petunijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „petunijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „petunijos“.

Padarykite tai pelargonijoms: sukraus nematytą skaičių žiedų

Ryškiais įvairių spalvų žiedais balkonuose ar terasose pleškančios gėlės – vienas pigiausių ir maloniausių būdų pasirūpinti namų grožiu. Jos ne tik suteikia atgaivą akims, bet tampa ir maloniu hobiu, į kurį visai nesunku įtraukti ir vaikus. Pasak Gintarės Kitovės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, šiemet tendencija akivaizdi – namuose pirkėjai nori kuo daugiau augalų. O tarp dažniausių pasirinkimų puošiant balkonus – ir pelargonijos, petunijos bei nemezijos.
2024-05-09

Lietuviai šluoja šias prekes iš parduotuvių: paaiškino, kodėl

Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
2024-02-22

Metas sėti: štai, kokias daržoves ir gėles verta sodinti jau sausį

Sėja jau startuoja! Nors už lango pūpso sniego kalnai, metas pradėti rūpintis šiųmečiu derliumi. Sausis – puikus laikas sodinti kai kurias daržoves, taip pat gėles, kurios atšilus balkonus išpuoš žiedais. Sodininkai, daržininkai jau bruzda – tą išduoda augantys sėklų, žemių, daigyklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. „Pirkėjai nieko nelaukia – sėklų pirkimas, kaip ir kasmet, prasideda dar sausį ir aktyvėja kone kasdien.
2024-01-24

Padarykite tai savo petunijoms: sukraus džiuginantį skaičių žiedų

Subtilios ir grakščios petunijos puošia bet kurį sodą ar kiemą. Šios gėlės gražiai atrodo gėlyno pakraščiuose ar sodo viduryje. Garbanotosios petunijos, pasodintus į vazonus, taip pat gali papuošti ir sienas ar balkonus. Nors ši gėlė yra gana reikli dirvožemiui, tačiau nepretenzinga priežiūrai, o ir žydi iki pat žiemos šalnų. Dažniausiai petunijos sėklos yra sodinamos ne anksčiau vasario mėnesio pabaigos, kuomet jau dienos būna pakankamai pradėjusios ilgėti.
2022-06-27

Pasėkite šias gėles jau dabar – apdovanos ankstyvais žiedais

Populiarios pavasario gėlės išnyksta iš parduotuvių lentynų vos tik oras pradeda šilti. Tačiau geriausias būdas užtikrinti, kad savo darželyje anksti sulauksite gražiausių žiedų, yra užsiauginti juos iš sėklų. Daugumai gėlių reikia maždaug trijų ar keturių mėnesių, kad sėkla virstų žiedu, tačiau kai kuriems ankstyviesiems augalams tereikia maždaug dviejų mėnesių. „Do it yourself“ siūlo aštuonias greitai augančias gėles, kurios pirmosios papuoštų jūsų kiemus.
2021-03-06

Patarė, kaip prižiūrėti ryškiaspalves petunijas: štai, ką turite padaryti

Petunijos – ištvermingi augalai, bet ir joms pakenkti gali kai kurie žalingi kenkėjai ir ligos, rašoma doityourself.com. Grybelis, vabzdžiai, amarai ir maistinių medžiagų trūkumas – dėl šių priežasčių petunijos gali sukrauti mažiau žiedų, jie gali būti mažesni, arba jos gali visai nuvysti. Amarai Amarai – tai smulkūs vabzdžiai, kurie ėda augalų lapus ir žiedus. Atsikratyti amarų gali būti sudėtinga, bet nuo jų padeda pesticidiniai purškikliai.
2020-06-13

Botanikai pristato didžiausią petunijų kolekciją

Loreta Mačiulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Kauno botanikos sodo gėlininkus sudomino amerikiečių sodininkų iniciatyva šiuos metus paskelbti Petunijų metais. Ta proga botanikai pristato didžiausią petunijų kolekciją. Kauno botanikos sode – pats vienmečių augalų žydėjimas. Tokios jų kolekcijos botanikai sako dar neturėję. Vien petunijų čia žydi apie 100 veislių. Jų ekspozicija prasideda trimis laukinėmis rūšimis, iš jų hibridų ir kilo dekoratyvinės petunijų veislės.
Lietuva 2014-09-17

Petunijos ir bulvės – mėsėdės

Botanikai teigia, kad petunijos ir bulvės, labai tikėtina, yra mėsėdžiai augalai. Priduriama, kad toks elgesys gali būti daug labiau paplitęs, nei manyta iki šiol. Kaip rašo portalas „LiveScience“, nuo Charleso Darwino laikų aptiktos mažiausiai 6 mėsėdžių bulvių rūšys, pavyzdžiui, Venus flytraps, kurios vabzdžius gaudo su į žandikaulius panašiais savo lapais, lygiai taip pat kaip mėsėdžiai ąsoteniai (angl.
2009-12-10
Į viršų