Ar „Manchester City“ futbolininkai apgins Anglijos čempionų titulą? Kurie klubai pateks į pirmąjį ketvertą, garantuojantį vietą UEFA Čempionų lygoje? Kaip seksis trims „Premier“ lygos debiutantams?

Tai tik kelios 30-ojo Anglijos „Premier“ lygos sezono, kuris prasidės rugpjūčio 13 dieną, intrigos. Palyginti su praėjusiomis pirmenybėmis, šiose žais trys naujos komandos – „Norwich City“, „Watford“ ir „Brentford“. Jos praėjusį sezoną užėmė pirmąsias tris vietas „Championship“ lygoje, kuri yra antra pagal pajėgumą.

Noridžo ir Votfordo ekipos į elitinę šalies lygą grįžta po metų pertraukos. Tuo tarpu Brentfordo klubas tarp pajėgiausių Anglijos komandų rungtyniaus net po 74 metų. Šiai ekipai tai bus pirmasis sezonas „Premier“ lygoje. Iš „Premier“ lygos iškrito „Fulham“, „West Bromwich Albion“ ir „Sheffield United“ futbolininkai.

Palyginti su praėjusiu čempionatu, pasikeitė keturių ekipų vyriausieji treneriai. Su Liverpulio „Everton“, kuris praėjusiose pirmenybėse liko dešimtas, dirbs garsus ispanas Rafaelis Benitezas. Jis pakeitė į Madrido „Real“ išvykusį italą Carlo Ancelotti. Prie Londono „Crystal Palace“ vairo stos buvusi Prancūzijos futbolo žvaigždė Patrickas Vieira. Londono „Tottenham Hotspur“ treniruos portugalas Nuno Esperito Santo, kuris anksčiau dirigavo „Wolverhampton“. Su šiuo klubu darbuosis jo tautietis Bruno Lage.

Pirmajame 2021-2022 m. čempionato ture didžiausią susidomėjimą kels sekmadienį vyksianti „Tottenham Hotspur“ ir čempiono „Manchester City“ akistata. „Tottenham Hotspur“ praėjusiose pirmenybėse liko tik septinti.

Įdomu tai, kad tarpusavio mūšiuose dominuoja Londono ekipa. Ji „Premier“ lygoje „miestiečius“ įveikė 25 kartus, 16 sykių jiems pralaimėjo, o 7 mačai baigėsi lygiosiomis. Praėjusį sezoną triumfavo namie žaidusios komandos – „City“ šventė pergalę 3:0, o „Tottenham Hotspur“ 2:0. „Tottenham“ namie „Premier“ lygoje Mančesterio klubą nugalėjo dukart iš eilės.

Antrąją vietą praėjusiose pirmenybėse užėmęs „Manchester United“ šeštadienį savo aikštėje priims „Leeds United“. Trečias likęs „Liverpool“ taip pat šeštadienį svečiuose išbandys jėgas su „Norwich City“. Tądien Londono „Chelsea“, kuri 2020-2021 m. čempionate buvo ketvirta, namie priims „Crystal Palace“.

Futbolo gerbėjams „TV3 Sport“, „TV3 Sport 2“, „TV3 Sport Open“ kanalai bei naujos kartos televizija „Go3“ naujajame Anglijos „Premier“ lygos, kuri vadinama populiariausia ir stipriausia pasaulyje, sezone tiesiogiai parodys virš 200 rungtynių, jeigu pasaulyje nenutiks nenumatytų aplinkybių.