36
Bostono „Celtics“ – Čikagos „Bulls“ 102:106 (nuotr. SCANPIX)

Visos į NBA atkrintamąsias varžybas patekusios komandos sužaidė pirmąsias rungtynes. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį serijose iki keturių pergalių 1:0 į priekį išsiveržė Čikagos „Bulls“, Oklando „Warriors“ ir Vašingtono „Wizards“.

36

„Bulls“ 106:102 svečiuose nugalėjo Bostono „Celtics“.

Rungtynės klostėsi itin permainingai. Likus pusei ketvirtojo kėlinio, Čikagos komanda dar atsiliko, bet galingai baigė mačą ir triumfavo.

„Bulls“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 53:36.

„Celtics“ lyderis Isaiah Thomas žaidė nepaisant to, kad vakar autoįvykio metu tragiškai žuvo jo 22-ejų sesuo Chyna. 28-erių Bostono komandos mažylis rungtynėse nesulaikė ašarų, bet tai jame nesutrukdė būti rezultatyviausiu mačo žaidėju.

Šeimininkai žaidė su juodomis juostomis ant marškinėlių. I. Thomas jam labiausiai įprastus, ir komandos spalvas atitinkančius, baltos arba žalios spalvos galvos raiščius pakeitė į juodą.

„Celtics“: Isaiah Thomas 33 (10/18 metimų, 10/12 baudų, 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai, 6 klaidos), Alas Horfordas 19 (8/13 met., 8 rez. perd., 7 atk. kam.), Avery Bradley 14 (5/13 met.).

„Bulls“: Jimmy Butleris 30 (9/19 met., 9/12 baud., 9 atk. kam.), Bobby Portis 19 (8/10 met., 9 atk. kam.), Robinas Lopezas 14 (6/10 met., 11 atk. kam.), Rojanas Rondo 12 (6/15 met., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Dwyane’as Wade’as 11 (6 rez. perd., 5 atk. kam.).

Rungtynių rezultatas – netikėtas, nes Bostono krepšininkai į atkrintamąsias pateko su pirmu Rytų konferencijos rezultatu (53 pergalės / 29 pralaimėjimai), Čikagos – aštuntu (41/41). „Bulls“ devintojoje pozicijoje paliko tokį pat pergalių ir pralaimėjimų balansą turėjusią Majamio „Heat“.

Antrosios serijos rungtynės vyks taip pat Bostone.

Pirmąją pergalę iškovojo ir „Warriors“. Vieni NBA favoritų 121:109 namie pranoko Portlando „Trail Blazers“.

Mačas klostėsi permainingai ir atkakliai. Rezultatas dažnai buvo lygus arba ekipas skirdavo metimas.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo 88:88, bet jį „Warriors“ sužaidė užtikrintai (33:21) ir laimėjo rungtynes.

Šeimininkai atliko 26, svečiai – 15 rezultatyvių perdavimų. Oklando krepšininkai iš žaidimo atakavo 53 procentų taiklumu (43/81).

„Warriors“: Kevinas Durantas 32 (12/20 met., 6/7 baud., 10 atk. kam.), Stephenas Curry 29 (9/19 met., 8/8 baud., 5 atk. kam., 5 kl.), Draymondas Greenas 19 (6/10 met., 12 atk. kam., 9 rez. perd., 5 blokai), Klay Thompsonas 15 (6/16 met.), Ianas Clarkas 12.

„Trail Blazers“: CJ McCollumas 41 (16/28 met., 5/6 baud., 8 atk. kam.), Damianas Lillardas 34 (12/26 met., 7/7 baud., 5 atk. kam.), Evanas Turneris 12 (10 atk. kam.), Maurice’as Harklessas 11 (5/13 met.).

„Warriors“ (67/15) į atkrintamąsias pateko su absoliučiai geriausiu rezultatu. „Trail Blazers“ (41/41) buvo aštunta Vakaruose.

Antrosios serijos rungtynės vėl vyks Oklande.

Vieną sunkiausiai prognozuojamų serijų pergale pradėjo „Wizards“. Vašingtono krepšininkai namie 114:107 palaužė Atlantos „Hawks“ pasipriešinimą.

„Wizards“ buvo priekyje iki pirmojo kėlinio pabaigos. Tada iniciatyvą perėmė „Hawks“. Atlantos komanda pirmavo iki antrojo ketvirčio finišo. Trečiasis ir ketvirtasis kėliniai priklausė „Wizards“. Šeimininkai buvo priekyje nuo 26-osios rungtynių minutės iki mačo pabaigos.

„Wizards“: Johnas Wallas 32 (12/24 met., 6/6 baud., 14 rez. perd.), Bradley Bealas 22 (9/21 met.), Markieffas Morris 21 (8/19 met., 7 atk. kam.), Marcinas Gortatas 14 (7/11 met., 10 atk. kam.), Kelly Oubre 11, Otto Porteris 10 (9 atk. kam.).

„Hawks“: Dennis Schroderis 25 (8/16 met., 6/6 baud., 9 rez. perd.), Paulas Millsapas 19 (5/8 met., 9/11 baud.), Taureanas Prince’as 14 (6/11 met,, 6 atk. kam.), Kentas Bazemore’as 12.

„Wizards“ (49/33) reguliariajame sezone liko ketvirta Rytuose, „Hawks“ (43/39) – penkta.

Antrosios serijos rungtynės taip pat bus žaidžiamos Vašingtone.