REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rimtų sveikatos bėdų prispausti panevėžiečiai pasipiktinę nauja savivaldybės tvarka tikslinei pašalpai gauti. Iki šiol neįgalieji, sunkiai susirgę ar gyjantys po traumų ar operacijų kartą per metus galėdavo gauti iki 500 eurų siekiančią tikslinę pašalpą.

Rimtų sveikatos bėdų prispausti panevėžiečiai pasipiktinę nauja savivaldybės tvarka tikslinei pašalpai gauti. Iki šiol neįgalieji, sunkiai susirgę ar gyjantys po traumų ar operacijų kartą per metus galėdavo gauti iki 500 eurų siekiančią tikslinę pašalpą.

REKLAMA

Nuo šiol savivaldybė iš žmonių reikalaus įrodymų, ką žmogus pirko ir kiek išleido savo sveikatos gerovei. Ir tik pateikę čekius ar kitus dokumentus žmonės galės tikėtis pašalpos. Sveikatos bėdų prispausti panevėžiečiai rėžia atvirai – kaip jie surinks tuos čekius, jei neturi už ką nusipirkti būtiniausių vaistų ar priemonių.

„Kas mes, alkoholikai kokie? Seks, žiūrės, ką mes perkam“, – taip panevėžietė Dalia reaguoja sužinojusi apie Panevėžio savivaldybės pakeistą tvarką gauti vienkartinę pašalpą turintiems negalią, sunkiai sergantiems ar užkluptiems kitų rimtų sveikatos bėdų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mums tai vaistus šiandien reikia pirkti ir dabar reikia pirkti. Aš šiai dienai išleidau 50 eurų, mano pensija 400“, – kalba Dalia.

Iki šiol Dalia, kaip ir kiti sveikatos bėdų prispausti panevėžiečiai, kartą per metus galėdavo kreiptis į savivaldybę tikslinės pašalpos. Priklausomai nuo asmens pajamų ir ligos, žmogus galėjo gauti iki 500 eurų siekiančią išmoką, pavyzdžiui, nekompensuojamiems vaistams, sveikatos stiprinimo paslaugoms.

REKLAMA

„Tuos keturis šimtukus, kur gauni, išsidėlioji visiems metams. Man, pavyzdžiui, daug reikia ir papildų, ir vaistų. Mes gi ne aludėje sėdim, mums ne aludaris išrašo receptus, daktarai rašo receptus“, – kalba Dalia.

Dabar pašalpos prašytojai savivaldybei turės pateikti įrodymus, ką pirko ir kiek išleido savo sveikatos gerovei. Tiksliau, žmonės privalės rinkti čekius ar kitus įrodančius dokumentus ir pateikti juos savivaldybei. Paramos žmogus galės kreiptis 1 kartą per metus.

„Jis turi pats nuspręsti ir pagalvoti, ar jam jau šiuo metu reikia, jis jau turi išlaidas patvirtinantį dokumentą ir jam jau reikia šitų pinigėlių, kad būtų sugrąžinti, ar jis gali juos pakaupti, surinkti 12 mėnesių ir ateiti, ar metų gale, ar vidury metų“, – teigia Socialinių išmokų poskyrio vyriausoji specialistė Lina Šukienė.

REKLAMA
REKLAMA

Išmaldos prašytojais – taip sako priversti dabar jaustis sunkių sveikatos bėdų prispausti žmonės.   

„Aš, pavyzdžiui, ir šiai dienai negaliu visų vaistų, kiek man reikia, nusipirkti. Jie negalvoja, kaip tu juos nusipirksi, jie visiškai negalvoja. Vat atneškit, mums padėkit ant stalo, tada gausi išmaldą arba negausi tą išmaldėlę“, – piktinasi Dalia.

Kasdienybę dailės terapijos užsiėmimuose praskaidrinanti Irma prisipažįsta, kad ir ją ne kartą gelbėjo tikslinė savivaldybės pašalpa.

„Man buvo didelė problema po kovido, kada buvo nuslinkę plaukai, tai man čia labai kainavo daug“, – sako Irma.

Nuo vaikystės neįgali moteris sako, kad gaunamos neįgalumo išmokos dažnai neužtenka net būtiniausioms reikmėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man šiai dienai nieko nekompensuoja iš vaistų, nieko. Aš visus turiu pirkti už savo pinigus. Pavyzdžiui, jeigu ir sauskelnės yra išrašomos, bet už jas reikia primokėti“, – pasakoja Irma.

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos vadovas sako, kad nauja tvarka tik dar labiau apsunkins galimybę gauti tikslinę pašalpą rimtų sveikatos problemų turintiems žmonėms.

„Ir kaip dabar žmogui įrodinėti, kad jis tikrai kažką pirko, kažką darė. Jiems dabar, šiuo metu, reikalinga pagalba. Ne kažkada po metų, kai jis susirinks, sukaups čekių sumą“, – tikina Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos vadovas Jonas Dumša.

REKLAMA

Socialinių išmokų poskyrio vyriausioji specialistė sako, kad Panevėžio savivaldybės patvirtinta tvarka nėra jokia naujiena – tokią praktiką esą taiko ir dalis kitų šalies savivaldybių.  

„Būtent skirsim tais atvejais, kai ypatingai reikia. Obuvo susidariusi tokia nuostata, kad man priklauso ir aš turiu ją gauti“, – aiškina L. Šukienė.

Pernai tikslinę pašalpą gavo virš 3000 panevėžiečių, maždaug 500 daugiau nei 2021-aisiais metais.  

Šitą betvarkę seniai sutvarkyt reikėjo.Žmonės išvisų kampų susirenka pašalpų ir keliomėm kai kam už tenka.Atvažiuoja maisto davinių net su gerom mašinom ir gerai apsirengę.Apie tai jau buvo rašyta.Vaikų pinigus pasiima vaikų motinos ir jos naudoja savo reikmėm.Juk tai jokia paslaptis.Pašalpiniai geria ir geria tol kol pinigai baigėsi.Kad už pašalpą reik atsiskaityti tai jokia naujiena.Nenorit neimkit,tada mažiau bus nervų.
Labai teisingi sprendimai
Labai teisingi sprendimai
Taip visur turėtų būti, nes dauguma piniginių pašalpų reikalauja, nors pakankamai pasiturinčiai gyvena. Būtina sekti tuos, kas naudojasi visom PINIGINĖM išmokom. ...
Skraido po pasaulį, važinėja prabangiom mašinom, bet dar išnaudoja ir Valstybę reikalaudami visokių išmokų .....
tau ,kad turėtum ką paėsti,bet ne pragerti...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų