REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš dešimt metų jos puikavosi deimantais ir didelėmis krūtinėmis, tačiau be savo vyrų buvo niekas. Dabartinės ponios kultūringos, turi savo stilių bei rimtų verslo planų. Tai salonų liūtės ir sėkmingos verslininkės viename.

REKLAMA
REKLAMA

Taksi vairuotojas veža mus per tankų beržyną šiaurės vakarų kryptimi nuo Maskvos. Vykstame į Rubliovką, prabangiausią Rusijos sostinės priemiestį. Atrodo, jog kas trečias automobilis kelyje - „Mercedes“, BMW, „Rolls Royse“ ar „Bently“. Štai ir atvykome į aptvertą gyvenvietę, kurioje tankiai sustatyti prabangūs namai. Automobilis sustoja prie keturių aukštų pastato. Mus pasitinka namų šeimininkė Uljana Ceitlina.

REKLAMA

U. Ceitlina - apie 40 metų moteris. Jana Lepkova, žurnalo „OK!“ rusiškos versijos redaktorė, ją yra pavadinusi Rusijos vakarėlių guru. Kandesnis geltonosios spaudos žurnalistas pakrikštijo ją „Maskvos prieblandos pasaulio karaliene“, tikriausiai remdamasis gandais, jog ji neužsibūna nei vieno oligarcho lovoje. Ceitlina - aukšta blondinė, įdegusi po mėnesį trukusių atostogų Prancūzijoje ir Italijoje, avinti „Ugg boots“ batais, pripažįsta, jog ji iš tiesų duoda pagrindo gandams.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, „Maskvos patamsių karalienės“ titulo ji nenorėtų priimti. Taip, vienas jos draugas buvo oligarchas, jis ir nupirko jai namą bei padėjo įsigyti būstą Londone. „Aš galėčiau pasakyti, kad daug ir sunkiai dirbau, tačiau visi žino, kad Rusijoje visuomet už visko stovi vyriškis“, - pripažįsta moteris.

Gali būti. Tačiau atskleisti, jog prie tavo sėkmės prisidėjo gerbėjai, jau nebėra madinga. Aukštuomenės damos, kaip ir anksčiau, eina į vakarėlius ir naudojasi savo pažintimis, tačiau taip pat vadovauja firmoms ar nekomercinėms organizacijoms, o tai, ar jas remia turtingi vyrai, tampa nebesvarbu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien nei viena nebenori, kad po jų nuotrauka žurnale puikuotųsi užrašas „vakarėlių liūtė“. Turtingos lėbautojos titulas laikomas gėdingu“, - sako Ceitlina.

Pirmos vakarėlių liūtės Rusijoje atsirado 2000 metais. Praėjus dešimtmečiui po SSRS žlugimo, infliacijos kreivė šovė į viršų, neturtas tapo daugelio rusų kasdienybe, o 1998 metais Rusiją ištiko finansų rinkos nuosmukis. Tačiau grupelė žmonių tapo pasakiškai turtingi: valstybei leidus denacionalizuoti įmones, oligarchai jas supirko už grašius.

REKLAMA

Ceitlina ir Ksenija Sobčak, pirmo demokratiškai išrinkto Sankt Peterburgo mero dukra, pateko ant šios bangos. Įžūlios ir gražios – jos mėgavosi įgytais turtais, lankėsi visuose renginiuose ir pačios rengė vakarėlius įžymybėms tiek Rusijoje, tiek Monake ar Saint Tropeze. „Mes pirmosios parodėm rusams tą gyvenimą: vakarėlius, gražius drabužius, išėjimą į viešumą“, - išdidžiai sako Ceitlina.

Tačiau laikas ėjo, keitėsi ir aukštuomenės damos. Anksčiau klestėjo pasilinksminimai ir pataikavimas savo silpnybėms. Dabar, nežiūrint sulėtėjusios verslo veiklos po konflikto su Gruzija, ekonominių sukrėtimų era, atrodo, liko praeityje - Maskva tapo ramesnė, nors ir labiau autoritarinė.

REKLAMA

2006 metais Rusija išmokėjo SSRS skolas Vakarų valstybėms, jos valiutos rezervo fondas pasiekė beveik 300 mlrd. svarų sterlingų. Rusijos turtuoliai tapo panašesni į kitų šalių turtuolius. Jie kolekcionuoja meno dirbinius, turi nekilnojamo turto Majamyje ar Londone. Maskvoje, kur „Forbes“ suskaičiavo apie 74 milijardierius, turtuoliai dažniausiai gyvena Rubliovkoje ar netoli Kremliaus. Jie netgi rengtis ėmė skoningiau. Jūratė Gurauskaitė, žurnalo „In Style“ Rusijos versijos redaktorė, pažymi, jog dabar nuo galvos iki kojų vilkėti „Versace“ nėra geros skonio požymis, madingas tapo ne toks pretenzingas Holivudo stilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabartinė karta santūriai vertina turtą ir prabangą. Jie - kosmopolitai, kai kurie iš jų gyvena ar mokosi užsienyje. Be to, jie dirba. Darja Žukova, Romano Abramovičiaus draugė (jos turtas vertinamas apie 13 mlrd. svarų sterlingų), yra meno galerijos savininkė, jai taip pat priklauso mados prekinis ženklas, kurio drabužius dėvi manekenė Kate Moss ir seserys Olsen. Polina Deripaška, metalurgijos magnato žmona, vadovauja leidybos namams. Tiesos vardan reikėtų pasakyti, jog šie projektai paprastiems mirtingiesiems ne pagal kišenę - pavyzdžiui, Žukovos galerija yra nekomercinis projektas.

REKLAMA

Atsižvelgiant į tai, kad keičiasi paprastų rusų pajamos ir skonis, domėjimasis aukštuomenės moterimis auga. Ir nors neturtingų žmonių dar daug, rusų materialinė padėtis didėja. Vidutinis mėnesinis atlyginimas Rusijoje 2000 metais buvo 79 doleriai, o 2007 metais - jau 529 doleriai (Maskvoje - 1000 dolerių). Gyvenimo lygis auga ir 12-oje Rusijos miestų, kuriuose yra daugiau nei 1 mln. gyventojų. Turtingiausi iš šių miestų - Sankt Peterburgas ir Jekaterinburgas.

„Dabar vertinama klasika ir stilius. Vidurinioji klasė šiuose miestuose stiprėja. Prieš penkis-dešimt metų visi garbino apsinuoginusias blondines, galinčias linksminti publiką visą naktį. Dabar vien išvaizdos neužtenka, reikia, kad moteris būtų asmenybė“, - sako Svetlana Kolčik, žurnalo „Marie Claire“ rusiškos versijos reaktoriaus pavaduotoja.

REKLAMA

Vakarėlių liūčių egzistavimas neatsiejamas nuo ganėtinai naujo reiškinio – gyvenimo būdo žurnalų. Pirmas šioje srityje tapo 1994 metais pasirodžiusi žurnalo „Cosmopolitan“ rusiška versija, po to pasirodė dar daugybė panašių leidinių. Rusijos moterų pajamos auga, jų gyvenimo būdas tampa labiau europietiškas ir, žinoma, jas domina įžymybių gyvenimas, ypač tų, kurios geba suderinti darbą ir prabangų gyvenimą. „Anksčiau Rusijos moterys tik dirbo ir augino vaikus. Ir požiūris į jas buvo ne toks, kaip Vakaruose“, - sako Jana Lepkova.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, kiek pasikeitė Rusija, vienas dalykas išlieka pastovus: istorijos apie aukštuomenės damas yra populiarios, nes jas skaitydamos paprastos moterys gali pamiršti pilką kasdienybę. Kaip teigia gyvenimo būdo žurnalų redaktorės, rusės nori matyti gražias, puošniai apsirengusias turtingas moteris.

Lepkova tvirtina, jog kiekviena žvaigždė, kiekvienas interjeras jos žurnale turi atrodyti nepriekaištingai ir prabangiai, nes skaitytojams norisi pasvajoti, įsivaizduoti, kad jie nukeliavo į kitą šalį, kuri yra gražesnė ir įspūdingesnė nei ta, kurioje jie iš tiesų gyvena.

Šaltinis: „The Times“, Alastair Gee.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų