REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
17
Deivido stovėjimo ant vinių iššūkis (nuotr. asm. archyvas)

29-erių Deividas, gyvenantis Vinetu kaime, Klaipėdos rajone, gyvena indėniškoje aplinkoje ir jau daugelį metų propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Vyras mėgsta kelti iššūkius tiek sau, tiek kitiems. Leidžiasi į nuotykius, potvynių metu plaukioja baidarėmis, kopia į kalnus – užsiima savęs išbandymo veiklomis. Viena iš tokių veiklų yra stovėjimo ant vinių iššūkis, kuriuo Deividas pasidalino ir socialiniame tinkle bei įtraukė ir kitus žmones, kviesdamas taip išmėginti save ir pagerinti sveikatą.

17

29-erių Deividas, gyvenantis Vinetu kaime, Klaipėdos rajone, gyvena indėniškoje aplinkoje ir jau daugelį metų propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Vyras mėgsta kelti iššūkius tiek sau, tiek kitiems. Leidžiasi į nuotykius, potvynių metu plaukioja baidarėmis, kopia į kalnus – užsiima savęs išbandymo veiklomis. Viena iš tokių veiklų yra stovėjimo ant vinių iššūkis, kuriuo Deividas pasidalino ir socialiniame tinkle bei įtraukė ir kitus žmones, kviesdamas taip išmėginti save ir pagerinti sveikatą.

REKLAMA

Vinių iššūkį sugalvojo pats Deividas. Dažniausiai šis iššūkis trunka 21 arba 14 dienų. Jo metu reikia išstovėti ant vinių lentos, o tam, kad kiekviena diena būtų įdomesnė, Deividas sugalvojo ir užduočių. Pavyzdžiui, stovint ant vinių lentos pasiekti rankomis grindis arba stovint šypsotis sau ir aplinkiniams.

Užduočių buvo įvairių

Praktikuoti stovėjimą ant lentų Deividas su savo bendraminčiais aktyviai pradėjo karantino metu.

REKLAMA
REKLAMA

„Pradėjome gaminti lentas patys, mokėmės, kaip tiksliai jas pagaminti, kad atitiktų reikalavimus. Keletas draugų pamatė, kad gaminame, padarėme ir jiems, tada užsinorėjo ir draugų draugai. Visiems paaiškinau, kaip lentomis naudotis ir daug žmonių pradėjo praktikuoti stovėjimą ant lentų.

REKLAMA

Tačiau po kurio laiko ta ugnelė praktikuotis užgęsta, lenta padedama į stalčius ir žmonės pamiršta. Būtent dėl to kas mėnesį ar kas du paskelbiu vinių iššūkį ir duodu žmonėms galimybę vėl prisiminti tą praktiką ir ją tobulinti – kiekvieną dieną didinti savo galimybių lauką, išstovėti vis ilgiau, atlikti papildomų užduočių“, – šypsosi Deividas.

Kiekvieną dieną vyras į grupę „Facebook“ įkeldavo savo nuotrauką, kurioje jis stovi ant vinių ir atlieka nurodytas užduotis. Be užduočių, tokių kaip stovint ant vinių pasidžiaugti savo pasiekimais, pakilnoti pėdas ar praktiką atlikti lauke, Deividas prie įrašo sugalvodavo dar ir po filosofinį klausimą, kad žmonės nagrinėtų save ir savo aplinką.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras užduodavo įvairius klausimus: kaip kinta žmogaus suvokimas apie laiką per gyvenimą? Ar menas ir kūryba yra svarbūs gyvenimo aspektai? Kaip mes suvokiame laiką ir amžinybę?

Iššūkį priėmę dalyviai komentaruose kasdien pasidalindavo savo patirtimi, kaip jiems sekasi stovėti, kiek laiko išstovi, kai kurie atsakydavo ir į užduotus filosofinius klausimus. Deividas teigia, kad kai kurie žmonės atvyksta ir pas juos – į Vinetu kaimą praktikuotis kartu, o tie, kurie tokios galimybės neturi, tai sėkmingai praktikuoja savo namų aplinkoje.

„Ne visi turi galimybę stovėti ant vinių lentos, todėl įjungia savo kūrybiškumą ir susiranda kankorėžių lauką ir stovi ant jų arba sugalvoja kitokių alternatyvų“, – tikina vyras.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stovėjimo ant vinių praktikos nauda

Tačiau ar stovėjimas ant vinių lentos yra naudingas sveikatai? Kodėl žmonės noriai jungiasi prie šio iššūkio? Deividas pasakoja, kad stovėjimas ant vinių suaktyvina pėdose esančius taškus, o tie taškai siunčia informaciją po visą kūną, perduoda signalą.

Yra žemėlapis, pagal kurį galima atpažinti, kur yra užsistovėjusios energijos ir žinant tą vietą galima puoselėti sveikatą būtent tokiu būdu, užlipant ant vinių.

Taigi, yra aktyvuojami kojų padų taškai, kurie stimuliuoja kraujo ir limfos judėjimą, nukreipia energetinius srautus, pašalina sąstingį ir aktyvuoja organų, sistemų ir kaulų čiulpų darbą ląstelių lygmenyje.

REKLAMA

„Dar vienas dalykas, dėl ko ši praktika naudinga – tai savo baimių perlipimas. Jei gyvenime atsiduriate stresinėje situacijoje, praktikuojant stovėjimą ant vinių, vėliau gyvenime lengviau pereiti tą stresinę situaciją, palengvėja minčių susidėliojimas.

Praktikuojant stovėjimą ant vinių žmogus minimaliai patiria streso ir sugeba su juo susitvarkyti, todėl tai vėliau pritaiko ir gyvenime. Taip pat išsivalo limfmazgiai, kadangi yra sukeliamas adrenalinas, o limfos valosi per prakaitą, išeina visi toksinai – ypač per pažastis, padus, delnus.

Iš psichologinės pusės, tai meditacija, grįžimas į save, žmogus išmoksta sureguliuoti kvėpavimą. Kai esame stresinėje situacijoje – pradedame greitai kvėpuoti, o čia mokomės suvaldyti kvėpavimą ir tai atlikti ramiai“, – apie šios praktikos naudą pasakoja Deividas.

REKLAMA

Pasakė, kiek laiko reikėtų išstovėti ant vinių

Kiek laiko išstovėti ant vinių reikėtų – Deividas vieno atsakymo neturi, viskas priklauso nuo žmogaus. „Kiekvienam asmeniškai, vienas gali pirmą kartą atėjęs išbūti 5 ar 10 minučių. Kitas atėjęs, tų pačių metų vyras moteris, gali neišstovėti visiškai.

Tai yra kiekvieno žmogaus asmeninis potyris. Viskas priklauso nuo daug faktorių: skauda ar ne, kaip sugeba reaguoti situacijose, lipa su noru ar be jo. Labai svarbu, kad žmogus turėtų norą, nes jei lips priverstinai – dažnu atveju nepavyks, gali įvykti atmetimo reakcija. Jei žmogus noro turės – vėliau tą skausmą transformuos į malonumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra vidurkis, koks yra tinkamiausias laikas išstovėti, tai nuo 7 iki 15 minučių, tačiau kiti pradeda nuo pusės minutės, minutės. Kaip ir paskutinio iššūkio kai kurie dalyviai, kas dieną pridėdavo po minutę, todėl 14 iššūkio dieną jau išstovėdavo 14 minučių. Kiti ir po 20 minučių stovi, aš ilgiausiai esu išstovėjęs apie valandą – kiekvienam asmeniškai.

Vieną dieną gali išstovėti ilgai, o kitą diena visai neužlipti. Tai lemia daug faktorių: miegas, fizinis aktyvumas, mityba, psichologinė būsena, ar turėjai streso, kaip praėjo diena – visa tai turi įtakos“, – neslepia vyras.

Paklaustas apie tai, ar stovėjimas ant vinių yra skausmingas, Deividas vieno atsakymo neturi. Atsakymas ir taip, ir ne.

REKLAMA

„Skausmas yra susijęs su įtampa. Kuo daugiau žmogus priešinasi, tuo skausmingesnis bus procesas. Kuo daugiau atsipalaidavimo ir neprisirišimo, tuo lengviau bus stovėti“, – tikina jis.

Stovėti ant vinių teko ir kavinėje

Stovėjimo ant vinių iššūkį Deividas vykdo ne tik namuose. Per daug metų praktikos vyras ant vinių stovėjo jau ne vienoje įdomioje vietoje.

„Teko stovėti Slovakijos kalnų viršūnėse, buvau užsinešęs lentą. Lenkijoje – Krokuvoje ir Varšuvoje ir kitų miestų centruose atsistodavome tarp žmonių. Būdavo ir užduočių iššūkio metu, kad žmonės turėdavo tai padaryti viešumoje, kad išeitų iš komforto zonos.

REKLAMA

Yra tekę stovėti ir viduryje upės – beplaukiant radome išsikišusį akmenį, todėl pasidėjome ant jo lentą ir stovėjome vidury upės“, – apie įsimintiniausius kartus pasakoja Deividas.

Vyrui taip pat neseniai teko stovėti ant vinių lentos ir kavinėse. Deividas pasakoja, kad žmonės pamatę šią jo praktiką susidomėjo, buvo norinčių užlipti, pamėginti, kiti tiesiog stebėjo, fotografavo.

„Dažnai važiuojame į parodas, į kitus miestus ir suteikiame galimybę žmonėms pamėginti. Dažnai jie būna nustebę, kaip tai gali suveikti. Iš karto pakyla nuotaika, suaktyvėja kraujotaka, suteikia energijos. Tai labai naudinga atlikti ryte, vietoj kavos – pakelia tonusą ir kūnas tampa budrus, žmogus pakilesnės energijos“, – praktikos pliusus vardina vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deividas turi keletą patarimų žmonėms, kurie nori imtis stovėjimo ant vinių praktikos. „Svarbiausia yra nusiteikimas. Pirmus kartus mėginti reikėtų su mokytoju ar kažkuo, kas apie tai nusimano arba bent jau turėti informacijos, kaip tai taisyklingai daryti, nes ši praktika reikalauja sąmoningumo.

Nerekomenduojama to atlikti apsvaigus, nėščioms moterims, nes gali sukelti pašalinių efektų, kadangi sukyla daug energijos. Taip pat ši praktika reikalauja sveiko kūno. Jei turite problemų su kraujospūdžiu, sergate širdies ligomis – ši praktika nerekomenduojama.

Jei praktikuojatės namie, reikėtų, kad būtų antras žmogus, jei reikėtų pagalbos nulipant ar užlipant, tačiau šiuo klausimu padėti gali ir kėdė su atlošu“, – pataria Deividas.

Registruotis pas psichiatrą, eilės didelės, galima ir nesulaukti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų