REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Subtilios ir grakščios petunijos puošia bet kurį sodą ar kiemą. Šios gėlės gražiai atrodo gėlyno pakraščiuose ar sodo viduryje. Garbanotosios petunijos, pasodintus į vazonus, taip pat gali papuošti ir sienas ar balkonus. Nors ši gėlė yra gana reikli dirvožemiui, tačiau nepretenzinga priežiūrai, o ir žydi iki pat žiemos šalnų.

Subtilios ir grakščios petunijos puošia bet kurį sodą ar kiemą. Šios gėlės gražiai atrodo gėlyno pakraščiuose ar sodo viduryje. Garbanotosios petunijos, pasodintus į vazonus, taip pat gali papuošti ir sienas ar balkonus. Nors ši gėlė yra gana reikli dirvožemiui, tačiau nepretenzinga priežiūrai, o ir žydi iki pat žiemos šalnų.

REKLAMA

Dažniausiai petunijos sėklos yra sodinamos ne anksčiau vasario mėnesio pabaigos, kuomet jau dienos būna pakankamai pradėjusios ilgėti.

Šioms gėlėms yra labai svarbus geras apšvietimas. Į petunijų dirvą pageidautina įberti durpių, smėlio ir humuso, naudoti lapinę ar velėninę žemę.

Prieš sodindami petunijas, palaistykite dirvą. Padarykite nedidelę vagą drėgnoje dirvoje ir pasėkite sėklas. Neuždenkite jų žeme, o tuomet lengvai apipurkškite vandeniu iš purškimo buteliuko. Sėklas uždenkite folija ir padėkite į šiltą saulėtą vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Kartą per dieną sėklos turėtų būti vėdinamos, o atsiradus daigams plėvelę reikėtų visiškai pašalinti. Daigus reikia laistyti kartą per dieną ir labai atsargiai – iš purškimo buteliuko ar pipetės. Pasirodžius 4 lapams, petunijas galima persodinti į vazoną arba į žemę, kur vėliau josžydi praėjus 2-3 mėnesiams po sėjos.

REKLAMA

Petunijų sodinimas į vazonus

Petunijos į vazonus sodinamos iš sodinukų. Paruoštus sodinukus galite nusipirkti specialiose augalų arba žemės ūkio parduotuvėse.

Į vazonus petunijas galima sodinti birželio viduryje arba mėnesio pabaigoje. Atsižvelgus į gėlės veislę, reikėtų tinkamai parinkti vazoną.

Krūmų rūšių petunijos sodinamos į mažus 3 litrų tūrio vazonėlius. Ampelinėms (garbanotoms) petunijoms reikia ne mažesnio kaip 5 litrų tūrio vazono.

Prieš persodinant į vazoną, petunijų daigus reikėtų gausiai palaistyti. Vazono apačioje yra išdėliojami akmenys ar kitoks drenažas, kuris po to užpilamas nerūgščia žeme. Vazone taip pat padaroma duobutė ir pasodinami daigai.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vazonas yra platus, į jį galima pasodinti 2–3 petunijas. Persodintas gėles reikėtų laikyti saulėtoje vietoje.

Petunijų sodinimas lauke

Petunijos atvirame lauke yra sodinamos taip pat birželio mėnesį, kuomet jau nebegresia jokios šalnos. Tuomet į žemę galite sodinti ir jaunus sodinukus, ir jau žydinčias gėles.

Petunijų vieta turėtų būti saulėta, todėl dažniausiai petunijos sodinamos gėlyno pakraštyje, kadangi jos yra neaukštos ir nepasislėpia už kitų gėlių, rašoma unian.net.

 

Prieš sodininant gėles, reikėtų iškasti žemę ir ją patręšti organinėmis medžiagomis. Dirva turi būti lengva ir puri.

Petunijos sodinamos į žemę yra kartu su žemėmis iš sodinukų. Atstumas tarp krūmelių turėtų būti apie 30-40 centimetrų. Po sodinimo gėles reikėtų palaistyti kitą dieną. Praėjus savaitei – petunijas galima patręšti, kad šios žydėtų vešliais žiedais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip prižiūrėti petunijas?

Tam, kad petunijos džiugintų gausiais žiedais, jas reikėtų laistyti 2 kartus per savaitę ir visada po šaknimis. Vanduo neturėtų patekti ant lapų ir gėlių žiedų. Per didelius karščius gėles reikėtų laistyti dažniau, o lietingomis dienomis – rečiau.

Antrą savaitę po pasodinimo į žemę ar vazoną, gėles galima patręšti azoto arba fosforo trąšomis. Suaugusios petunijos turėtų būti tręšiamos tik tada, kai šios auga pavėsyje.

Taip pat, kad gėlės augtų nesustabdomai, galite ir išbandyti šiuos patarimus:

- periodiškai pašalinkite sausus petunijų lapus ir pumpurus;

- jei ant krūmo žiedų mažai, bet lapų daug, tuomet perpjaukite lapus per pusę ir petuniją užpilkite šiltu vandeniu. Tai paskatins gėlių augimą;

REKLAMA

- apsiniaukusiomis dienomis sukurkite gėlėms dirbtinį apšvietimą;

- nevenkite tręšti petunijų, jeigu šios auga lėtai;

- jeigu vienas iš stiebų išsitiesė pastebimai stipresnis, aukštesnis nei kiti – jį reikėtų nupjauti;

- lietingomis dienomis gėles geriau uždenkite arba perkelkite jas po stogu, kad šioms nepakenktų drėgmės perteklius. 

Ne jo vieno mama mire,gal uzteks ta Ukraina kelti i padanges.Zmones mirsta ir be karu,visiems gaila,karai vyko ir vyks,nes zmoniu per daug.Visais laikais taip buvo,maziau mylimo,daugiau mastyt,nelot nesamoniu,nesileisti paskalų,nekirsint tautų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų