REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius Gintaras Grušas Lietuvoje minint Laisvės gynėjų dieną apgailestauja, jog ne visi vertina krauju iškovotą šalies nepriklausomybę.

REKLAMA
REKLAMA

„Gaila, bet ne visi dėkingi už laisvės dovaną. Liūdna, bet dažnai girdime skausmingus žodžius - ne tokios Lietuvos norėjome, ne dėl tokios Lietuvos kovojome“, - antradienį iškilmingame Seimo posėdyje sakė G.Grušas.

REKLAMA

„Vis dar randasi tų, kur ilgisi senų gerų laikų. Suprantu skausmingas patirtis, nusivylimą, ir kiekvieną kartą skaudu tai girdėti ir verčia susimąstyti, kaip suvokiame tą laisvę, kurios troškome“, - tęsė monsinjoras.

Valdžios atstovams monsinjoras linkėjo „drąsos ir jėgų mylėti Tėvynę“, bei, atsižvelgdamas į šių dienų aktualijas, priminė, jog didesnioji rizikos dalis turi tekti priesaiką davusiems, o ne pažeidžiamiausiems šalies gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA

„Atkuriamojo Seimo nariai buvo pasirengę pasiaukoti už Tėvynės laisvę, jie prisiėmė didelę riziką ir žmonės plūdo ginti parlamento, ginti Lietuvos. Tada nebuvo atotrūkio tarp piliečių ir valdžios. Meldžiu mūsų valdžios atstovams drąsos ir jėgų mylėti savo tėvynę, būti pasiruošusiems už ją atiduoti save. Rizikos, kuri tenka į misijas siunčiamiems kariams, visuomenė laukia iš visų davusių priesaiką. Jie turi prisiimti didesnę dalį rizikos, atsižadėti savo saugumo, idant silpni ir pažeidžiami, ligoniai, pensininkai, bedarbiai, skurde gyvenantys piliečiai, vaikai, ypač našlaičiai, jaustųsi saugesni šiais nelengvais laikais“, - sakė G.Grušas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės siautėjimą Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų