REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
21
Prabangiose vestuvėse Kristina Rimienė sukūrė gėlių pasaką: dekoracijoms panaudojo 10 tūkst. bijūnų žiedų (nuotr. asm. archyvo)

Pievos, nusėtos tulpėmis ir nuo gėlių spalvų raibstančios akys – tai tikriausiai vienos iš pirmųjų minčių, ateinančių į galvą pagalvojus apie gėlių kraštą Nyderlandus. Spalvingi Nyderlanduose ne vien tik laukai, bet ir pačios įvairiausios šventės, dekoruojamos žydinčiu grožiu. Tarptautiniu mastu žinoma floristė, TV3 laidų vedėja Kristina Rimienė visai neseniai gavo užduotį puošti olandų gėlininko vestuves, kuriose panaudojo įspūdingą kiekį bijūnų.

21

Pievos, nusėtos tulpėmis ir nuo gėlių spalvų raibstančios akys – tai tikriausiai vienos iš pirmųjų minčių, ateinančių į galvą pagalvojus apie gėlių kraštą Nyderlandus. Spalvingi Nyderlanduose ne vien tik laukai, bet ir pačios įvairiausios šventės, dekoruojamos žydinčiu grožiu. Tarptautiniu mastu žinoma floristė, TV3 laidų vedėja Kristina Rimienė visai neseniai gavo užduotį puošti olandų gėlininko vestuves, kuriose panaudojo įspūdingą kiekį bijūnų.

REKLAMA

Į gėlių kraštą atvykusi TV3 laidų vedėja Kristina Rimienė paatviravo, kad vestuvėse, kurias pora planavo dvejus metus, ji buvo apginkluota tūkstančiais bijūnų:

„Tai buvo vieno didžiausių bijūnų augintojų ir veislių išvedėjo Joshua Sholten ir jo širdies draugės Malgožatos, kilusios iš Lenkijos, vestuvės Olandijoje. Jie prieš dvejus metus turėjo civilinę santuoką, tačiau tik dabar, nuėmus kovido apribojimus, jie galėjo sau pasidaryti tikras vestuves su šeima. Tad šeštadienį vyko ceremonija bažnyčioje, kuriai jis dekoruoti skyrė 10 tūkstančių bijūnų žiedų.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi jis pats yra veislių išvedėjas, bažnyčioje buvo panaudota beveik 50 veislių bijūnų žiedų. Man pačiai buvo labai didelis atradimas, kad apskritai bijūnų tiek daug skirtingų yra. Jei mes Lietuvoje turime baltus bijūnus, tai viskas – jie balti ir mes daugiau net nesigiliname. Čia aš pati labai nustebau, nes niekada nemačiau tokių gražių ir net į bijūnus nepanašių bijūnų veislių“, – dalijasi moteris.

REKLAMA

Karieta ir 50 gėlių rūšių

Kaip sako pati pašnekovė, vestuves puošti ji buvo pakviesta kaip tarptautiniame floristų pasaulyje žinoma floristikos dizainerė. Vestuvių pasaką iš gėlių ji kūrė kartu su kitu kolega. Per itin intensyvų dekoracijų ruošimą jiems pavyko sukurti didžiulę gėlių arką bei daugybę kitų kompozicijų.

„Mane puošti šias vestuves pakvietė kolega, olandas floristas Frankas Timmermanas. Mes dviese sukūrėme visą tą pasaką – padarėme 5 didžiules gėlių paneles, gėlių arką, sukūrėme kitas kompozicijas bažnyčiai papuošti, 7 didžiules kompozijas padėjome ant stalų restorane. Gėlėmis puošėme ir karietą su 6 žirgais, su kuria jaunikiai atvyko, bijūnus naudojome ir nuotakos puoštei.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo labai intensyvios 2 su puse darbo dienos, įspūdingi kiekiai nuvalytų lapų (paprastai žiedai dedami be jų). Gėlės buvo vežamos per tris kartus – jų buvo tiesiog krūvos. O nuotraukose matosi tik ketvirtadalis“, – šypteli K. Rimienė.

