REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinote kaip atrodo morgo darbuotojo įrankiai? Jo darbo diena? Jei ne, sužinokite tiesiai iš Alexandrios Bowser, kuri šią profesiją dirba ne vienerius metus.

Ar žinote kaip atrodo morgo darbuotojo įrankiai? Jo darbo diena? Jei ne, sužinokite tiesiai iš Alexandrios Bowser, kuri šią profesiją dirba ne vienerius metus.

REKLAMA

Vos būdama 11-os metų, Alexandria Bowser žinojo, kad baigusi mokyklą, rinksis profesiją, kuri bus susijusi su laidojimu, mirusiaisiais.  Dabar moteris tikina, kad be galo myli savo darbą ir nedvejoja savu pasirinkimu.

Morgo darbuotojos Alexandrios darbas itin svarbus – moteris atsakinga už tikrosios žmogaus mirties priežasties išaiškinimą.

Susidomėjimas tokia veikla atsirado, kuomet dar paauglystėje kartu su mama, moteris pažiūrėjo vieną televizijos laidą. Joje buvo rodoma morgo darbuotojo darbo diena, įrankiais su kuriais jie turi dirbti. Tas ir labiausiai sužavėjo Alexandria.

Moteris pasakoja: „Mane visiškai sužavėjo anatominiai procesai ir supratau, kad juos aiškintis noriu ir ateityje. Mano mama tuo metu negalėjo patikėti, kad turiu tokią svajonę.“

REKLAMA
REKLAMA

Darbo instrumentus lygina su virtuvės įrankiais

Moteris pasakoja, kad jos darbo įrankiai mažai kuo skiriasi nuo to, ką kiekvienas naudoja virtuvėje:

„Mes naudojame samčius, ąsočius, kempines, peilius bei žirkles. Tačiau, žinoma, turime tam tikrą specialią įrangą, tokią kaip šonkaulių žirklės, įvairūs skirtingi pjūkleliai, siuvamosios adatos ar siūlai“, – aiškina Alexandria.

REKLAMA

Morgo darbuotoja taip pat priduria: „Naudojama įranga, iš tikrųjų, per daug metų nepasikeitė“.

Morge Alexandria dirba ne viena. Kartu su ja dirba ir patologas, kuris atlieka vidinių ir išorinių žmogaus audinių tyrimą, dokumentuoja sužalojimus, randus ar kitas nusikaltimo žymes.

„Jeigu reikia, jie pašalina tam tikrus organus, kad surastų ką nors, kas galėtų duoti daugiau užuominų, prieš juos kruopščiai rekonstruojant ir išaiškinant tikrąją mirties priežastį“, – pasakoja Alexandria.

Anot moters, darbo diena atrodo dažniausiai įprastai: ji turi sutikrinti atvežtų pacientų asmens tapatybę bei kitus dokumentus, įvairias kitas priėmimo procedūras.

REKLAMA
REKLAMA

Liūdnos emocijos

Dažniausiai per dieną, morgo darbuotojai tenka įvertinti apie šešis pomirtinius tyrimus, įskaitant ir dokumentų sutvarkymą bei patalpų dezinfekciją po kiekvieno atlikto tyrimo.

Kad ir kaip baugiai beskambėtų šis darbas, moteris tvirtina: „Esu visiškai sužavėta.“

„Dirbdama visuomet esu 100 procentų susikoncentravusi į savo pacientus, tačiau neneigsiu, kad mėgstame vieni su kitais ir pajuokauti. Taip palaikome vienas kitą geros nuotaikos“, – pasakoja Alexandria.

Morgo darbuotoja pasakoja, kad jie taip elgiasi, tik todėl, kad sugebėtų šiek tiek ir atsitraukti nuo kiekvieną dieną matomų žmonių lavonų. „Galų gale, kai kasdien susiduri su mirtimi, tai netrukus gali tapti depresuotas, jei kartkartėmis nuo jos neatsijungsi“, – aiškina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per ilgą metų patirtį, moteris visgi tikina, kad yra ir ilgai į atmintį įstrigusių mirties atvejų:

„Kartais tai būna ypatinga trauminė mirtis, kuri žmogų palieka, pavyzdžiui, su didele žaizda skrandyje. Taip pat sunku susitaikyti su mirties atvejais, kurie jungią šeimą, su kuria esi pažįstamas, tada yra labai sunku juos palaikyti ir paguosti.“

Tačiau Aleksandrija pasakoja, kad labiausiai ją traumuoja savižudybės, rašoma thesun.co.uk.

„Aš linkusi manyti, kad kraštutinės savižudybės yra blogiausios, nes niekada negali įsivaizduoti, ką tas žmogus turėjo patirti, susidurdamas su savo gyvenimo pabaiga. Tokios mirtys ir nuvilia, ir liūdina“, – pasakoja morge dirbanti moteris.

REKLAMA

Profesiją pratinosi po mažu

Pasak moters, norint dirbti lavoninėje, nereikia specialaus diplomo, tačiau tai nereiškia, kad konkurencija yra maža. Atvirkščiai, ji labai didelė.

Prieš pradėdama dirbti tiesiogiai su mirusiaisiais, Aleksandrija savanoriavo ir keletą mėnesių dirbo laidotuvių organizavimo srityje.

Visgi, moteris aiškina: „Nors darbas yra rimtas ir apima šimtus matomų lavonų, pas mus atmosfera dažnai būna teigiama ir gera.“

Pasak Aleksandrijos, šis darbas jai atrodo labai privilegijuotas ir jautrus, dažnai galvoja apie svarbiausius klausimus, kuriems nereikia tikslių atsakymų, gyvenimo vertybes.

„Tai tema, apie kurią daugelis vengia kalbėti, tačiau man yra stebėtinai žavu suprasti mirties procesą“, – atvirauja morge dirbanti moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų