9
Lietuvos U-21 rinktinė iškovojo Baltijos taurę (nuotr. LFF.lt)

Lietuvos U-21 rinktinė iškovojo Baltijos taurę

Lietuvos U-21 rinktinė antradienį Gargžduose pademonstravo puikų žaidimą ir kovoje dėl Baltijos taurės palaužė Latvijos komandą 1:0, taip susigrąžindama trofėjų po aštuonerių metų pertraukos.

9

Vyriausiasis komandos treneris Caritas Falchas po paskutinių rungtynių su Estijos rinktine (1:1) atliko tris keitimus – pirmą kartą ekipoje nuo mačo pradžios žaidė Pijus Širvys, taip pat vienuoliktuke buvo ir Edvinas Kloniūnas su Edgaru Dubicku.

Rungtynių pradžioje veiksmas dažniausiai vyko latvių aikštės pusėje – mūsų komanda intensyviai spaudė varžovus, o pirmąjį kampinį lietuviai kėlė 5-ąją mačo minutę.

20-ąją vieną realesnių progų įmušti turėjo lietuviai. Po Domanto Šimkaus puikaus darbo už baudos aikštelės, perdavimo sulaukęs Edvinas Baniulis bandė atlikti perdavimą prieš vartus iššokusiam Danieliui Romanovskiui, bet jam pasižymėti nepavyko.

Po 10-ies minučių pasidarbuoti teko Lietuvos vartininkui Titui Krapikui. Nikita Ivanovas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje ir buvo vienas prieš vartininką, bet kėdainietis puikiai atrėmė varžovo smūgiuotą kamuolį.

Aikštėje toliau vyravo kontaktinis futbolas – teisėjams teko fiksuoti nė vieną pražangą. Kėlinys baigėsi lygiosiomis 0:0.

Po pertraukos kova aikštėje tapo dar labiau bekompromisė. Visgi lietuviai kėlinį pradėjo kur kas agresyviau ir prispaudė oponentus. 53-ąją minutę E. Baniulis buvo pargriautas baudos aikštelėje ir teisėjas skyrė 11-os metrų baudinį. Jį tiksliu smūgiu į dešinįjį kampą realizavo D. Romanovskis.

Po kelių minučių arbitrams vėl teko valdyti aistras ir imtis disciplinos priemonių už grubų bei negarbingą žaidimą. Po to, kai D. Romanovskis krito ant vejos po kontakto su varžovu, tarp kelių žaidėjų įvyko apsistumdymas, o už šiuos veiksmus nukentėjo abi komandos – E. Kloniūnas ir Andrejui Ciganikui buvo parodytos raudonos kortelės.

Vėliau komandos keitėsi atakomis prie abiejų vartų. D. Šimkaus smūgiuotą kamuolį Latvijos vartininkas neužtikrintai atėmė, o vėliau T. Krapikas sustabdė varžovo smūgį galva.

Antrajam kėliniui persiritus į antrąją dalį, C. Falchas į aikštę įleido Robertą Ratkevičių, kuris kėlė problemas varžovų gynybai sprintais į priekį. Jaunasis puolėjas turėjo progą įmušti po perdavimo iš krašto, bet jis galva smūgiavo į vartininką.

Lietuva sugebėjo drausmingai sužaisti paskutines rungtynių minutes ir triumfuoti Baltijos taurės turnyre antrąjį kartą istorijoje. Lietuviai, surinkę keturis taškus, aplenkė latvius (3 tšk.) ir estus (1 tšk.). Tai taip pat buvo pirmoji Lietuvos jaunimo rinktinės pergalė nuo praeitų metų birželio.