN yra sakęs J. Rogersas.

Jis taip pat teigė, kad šiais laikais  Azijoje lengviau tapti turtingu nei Amerikoje.

„JAV yra didžiausia skolininkė pasaulio tautų istorijoje. Stambiausi jos kreditoriai – Kinija, Japonija, Taivanas, Hong Kongas, Singapūras. Visas turtas yra Azijoje. Žinote, kas yra didžiausios skolininkės ir kur jos yra. Pasižiūrėkite į Graikiją, Ispaniją. Man nepatinka tai sakyti, nes aš esu amerikietis, tačiau tokia yra tiesa, faktai yra faktai“, - sakė J. Rogersas.

REKLAMA

"Knight Frank" ir "Citi Private Wealth 2012" ataskaita taip pat prognozuoja, kad tarp 2010 ir 2050 metų sparčiausiai augs Nigerijos, Indijos, Irako, Banglagešo, Vietnamo, Pilipinų, Mongolijos, Indonezijos, Šri Lankos ir Egipto ekonomikos.

Senojo pasaulio ekonomikos per ateinančius 40 metų patirs lėčiausią ekonomikos plėtrą. Blogiausi rezultatai prognozuojami Ispanijai, Prancūzijai, Švedijai, Belgijai, Šveicarijai, Austrijai, Nyderlandams, Italijai ir Vokietijai. Japonija ataskaitoje taip pat patenka į tų šalių grupę, kurios ekonomikos augimo projekcija - viena silpniausių.

REKLAMA

Tiesa, kaip pastebi ataskaitos autoriai, tai, kad Singapūrui, Hong Kongui ir Taivanui prognozuojama turtingiausių šalių piliečių ateitis nereiškia, kad visi jos gyventojai dalinsis turtu.

Tina Fordham, „Citi“ vyresnioji pasaulio politikos analitikė perspėja, kad demontracijos Vostryte dėl pajamų nelygybės įgaus pagreitį ir galime stebėti ilgailaikius nesutarimus tarp vyriausybių, verslo ir visuomenės atstovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų