Penktąją pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) iškovojo be pralaimėjimų žengiantis šalies čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas", svečiuose 100:62 (23:10, 18:22, 25:17, 24:13) sutriuškinęs „Kauną".

Kauniečiams tai buvo trečioji nesėkmė per šešerias rungtynes.

Sėkmingiau susitikimą pradėjo gausiai į Kauną atvykusių gerbėjų palaikomi „Lietuvos ryto" krepšininkai - 5:0. Svečių pranašumas augti nesustojo. A.Trifunovičiaus auklėtiniai ramiai ir užtikrintai didino atotrūkį - 14:2. Tiesa, kėlinuko viduryje sostinės ekipos puolimas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję „Kauno" žaidėjai po truputį mažino atsilikimą - 8:18. Po pirmojo ketvirčio „Lietuvos rytas" pirmavo 23:10.

Per nedidelę pertraukėlę M.Lukošius rado, kaip įkvėpti savo komandą ir „Kaunas" antrąjį kėlinuką pradėjo spurtu 5:0 - 15:23. Tiesa, dar labiau įsibėgėti šeimininkams „Lietuvos rytas" nebeleido. Dėka dviejų tolimų metimų bei greitos kontraatakos skirtumas vėl išaugo iki trylikos - 32:19. Kauniečiai lyg ir buvo atsitiesę (24:34), bet Lietuvos čempionai netrukus numalšino šeimininkų bandymus priartėti - 43:24. Iš M.Gecevičiaus estafetę perėmęs Kh.El-Aminas padidino persvarą ir iki 21 taško - 47:26. „Lietuvos rytas„ po antrojo ketvirčio pirmavo 51:32.

Po pertraukos kova vyko taškas į tašką. Savaime suprantama, tai parankiau buvo „Lietuvos ryto" krepšininkams - 60:40. Tiesa, išlaikyti tokio tempo aikštės šeimininkams nepavyko. Tiksliai puolime rungtyniavęs sostinės klubas apie galimybę atkurti intrigą kauniečiams neleido nė pasvajoti - 70:44. Ilgai laukti nereikėjo ir „Lietuvos ryto" pranašumas pasiekė rekordinę 30 taškų ribą - 74:44. Prieš lemiamą kėlinį abejonių, kas laimės susitikimą, nebekilo - 76:49.

Ketvirtajame ketvirtyje beliko sutvarkyti formalumus. Vilniečiai be didesnio vargo išsaugojo saugų skirtumą ir išplėšė penktąją pergalę - 100:62.

„Lietuvos rytas": M.Gecevičius 15, Kh.El-Aminas (8 rez. perd.) ir K.Bajramovičius po 14, A.Jomantas 13 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), J.Valančiūnas 9 (7 atk. kam.), I.Miloševičius ir S.Babrauskas po 8, M.Bjelica 7, C.Nalga 5, S.Buterlevičius 4, A.Šikšnius 3.

„Kaunas": R.Ūzas 14, V.Jasikevičius 11, P.Čukinas 10, R.Jakštas 6 (6 atk. kam.).