Kaip gi didelės vestuvės be iššūkių? Kadangi pati moteris pripažįsta, kad dėl tokio didelio kiekio bijūnų rūšių teko su kai kuriomis susipažinti pirmą kartą, kai kuriuos dalykus buvo šiek tiek sunku nuspėti ir apskaičiuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iššūkis toks buvo, kad kol bijūnai buvo skinami, kol laukė savo dekoravimo pradžios, jie buvo susiskleidę į pumpurus, bet jau aišku, kad kai dekoruoji, turi žinoti žiedo apimtį, kad gautųsi graži forma. Kadangi ten buvo apie 50 rūšių, buvo šiek tiek sunku įvertinti, kiek tam žiedui palikti vietos. Mes dėjome daug pastangų, kad jie išsiskleistų – visu grožiu jie išsiskleidė tik per pačią šventę. Smagu, kad sugebėjome viską taip apskaičiuoti“, – kalba floristė.

REKLAMA

„Taip pat buvo sudėtingas transportavimas – tiek gėlių panelės, tiek arkos. Tačiau rekordas, kad prie šitų dekoracijų dirbo tik 2 žmonės“, – apie rezultatus užsimena K. Rimienė.

Grožį pastebėjo kiti

Nors ir „gėlių šalyje“ gausu gėlių augintojų, didžiausią darbą pažindami gėles ir jų rūšis padaro floristai, kurie kuria įvairiausias ir įdomiausias žiedų kompozicijas. O ir šios vestuvinės dekoracijos sulaukė išskirtinio įvertinimo iš tikrai patyrusių specialistų.

REKLAMA

„Vestuvėse susirinkę verslininkai ir kiti žmonės buvo labai nustebę ir sužavėti rezultatu. Net jaunavedys, kuris pasidalijo nuotraukomis iš savo vestuvių, man sakė, kad jam pradėjo rašyti ir floristai, kurie paprastai nereaguoja į jokius postus. Ir floristikos žurnalai apie tai nori parašyti – mūsų dviejų žmonių komanda sulaukė išties daug komplimentų“, – šypsosi ji.

Gėlių kompozicija – tai menas, kuriuo kūrėjas dažnai nori skleisti žinutę. Linijas, spalvas ir gėlių išdėliojimo kompoziciją K. Rimienė sako rinkusis su tikslu:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sudėjau įvairių spalvų bijūnus – jei būčiau dėjus tik vienos spalvos gėles, nebūtų jokio įdomumo. Dėjome ir keletą kitų gėlių – limoniumų, pentinių, rožyčių. Tačiau proporciškai kitos gėlės sudarė tik apie 5 procentus kompozicijos. Kiekviena žiedo forma, linija ir spalva aš kompozicijai bandžiau suteikti piešinio pavidalą. Aš gal būčiau linkusi vestuvėse matyti kreminę ar baltą spalvą, bet kadangi turėjome įvairiausių rūšių ir spalvų gėlių, jas reikėjo panaudoti ir apjungti – rasti dar nematytus sprendimus.“

REKLAMA

Kaip sako ji, kūrybos laisvė šioje šventėje jai buvo garantuota. Pamatę gėlių rojų vestuvėse patys jaunavedžiai buvo sujaudinti ir nustebinti.

„Aš pati turėjau visišką laisvę kurti. Jaunavedžiai atnešdami gėles net nėjo į vidų – sakė, kad manimi pasitiki 100 procentų ir norėjo būti nustebinti. Iš tiesų tas vyras nubraukė ašarą ir dėkojo. Sakė, kad mes pranokome visus lūkesčius“, – tikina moteris.

Pokalbio pabaigoje paaiškėjo ir vienas įdomus dalykas – dekoracijos atlaikė ne vienas vestuves. „Praeitose olimpinėse žaidynėse net 4 medalius iškovojo olandė čiuožėja. Ji taip pat kilusi iš to paties miestelio, kuriame ir vyko vestuvės. Jos tėvas – vienas stambiausių tulpių augintojų Olandijoje, todėl čia vieni kitus visi pažįsta. Jos santuoka vyko kitą dieną ir jie prašė, kad mūsų dekoracijos puoštų dar ir jos vestuves. Tad kitą dieną mūsų sukurtas grožis neliko nepastebėtas – jis puošė net tokios žymios sportininkės vestuves“, – pokalbį baigia moteris.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų