Klaipėdoje prasidėjo Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 metrų ilgio baseine, kuris truks tris dienas ir jame varžysis net 280 atletų.

Čempionate po dviejų metų pertraukos į sportą sugrįžo Rūta Meilutytė, kuri 100 m plaukimo krūtine rungtyje užtikrintai nugalėjo visas varžoves. Ji distancija įveikė per 1:07.53 min, užėmė pirmąją vietą ir varžysis finaliniame rungties etape.

Rūta savo 50 m plaukimo peteliške atrankos plaukime taip pat užėmė pirmąją vietą, distanciją įveikė per 27.12 sekundžių. Į finalinį šios rungties etapą ji pateko su antru geriausiu rezultatu.

Ji taip pat startuos 50 metrų krūtine rungtyje ir 50 metrų laisvuoju stiliumi plaukime.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai dalyvavo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi, 100 m plaukimo krūtine, 100 m plaukimo nugara, 50 m plaukimo peteliške, 200 m kompleksinio plaukimo, 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi ir 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse.

Plaukikų taip pat laukia trys komandinės estafetės 4 x 100 m kompleksiniu būdu.

Šeši geriausi sportininkai, varžybose pasiekę aukščiausius rezultatus (pagal FINA taškų lentelę), susumavus dviejų geriausių individualių rungčių reitingo sumą, bus apdovanoti piniginiais prizais.

Čempionato vakarinėje dalyje laukia finalai. Dviejuose iš jų varžysis puikiai po sugrįžimo atrodžiusi Rūta Meilutytė.

Vakarinės čempionato dalies pradžia nuo 18 valandos.