REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Honkongas – tai tobula pusiausvyra, tikras fengšui miestas: gamta ir plienas, jin ir jan... Nuo liepsnojančių prekystalių gatvėse vilnija aromatingi prieskonių kvapai, vienišas prekijas pardavinėja prastos kokybės laikrodžius, o šešiasdešimt aukštų į dangų kylantis kostiumuotas bankininkas it šių dienų alchemikas prisideda prie Rytų gerovės kūrimo. Kiekvienas jų vaidina savo vaidmenį tarp tūkstančių dangų remiančių Honkongo bokštų. Jei žmonija kada nors norėjo įrodyti savo galimybes, jai tai pavyko čia, Pietų Kinijos jūros pakrantėje.

REKLAMA
REKLAMA

Po opiumo karų XIX a. Honkongas tapo britų kolonija. Tai neįtikėtinai pakeitė šios šalies charakterį. Iškilo miestas ir hibridiška visuomenė, kurioje Rytai darniai sugyvena su Vakarais. Britai ir kinai statydami pastatus, rodos, mėgino pasiekti saulę. Jiems pavyko sukurti gana gremėzdišką civilizaciją, miestą, dosnų gardaus maisto ir kvapą gniaužiančių vaizdų. Šios dešimt užuominų būtų puiki pažinties su Honkongu pradžia.

REKLAMA

Žvejų miestelis – Tai O

Yra manančių, kad Honkongas – tai tik dangoraižiai ir švytintys neonai. Iš tiesų net 40 procentų šio miesto gaubia žaluma. Vienoje iš daugybės Honkongo salų galima atrasti tikrą ramybės oazę. Tai O – nedidelis kinų žvejų miestelis Lantau salos vakarinėje pusėje. Šią salą galima pasiekti laiveliu arba metro iš Honkongo centrinės stoties. Tai O – puiki vieta paskanauti šviežių jūrų gėrybių ar leistis į susitikimą su retaisiais rožiniais delfinais – retkarčiais jie pasirodo šiose pakrantėse. Tai tikras atokvėpis nuo Honkongo bokštų džiunglių.

REKLAMA
REKLAMA

Nenuobodus Honkongo parkas

Plieno ir stiklo monstrų šešėlyje yra dar viena žalumos oazė. Honkongo parkas buvo įkurtas 1991 m. beveik už 400 mln. JAV dolerių. Čia yra pėdų masažo takelis, Olimpinė aikštė, keletas sporto aikštelių, dirbtinis ežeras su kriokliu ir daugybė kitų smagių atrakcijų. Parke smagu praleisti ramią popietę. Be to, jį lengva pasiekti iš bet kurios miesto vietos.

Virtuvės ypatybės: dim sum ir yum cha

Dim sum – tai kažkas panašaus į ispaniškąsias vieno kąsnio užkandėles tapas. Tačiau lyginti dim sum su kokia nors kita kulinarine tradicija būtų tikras įžeidimas šiam senovės paveldui, kurio kiekvienas kąsnelis pasakoja atskirą istoriją. Išvertus pažodžiui dim sum reiškia „paliesti širdį“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yum cha tradicijos siekia Šilko kelio laikus, kai prekijai mėgdavo stabtelėti arbatos namuose, čia užkąsti ir išgerti karštos arbatos. Yum cha ir reiškia „gerti arbatą“. Taigi paskanaukite dim sum, užsigerdami yum cha. Fantastiška vieta šiam ritualui – restoranas „Tim Ho Wan“. O ir kainos čia tikrai nesikandžioja.

Apsipirkti – į Damų ir Šventyklos gatvės turgų

Honkongas – tikra atgaiva mėgstantiems patyrinėti vietos turgaus tradicijas. Šio miesto turguose galima įsigyti laikrodį už 18 tūkst. JAV dolerių ir jo kopiją už mažiau nei šimtą dolerių... Jei mokėsite derėtis, raudonpadžius „Christian Louboutin“ batelius nusipirksite vos už 50 JAV dolerių. Tiesa, jie „visai visai tokie pat, tik kitokie“, o tai reiškia – padirbinys... Damų turguje padirbinių – darbužių ir papuošalų – gausybė. Turgus nusidriekęs per kelis rajonus ir veikia kas vakarą. Derėtis čia būtina.

REKLAMA

Naktinis Šventyklos gatvės turgus ne toks milžiniškas. Bet čia yra daugybė puikių užkandinių, be to, galima niekieno netrukdomam stebėti vietos gyventojų koloritą.

Kelionė „Žvaigždžių“ keltu

Viena žaviausių kelionių pasaulyje – tai pasiplaukiojimas senutėliu keltu po Honkongo uostą. Nuo XIX a. kursuojantis „Žvaigždžių“ keltas kasmet plukdo apie 26 mln. keleivių! Nuo šio kelto denio atsiveria kvapą gniaužiantys dangoraižių miesto vaizdai. Ypač žavinga kelionė naktį iš Kauluno pusiasalio.

Likimo pranašai Wong Tai Sin šventykloje

Šventykla Wong Tai Sin buvo pastatyta Didžiajam Nemirtingajam Vongui, kuris gebėdavęs akmenis paversti avimis. Kauluno pusiasalyje esančios šventyklos architektūra – tradicinė kiniška: daug raudonos spalvos, auksinis stogas ir drakonai. Tai labai populiari maldų vieta. Be to, orakulas čia jums gali išpranašauti likimą! Svečiui duodamas bambukinis cilindras su likimo lazdelėmis. Kratant cilindrą viena lazdelė iškrenta. Pagal ją orakulas ir išpranašauja likimą...

REKLAMA

Viešnagė pas Didįjį Budą

Į rūke skendinčias aukštumas Lantau saloje galima pasikelti nedideliais keltuvais. Viršuje įsikūręs Ngong Ping kaimelis. Ten stūkso Didysis Buda Tian Tian. Teigiama, kad tai antra didžiausia bronzinė Budos skulptūra pasaulyje. Nieko keisto, kad Ngong Ping kaimelis toks populiarus tarp turistų.

Pabėgti į gamtą

Honkongu nenusivils ir gamtos bei aktyvių pramogų mėgėjai. Čia įrengti puikūs pasivaikščiojimų takai, galima pažvejoti, pagulėti paplūdimyje ar pasivažinėti vandens motociklais. Kauluno pusiasalyje esančiame parke galima pasigrožėti retomis paukščių rūšimis ir nuostabia augalija. Čia ypač ramu popietėmis, kai dauguma žmonių vis dar pluša dangoraižių biuruose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išvyka į Makao

Makao yra lošėjų meka. Lošimo namų čia net keturis kartus daugiau nei Las Vegase! Iš Honkongo Makao patogu pasiekti laivu. Jie kursuoja nuolat, tad tikrai neteks lūkuriuoti. Kelionė į vieną pusę užtrunka apie valandą. Makao teritorija laikoma specialiuoju administraciniu Kinijos regionu. Kadaise tai buvo Portugalijos kolonija, tad čia ypač ryškiai atsispindi Vakarų ir Rytų įtakos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų