REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajūrio teisėsaugininkai sukilo ant kojų. Vakar gausios jų pajėgos darbavosi Plungėje ir toliau narstė sekmadienio naktį šio rajono miške kilusio Palangos policijos pareigūnų bei brangių mašinų vagystėmis įtariamų asmenų susišaudymo aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA

Šio rezonansinio įvykio, kai į policininkų pasalą patekę du prabangių mašinų vagys atsakė šūviais, o per kilusį susišaudymą Palangos policijos komisariato kriminalistas nušovė kriminaliniame pasaulyje žinomą klaipėdietį Tomą Nargėlą (gim. 1980 m.), tyrimą savo žinion perėmė Klaipėdos apygardos prokuratūra.

REKLAMA

Žinia, su T. Nargėla buvusiam bendrui pavyko pasprukti. Iki vakar vakaro pareigūnams jo surasti ar nustatyti buvimo vietos nepavyko. Įtariama, kad nuo teisėsaugininkų pasislėpė už vagystes bei turto prievartavimą anksčiau teistas tauragiškis Remigijus Bendikas (gim. 1978 m.). Taip pat įtariama, kad jis gali būti ginkluotas.

Negalutiniais duomenimis, miške paslėpto anksčiau Palangoje pavogto prabangaus 2007 metų laidos visureigio „Volkswagen Touareg“ pasiimti atėję įtariamieji, supratę, kad pateko į pasalą, į policininkus paleido tris šūvius. Tiek pat šūvių į T. Nargėlą paleido ir vos prieš pusantros savaitės kriminalistu tapęs buvęs Palangos policijos apylinkės inspektorius.

REKLAMA
REKLAMA

T. Nargėlą kliudė viena kulka, įsmigusi į dešinę krūtinės pusę. Dar vienas pasaloje buvęs pareigūnas į antrąjį įtariamąjį iššovė vieną kartą. Po susišaudymo įvykio vietoje rastas kovinis pistoletas „Valter“ ir iš dujinio į kovinį perdarytas ginklas.

Dėl tarnybinio ginklo panaudojimo vyksta tarnybinis patikrinimas. Daugiau įvykio detalių pareigūnai kol kas nekomentuoja. Tuo tarpu „Vakarų ekspresas“ pasidomėjo pastarųjų metų automobilių vagysčių mastais.

Pakeitė taktiką

Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnai „Vakarų ekspresui“ teigė, kad tokios rezonansinės transporto priemonių vagystės pastaruoju metu vis rečiau mirga kriminalinių įvykių suvestinėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LKPB Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 2-ojo skyriaus viršininko Dariaus Zaso pateikta statistika kalba apie tai, jog šalyje vagys grobia vis mažiau automobilių. Tokia tendencija stebima jau pastaruosius 4 metus.

2003 metais Lietuvoje vagys nugvelbė net 6,5 tūkst. automobilių, o 2007-aisiais šis skaičius sumažėjo perpus.

Tiesa, vargu ar šie faktai gali nuraminti naujų ar brangių automobilių savininkus - profesionalūs ilgapirščiai vis dažniau taikosi į prabangias mašinas.

Priežastis - ir emigracija

Vis daugiau automobilių eksploatuojama su įrengtomis gamyklinėmis apsaugos sistemomis, policijos pareigūnai daugiau dėmesio skiria operatyviniam darbui, todėl gali kokybiškiau tirti šiuos nusikaltimus. Be to, atsivėrus Europos Sąjungos sienoms, iš Lietuvos emigravo daug automobilių vagių, - teigia šalies Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

REKLAMA

Dar pernai dienraščiui Klaipėdos VPK vadovai kalbėjo, kad automobilių vagysčių mažėja ir uostamiestyje, nes pagrindiniai šio amato „meistrai“ esą įkalinti.

Tą patvirtina ir beveik pusmečio automobilių vagysčių statistika uostamiestyje. Per keturis šių metų mėnesius Klaipėdoje užregistruota 40 transporto vagysčių, rajone - 15.

Anksčiau statistika fiksuodavo perpus didesnius skaičius.

Ilgapirščiai taikosi į naujesnius automobilius, seni dažniausiai domina tik nepilnamečius. Jie trumpam „skolinasi“ mašinas norėdami pasilinksminti - tiesiog pasivažinėja ir, išnaudoję visą kurą, palieka kur nors nuošalėje.

REKLAMA

„Skonis“ nesikeičia

Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, 2007 metais daugiausiai buvo pavogta „Volkswagen“ markės automobilių - jų pavogta 858. Kentėjo „Audi“ ir BMW mašinų savininkai - pavogta atitinkamai 553 ir 210.

Vagys vis dažniau taikosi į naujas bei apynaujes mašinas. Pavyzdžiui, užpernai Lietuvoje ilgapirščiai nugvelbė 23 prabangius automobilius, o pernai - net 47. Profesionalų akiratyje - nauji „Audi“, „Toyota“ ir „Volkswagen“ automobiliai.

Sumažėjo atvejų, kai automobiliai buvo užvaldyti plėšimo būdu, prieš auką panaudojant fizinį ar psichologinį smurtą. Pernai tokių atvejų šalyje užfiksuota tik 32. Plėšimų skaičiaus mažėjimą galima būtų sieti ir su tuo, jog už tokį nusikaltimą numatytos gana griežtos bausmės, todėl nusikaltėliai nelinkę rizikuoti, - sakė D. Zasas.

Vaida JUTKONĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų