REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„NDX Energijos“ vadovas Ignas Staškevičius teigia, kad yra sunerimęs dėl įstrigusio „Leo LT“ kūrimo. Jis taip pat neatmeta galimybės, jog tęsiantis tokiai padėčiai, „NDX Energija“ gali trauktis iš projekto.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę dalyvaudamas maratone Šiaurės ašigalyje „NDX Energijos“ vadovas ėmėsi politinės akcijos. Su kolega verslininku Dariumi Jurgaičiu jie ne tik bėgo - lietuviai pasaulio žiniasklaidai demonstravo ir plakatus, raginančius Europos Sąjungą (ES) pratęsti Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbą.

REKLAMA

Anot I. Staškevičiaus, tarptautinės bendruomenė turėtų būti suinteresuota IAE veiklos pratęsimu ir dėl to, kad tai būtų apčiuopiamas projektas ir Lietuva bent menka dalimi prisidėtų stabdant klimato atšilimą. Su dienraščiu „Respublika“ I. Staškevičius pasidalino mintimis ir apie nesibaigiančias peripetijas dėl „Leo LT“.



Kodėl Lietuvoje vis mažiau kalbama apie naują atominį reaktorių, sulaukėme „The Economist“ kritikos dėl „Leo LT“ kūrimo, o valdžia apskritai tyli?

REKLAMA
REKLAMA

Net ir būdamas Šiaurėje, palaikiau ryšį su Ūkio ministerija, kalbėdavausi su kolegomis, sekiau naujienas internete. Aš suprantu, kad aktualiausia Lietuvoje buvo interpeliacija premjerui ir vis didėjanti politinė kova artėjant Seimo rinkimams.

Tačiau energetikos projektai iš tikrųjų yra įstrigę - susidarė pato situacija. Nemanau, kad ji tęsis pusę metų, t.y. iki rinkimų, daug kas turėtų išaiškėti anksčiau.

Jeigu laikas privers arba atsiras valinga nuomonė iš valstybės pusės pasakyti, kad „Leo LT“ nebereikalinga, tai šios įmonės tiesiog ir nebus.  Tuomet turės atsirasti kiti sprendimai. Jeigu jie bus geresni už dabar parengtą, nei aš, nei mano kolegos tikrai nebūsime įsikibę į „LEO LT“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes padarėme savo sprendimą - pasisiūlėme tapti valstybės partneriais ir mus pasirinko. Tačiau šis pasirinkimas iki šiol nėra užfiksuotas iki galo - nepasirašytos akcininkų, „Leo LT“ sukūrimo sutartys, kas leistų steigti įmonę, rinkti stebėtojų tarybą, valdybą, ieškoti direktoriaus, vėliau įkalbėti švedus tiesti kabelį, pradėti projektuoti naują jėgainę ir t.t.

Ar realu, kad nesulaukusi valstybės sprendimo „NDX Energija“ pati pasitrauks iš šio projekto?

Gali būti ir taip. Tokia pato būsena negali tęstis neapibrėžtą laiką, nes mums irgi reikia spręsti, planuoti, gyventi, plėtoti verslą, investuoti į kitas sritis. Dabar yra skirti resursai, pinigai, žmonės, mintys, laikas, tačiau niekas nejuda iš vietos.

REKLAMA

Kiek skiriate laiko valdžiai apsispręsti?

Mes nieko nespaudžiame, būtų nekorektiška sakyti, kiek mes dar lauksime ir pasitrauksime. Ne mes šį laiką skiriame, nes gerbiame valstybės interesus. Mūsų pasitraukimą lemtų pernelyg ilgas neapibrėžtumas, tačiau tikiu, kad ši problema pagaliau išsispręs. Norisi tikėti, kad tai įvyks greitai.

Suprantame ir šiandieninę situaciją - artėjant rinkimams niekas nenori imtis atsakomybės ir pasakyti: „Darom“. Nėra ir autoriteto, kuris imtųsi tokios iniciatyvos, todėl energetikos projekto klausimas stumdomas nuo vienų prie kitų.

Kol kas yra gana didelė rizika, kad „Leo LT“ klausimas bus tampomas iki rinkimų ir baisiausia tai, kad nežinai, ar naujame Seime atsiras stabili dauguma, kuri galės prisiimti visą atsakomybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų