• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos aplinkosaugininkai kol kas nenustatė priežasčių, kodėl Lėvens upėje ir per Latviją tekančioje Mūšoje ėmė masiškai gaišti žuvys.

REKLAMA
REKLAMA

Latvijos žiniasklaida šią savaitę paskelbė esą į Latviją iš Lietuvos Mūšos upė atnešė maždaug 22 tūkstančius nugaišusių žuvų.

REKLAMA

Lietuvos valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas BNS ketvirtadienį sakė, kad Lietuvoje situacija normali.

„Pas juos (latvius - BNS) ir taip žuvų daugiau. O aš dabar stoviu ant Mūšos tilto ir 10 kvadratinių metrų plote matosi 1-2 negyvos žuvytės. Čia (Lietuvoje - BNS) tragedijos nėra“ , - kalbėjo pareigūnas. Jis pridūrė, kad žuvims niekas negalėjo įsakyti, kur plaukti, ir jos nebūtinai pasiekė Latviją iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

G.Markauskas sakė nežinantis, dėl ko miršta žuvys, nes tris kartus atliktuose vandens tyrimuose didesnio užterštumo nenustatyta. Šiuo metu, anot jo, atliekamas dar vienas tyrimas, kurio rezultatai turėtų paaiškėti per keletą dienų.

Tuo metu Pasvalio rajono, per kurį teka Mūšos upė, vicemeras Povilas Balčiūnas BNS sakė, kad incidentas Mūšoje susijęs su Lėvens upe. „Į Mūšą įteka Lėvuo, o tenai gaišta ešeriai. Tik jokiais tyrimai neišsiaiškinome kodėl“ , - pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Albertas Mikašauskas BNS teigė, kad ketvirtadienį prie upės darbavosi mokslininkai bei veterinarijos specialistai.

„Galbūt iš mėginių pasakys, dėl ko tos žuvys gaišta. Atsakymų spektras - nuo užterštumo iki ligų“ , - kalbėjo A.Mikašauskas.

Jis patvirtino, kad ir anksčiau yra buvę panašių užterštumo atvejų - Lėvens upėje, anot jo, gaišo kuojos, tačiau tai truko neilgai.

REKLAMA

Aplinkosaugininkas Juozas Baltrūnas BNS pasakojo buvęs Latvijoje ir situacija nėra „tokia baisi, kaip jie (latviai - BNS) sakė“.

Latvijis žiniasklaida paskelbė, kad į Latviją iš Lietuvos Mūšos upė atnešė maždaug 22,5 tūkst. nugaišusių žuvų, kurių 90 proc. sudaro vidutiniškai 200 g svorio ešeriai. Nuostoliai įvertinti maždaug tūkstančiu latų (5 tūkst. litų), bet į šią sumą neįskaičiuoti tie nuostoliai, kurie galėjo būti padaryti aplinkai.

REKLAMA

Latvijos Jūrų ir vidaus vandenų valdybos direktoriaus pavaduotojas Nikolajus Liskinas BNS sakė, jog tyrimų rezultatai kol kas nesuteikia pagrindo kalbėti apie vandens užteršimą Latvijos teritorijoje, nes upėje kenksmingų medžiagų neaptikta. Nugaišusias žuvis srovė esą tikriausiai atnešė iš Lietuvos.

„Galiu tik pasakyti išvadą, kad dauguma tų žuvų nugaišo Lietuvos teritorijoje“, - pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl šio incidento rekomenduojama mažiausiai pusantros savaitės nevalgyti Mūšoje sužvejotų žuvų.

Mūšos upėje netoli Lietuvos ir Latvijos sienos antradienio vakarą latviai pastebėjo šimtus nugaišusių žuvų. Trečiadienį nugaišusios žuvys aptiktos Bauskės rajone Latvijoje. Kelios dienos prieš tai nugaišusių žuvų pastebėta ir Lėvens upėje (Lietuvoje), kuri įteka į Mūšą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų