REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje jau kurį laiką vyrauja gan keista, daugelio tėvų nesuprantama mada tarp vaikų – tai specifinio prekės ženklo gėrimai, kuriems jie išleidžia paskutines santaupas ar net prašo dovanų gimtadieniams.

Lietuvoje jau kurį laiką vyrauja gan keista, daugelio tėvų nesuprantama mada tarp vaikų – tai specifinio prekės ženklo gėrimai, kuriems jie išleidžia paskutines santaupas ar net prašo dovanų gimtadieniams.

REKLAMA

Visa tai dar neatrodytų taip prastai, jei 0,5 l šio gėrimo nekainuotų beveik 7 eurų. Nuo jų pirkimo vaikams turėtų atgrasyti ir tai, kad dalis šių gėrimų turi kofeino, t. y. yra energiniai, todėl neparduodami nepilnamečiams.

Vis tik tėvai šiuos gėrimus vaikams perka ir perka daug, mat visi jų prašo ir visi juos geria nepaisant to, kad jie yra skirti suaugusiems.

Tad kas tai per fenomenas ir kodėl jo populiarumas verčia ne tik kolekcionuoti tuščias šių gėrimų skardines, bet net ir peštis dėl jų parduotuvėse.

Tėvai neslepia – vaikai šių gėrimų nori ir jų gauna

Apie gėrimus „Prime“ tėvai gausiai diskutuoja socialiniame tinkle „Facebook“ ir dalijasi patirtimis.

REKLAMA
REKLAMA

Viena vilnietė rašė, kad vaikas kasdien užsuka į internetinę parduotuvę ir tikrina, ar neatsirado naujų „Prime“ gėrimų, nes renka jų kolekciją.

REKLAMA

Kauniečio nuomone, „Prime“ – išpūstas reikalas: „Kompotai ten visi.“

Pilnai sutinku, man tas skonis – tragedija ir dar už tokią kainą. Bet, pvz., mano vaikas nori surinkti visus buteliukus. Kiek per gimtadienį ar šiaip susirinkęs pinigėlių. Jo valia, kur juos išleisti – aš tik užsakau“, – atsakė jam moteris.

Kita sostinėje gyvenanti mama nurodė, kad apie šiuos gėrimus sužinojo pernai, kai pusė vaiko klasiokų gimtadieniams dovanų norėjo gauti tik „Prime“: „Nuvažiavau į parduotuvę, pažiūrėjau, nupirkau. Kaip ir visi tėvai – nesupratau, kuo tas gėrimas stebuklingas.“

REKLAMA
REKLAMA

Dar viena mama pasidalino, kad dvi dukros specialiai vasarą išsiruošdavo į prekybos centrą šio gėrimo nusipirkti: „Maždaug pusdienio projektas būdavo.“

O kita vilnietė rekomendavo pasiskaityti užsienio straipsnių ir pasidomėti, kodėl kai kuriose šalyse šis gėrimas apskritai yra uždraustas.

„Kaip suprantu, „Prime“ yra dviejų kategorijų: energetiniai ir „rehidraciniai“. Antrieji lyg ir nepatenka į „tik suaugusiems“ kategoriją, bet pastudijavus etiketę matosi vitaminų ir mineralų kiekiai, įvertinti suaugusiems, ne vaikams“, – pastebėjo kaunietė.

Lentynos – šluojamos vos tik jas papildžius

Saldumynais, užkandžiais ir gėrimais prekiaujančio tinklo „Candy Pop“ bendraįkūrėjas ir grupės vadovas Dovydas Juškys patvirtino, kad „Prime“ gėrimai yra dviejų rūšių: energiniai ir izotoniniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo aiškinimu, izotoniniai suteikia energijos ir atstato organizmo skysčių pusiausvyrą. Būtent jie, anot atstovo, yra dažniausias pirkėjų pasirinkimas.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad izotoniniai „Prime“ gėrimai, kaip ir visi kiti šios kategorijos gėrimai, yra parduodami visiems, nepriklausomai nuo amžiaus:

„Amžiaus ribojimas taikomas tik energinių gėrimų segmentui ir tai galioja ne tik „Prime“ gėrimui, bet ir visiems kitiems šios kategorijos produktams.“

D. Juškys nurodė, kad „Prime“ gėrimai pasauliui buvo pristatyti 2022 m. sausį, o „Candy Pop“ jie pasiekė praėjusių metų lapkritį.

„Pirmaisiais mėnesiais paklausa buvo milžiniška ir lentynos buvo šluojamos vos tik jas papildžius.

REKLAMA

Šiuo metu vartojimas stabilizavosi, tačiau gėrimas vis dar išlieka neįtikėtinai populiarus. Kas keletą mėnesių išleidžiami nauji skoniai, kurie populiarumą iš naujo pakursto“, – pasakojo pašnekovas.

Kodėl tokia didelė kaina?

Šie gėrimai „Candy Pop“ parduotuvėje ilgą laiką kainavo 6,99 euro. Šiuo metu, priklausomai nuo skonio, tipo ir taikomų nuolaidų, jų galima įsigyti už 4,99–6,99 euro.

Paklaustas, kodėl šie gėrimai tiek daug kainuoja, parduotuvės atstovas atsakė, kad, tik pradėjus prekiauti „Prime“, jų paklausa buvo gerokai didesnė už pasiūlą.

„Tiesiogiai gamintojai produkto niekam neparduoda, o perkant per tarpininkus kaina neišvengiamai kyla. Gauti bet kokį skonį buvo iššūkis. Šiuo metu kaina krenta ir turėtų stabilizuotis“, – komentavo D. Juškys.

REKLAMA

Jis įvardijo, kad „Prime“ gėrimus sėkmė lydi dėl jų kūrėjų, „mega žvaigždžių“ žinomumo ir protingų rinkodaros sprendimų, kurie padeda tą žinomumą tinkamai įdarbinti.

„Prekės ženklo „Prime“ išskirtinumas – jo atsiradimo istorija. Praėjusių metų sausį milžiniško populiarumo „YouTube“ žvaigždės – KSI ir Logan Paul – savo dešimtis milijonų fanų nustebino pristatydami bendrą projektą – „Prime“ gėrimą.

To užteko, kad gėrimas iškart taptų populiarus, o nesulaukus antrojo gimtadienio jis tapo vienu daugiausiai parduodamų gėrimų visame pasaulyje. Tai yra puikus pavyzdys, kiek dabar galios turi socialinių tinklų žvaigždės ir kaip kai kurie kūrėjai savo asmeninį brendą konvertuoja į pardavimus“, – dėstė D. Juškys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prime“ prieš kelias savaites pradėjo prekiauti ir prekybos tinklas „Iki“. Komunikacijos vadovė Vaida Budrienė neslėpė, kad tarp „Iki“ klientų šis gėrimas taip pat tapo visišku hitu.

„Per savaitę išpardavėme visą atsivežtą kiekį. Tai lėmė ir itin palanki kaina rinkoje, ir pats gėrimo populiarumas. Šiuo metu lentynos kaina siekia 4,99 euro, tačiau darome patrauklias akcijas, kur „Prime“ galima įsigyti ir neišleidžiant nė 3 eurų“,  teigė V. Budrienė.

Paauglius tai verčia jaustis išskirtiniais

Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė Aina adomaitytė apie šį fenomeną nedaugžodžiavo. Jos teigimu, tai buvo psichologinis įtaigos reklaminis triukas, prekę pateikiant kaip ypatingą.

REKLAMA

„Tai ir duoda, kad viešinamas kaip labai išskirtinis produktas – jei naudoju, irgi tarsi tampu išskirtinis, ypatingas, kažkiek susitapatinu su garsiais produktą reklamavusiais žmonėmis“, – kalbėjo psichologė.

Jos vertinimu, tai lemia, kad jaunuoliams Lietuvoje irgi reikia pabandyti, apie tai pasidalyti ir socialiniuose tinkluose:

„Tai dar sykį patvirtina, kad reklama mus veikia, jei yra nukreipta tinkamai tikslinei grupei. Paaugliai, neturėdami pakankamai kritinio mąstymo, pasiduoda įtakai.“

Plačiau apie tai, kaip viskas prasidėjo

„Prime“ gėrimus sukūrė garsūs „YouTube“ turinio kūrėjai, sporto žvaigždės, kadaise tarpusavy kovojusios bokso ringe, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) gyvenantis L. Paul ir KSI iš Jungtinės Karalystės (JK), rašoma portale „The guardian“.

REKLAMA

Esą gėrimas beveik iš karto tapo reta preke, todėl ir brangia. Jaunimas „Youtube“ ir „TikTok“ dalinosi įvairiais vaizdo įrašais, kuriuose jie važinėjo po parduotuves ieškodami „Prime“ gėrimų.

Bendraamžiai vieni iš kitų ėmė dideles sumas pinigų vien už tuščius „Prime“ buteliukus, kad galėtų sukaupti visų 9 skonių kolekcijas. 

Ilgas eiles, grumtynes tarp pirkėjų ir net nėrimus stačia galva į lentynas, anot BBC, būtent ir paskatino tai, jog gėrimas tapo internetine sensacija.

Vis tik, remiantis portalu, šio gėrimo ribotumas buvo sąmoningas rinkodaros triukas. Tinklui „Aldi“ skelbus akcijas įvairiuose soc. tinklų vaizdo įrašuose buvo galima matyti chaotiškas scenas, kaip klientai visaip bando gauti šio gėrimo, o darbuotojai bando suvaldyti minią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir, nors pats gėrimas JK kainuoja 1,99 svaro sterlingų (apie 2,28 euro), dėl prekės trūkumo juodojoje rinkoje žmonės „Prime“ buteliukus internete pardavinėja už milžiniškas sumas. 

Nesunku nuspėti, kad prie gėrimo sėkmės labai prisidėjo pačių kūrėjų žinomumas. KSI šiuo metu turi 13,3 mln. sekėjų „Instagrame“ ir 11,8 mln. sekėjų „TikTok“. L. Paul – 27 mln. sekėjų „Instagrame“ ir 18,1 mln. – „TikTok“.

Tad subūrus dešimtis milijonų sekėjų gėrimų linija akimirksniu tapo sėkminga.

Vien per metus beveik 300 mln. eurų – teko riboti pirkimus

Pirmasis dueto kūrinys „Prime Hydration“ – sportinis gėrimas su kokosų vandeniu, elektrolitais, neturintis jokio cukraus ar kofeino, rašė portalas CNN.

REKLAMA

Iš konkurentų šis gėrimas išsiskyrė savo neįprastais skoniais, tokiais kaip gervuogių, kramtomosios gumos ir cukraus vatos derinys.

Dėl pandemijos, ilgų gerbėjų eilių, kurie dėl gėrimų net pešėsi, „Prime“ buvo greitai išparduoti. JK parduotuvių tinklas „Aldi“ vienu metu buvo net priverstas apriboti jų pirkimą iki vieno buteliuko vienam asmeniui.

Šis sąmyšis dėl „Prime“ gėrimų persikėlė ir į JAV, kur susilaukė didelio mokyklinukų susidomėjimo.

Po metų buvo išplėstas šio gėrimo asortimentas ir pristatyta jau kofeino turinti versija „Prime energy“. 350 ml šio gėrimo turi 200 ml kofeino, kas yra 6 kartus daugiau, nei jo turi „Coca-Cola“.

REKLAMA

Buvo pristatyti 5 skoniai, tarp kurių – tropinis punšas, apelsinų mangas ir braškinis arbūzas.

12 vnt. pakuotė atsiėjo maždaug 29,99 JAV dolerio (apie 27,62 euro). 

Vienas iš kūrėjų L. Paul tvirtino, kad ši linija jau pranoko kai kuriuos didžiausius energetinių gėrimų rinkos žaidėjus.

Anot jo, per pirmuosius metus sportinio gėrimo varianto („Prime Hydration“) mažmeninės prekybos apyvarta siekė 250 mln. JAV dolerių (apie 230 mln. eurų). Energinio („Prime Energy“) – 42,5 mln. JAV dolerių (apie 39 mln. eurų).

Kodėl ši mada vyrauja būtent tarp vaikų?

Vis tik energetinis gėrimų „Prime“ variantas vertinamas prieštaringai. Jo sudėtyje kofeino kiekis yra panašus kaip ir kitų energinių gėrimų. Tačiau didžiausia problema yra tai, kad abu „Prime“ kūrėjai socialiniuose tinkluose tarp sekėjų turi daug jaunų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Remdamasi influencerių rinkodaros bendrovės „Fohr“ duomenimis, CNN įvardijo, kad „Instagrame“ 61 proc. L. Paul sekėjų yra 25 metų amžiaus arba jaunesni, KSI – 63 proc.

„TikTok“ platformoje beveik 80 proc. L. Paul sekėjų yra 24 metų amžiaus arba jaunesni. O iš 2 mln. oficialios „Prime“ gėrimų „Instagram“ paskyros sekėjų – net 66 proc. sudaro 24 metų amžiaus ir jaunesni.

Tad šio itin daug kofeino turinčio gėrimo taikinys – vaikai.

„Prime“ gynėsi, kad šis energinis gėrimas ir nėra skirtas vaikams, nėra parduodamas jaunesniems nei 18 m. amžiaus žmonėms. Tačiau tai, kaip galima pastebėti, „Prime“ gėrimų mados tarp nepilnamečių nesustabdo.

Gėrimų pramonės tinklapio vyriausiasis redaktorius Jeffrey Klineman tokiu „Prime“ populiarumu nustebintas nebuvo.

Anot jo, atsižvelgiant į L. Paul populiarumą, šis produktas pritraukia jaunų pirkėjų būrį, kuris be tradicinių vaikiškų gėrimų praktiškai nėra nieko matęs: „Paul yra daug patrauklesnis 13-mečiui nei sulčių pakelis.“

Protingi gamintojai silpnapročių paauglių ir jų tėvų sąskaita užkala gražaus pinigėlio. Taškas.
d.ebilu laikai .
Socialiniu tinklu isplautasmegeniai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų