REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Milana Yoga: prieš rudenį nuvalykite seną pasaulį tam, kad sukurtumėte naują (nuotr. asm. archyvo)

Mėgstu gyvenime kurti, nors dar prieš keletą metų buvau tvirtai įsitikinusi, jog esu nekūrybinga. Kuriu choreografijas, kuriu laiškus Jums, jogos sekas, savo prekinių ženklų įvaizdžius ir begalę kitų dalykų kasdien. Mėgstu ir dalintis, turbūt dėl to esu jogos ir šokių mokytoja. Šį kartą dalinuosi tuo, kas parašyta juodu ant balto. Ne mano kūryba, o kinų medicinos išmintimi.

9

Mėgstu gyvenime kurti, nors dar prieš keletą metų buvau tvirtai įsitikinusi, jog esu nekūrybinga. Kuriu choreografijas, kuriu laiškus Jums, jogos sekas, savo prekinių ženklų įvaizdžius ir begalę kitų dalykų kasdien. Mėgstu ir dalintis, turbūt dėl to esu jogos ir šokių mokytoja. Šį kartą dalinuosi tuo, kas parašyta juodu ant balto. Ne mano kūryba, o kinų medicinos išmintimi.

REKLAMA

Jogai tapus mano gyvenimo būdu perskaičiau ir tebeskaitau naujai atrastą literatūrą. Jos tiek daug, kad suvokiu, jog visos niekada ir neperskaitysiu, taigi kilo mintis pasidalinti „Sveikata pagal metų laikus“ (angl. k. „Staying healthy with the seasons“) knygos vienos skyriaus santrauka.

Penki metų laikai

Anot kinų medicinos, mūsų sveikata ir vidinė būsena priklauso nuo metų laikų, taigi ir mityba bei kiti elementai turėtų būti suderinti su jais. Skiriami ne keturi, kaip mums įprasta, o penki sezonai - įtraukta ir „Bobų vasara“. Kiekvienam metų laikui priskiriamas elementas, spalva, savybė, atsakingi kūno organai, audiniai, kvapas, skonis, garsas, emocija, kryptis. Pagrindinis tokio skirstymo tikslas, kad žmogus, riedėdamas per metų laikus gyventų kuo sveikesnį bei labiau subalansuotą gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Ar pastebėjote, kad norime sunkesnio maisto šaltu sezonu, o lengvesnio - šiltu? Aš pastebėjau, tad ši knyga atsakė į daug klausimų, kurių atsakymus žinojau tik nujausdama, bet pagrįsti negalėjau. Tiesa kiek nustebino "Bobų vasaros" sureikšminimas, tačiau man tai dar viena galimybė švęsti, naujas ciklas, nauja pradžia, o pokyčiai man patinka, ypač spalvoti.

REKLAMA

Derlingasis ruduo

Derliaus sezonas ruduo, sunokinęs pavasario bei vasaros gėrybes. Ši tiesa apima ne tik gamtą, bet ir mus, mūsų sveikatą, darbą, projektus ir santykius. Tos sritys, kurias puoselėjome pastarąjį pusmetį, mums duoda grąžą. Pasėtas sėklas pats laikas pjauti. Vaisiai, daržovės, riešutai, grūdai, kurių apstu, negailėdami turėtume valgyti kasdien bei pasirūpinti jų atsargomis žiemai, poilsio sezonui. Ruduo taip pat pažymi asmeninių pokyčių pradžią, kuri dažniausiai prasideda rugsėjo 22 dieną, kuomet nakties tamsos trukmė susilygina su dienos šviesa.

REKLAMA
REKLAMA

Per sezono lygiadienius rekomenduojamas organizmo apvalymas, kaip ir pavasarį (kinų medicina siūlo keletą organizmo valymo būdų - nuo dienos iškrovos iki dešimties dienų nevalgymo), bet po jų mitybą turėtų papildyti sunkesni bei šildantys maisto produktai. Dabar pats metas pabaigti nebaigtus projektus bei darbus ir atverti save vidinei išminčiai, daugiau laiko skirti šeimai, skaitiniams, rašymui, meditacijai. Taip tikėtinai sudėtingą sezono pasikeitimą priimsite lengviau. Nuostabūs šiam laikotarpiui užsiėmimai - šokis, joga, taiči, kvėpavimo bei atsipalaidavimo pratimai.

Kai paskutinį sakinį skaičiau savo studentams jogos pamokoje (jie pirmieji išgirdo mane skaitančią šį tekstą, panašiai, kaip "rytdienos laikraščio" atveju), jie pradėjo juoktis, nes nemokinu tik taiči. Iš karto puoliau teisintis, jog taip parašyta knygoje, čia ne mano patarimai. Tuo pačiu džiaugiuosi, jog ne aš viena manau, kad šokis, joga, meditacija yra fantastiški užsiėmimai, ir ne tik atšalus orams. Ir jei manote, kad esate nelankstūs jogai, būtinai eikite į jogos pamokas. Jei manote, kad neturite klausos ar abi kojos kairės, šokite. O jei esate įsitikinęs, kad meditacija ne Jums ir neištversite nei minutės sėdint vienoje vietoje - medituokite. Pabandykite ir stebėkite, kas atsitiks. Stebuklas, kurių rudenį mums ypatingai reikia, nes sezono pasikeitimai iš šiltesnio į šaltesnį yra kietas riešutėlis daugeliui mūsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metalo elementas

Rudens sezonui priskiriamas metalo elementas, kuris taip pat asocijuojamas su balta spalva. Veido pabalimas laikomas metalo elemento disbalansu. Jutimo organas yra nosis, o jutimas kvapas. Rudens skonis yra aštrus, tačiau jei jaučiate pernelyg didelį aštraus maisto poreikį arba, priešingai, vien pagalvojus apie aštrų maistą pasidaro negera, vadinasi Jūsų metalo elementas išbalansuotas.

Rudeninis organizmo valymas

Prieš žiemos sezoną organizmą sveika išvalyti. "Staying healthy with the seasons" knygoje aprašomos ir bado dietos. Būtent ši knyga pavasarį mane įkvėpė išbandyti organizmo valymą su vandeniu, citrina ir klevų sirupu. Dešimt dienų, tiek turėjo trukti nevalgiadieniai, tačiau nevalgiau penkias su puse. Visas jas skraidžiau kaip drugelis, buvau puikios nuotaikos, tačiau po truputį pasijutau benykstanti. Aš mėgstu būti tvirta, ne tik jaustis lengvai, be to, dirbu ir fizinį darbą, o mano jogos praktika namie tapo vis paprastesnė. Taigi nutariau sustoti. Smagus eksperimentas, kurį būtinai pakartosiu ateinančiomis dienomis.

REKLAMA

Švelnesnis būdas valytis organizmą, tai rytais gerti obuolių ar kriaušių sultis, apelsinų sultis, o pavakarę išsispausti daržovių sulčių - morkų, burokėlių, cukinijų. Kitas būdas yra gerti vynuogių sultis arba šias uogas valgyti net neišspaustas (lietuviškosios vynuogės mano mėgstamiausios). Penkios dienos tokio valymo, anot knygos, padarys stebuklus. Knygoje taip pat pabrėžiamas kruopštus savęs prausimas su kempine, kad organizme neužsilaikytų toksinai. Manau šį patarimą painterpretuosiu savo naudai ir dažniau apsilankysiu pirtyse. Vien pagalvojus apie jas darosi jauku ir gera.

Kaip rašo Paul Williams: „Nuvalykite seną pasaulį tam, kad susikurtų naujas, kaip atauga nauja oda“ (angl. k. Let go of the old world and a new one will grow around like a skin).

Maitinimosi bei gyvenimo įpročiai yra neatsiejami nuo Jūsų gyvenimo kokybės ir augimo. Ruduo pats metas prisiimti atsakomybę už savo kasdieninę savijautą. Žvilgtelkim, ką "įsidedam" į save ir ką "atiduodam" iš savęs - visom prasmėm.

Būkite sveiki ir laimingi.

Namaste,

Milana Yoga

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų