REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Įvairių šalių menininkai savaip pažvelgė į lietuviškų kryžių tradiciją. Jų kūrinius pristato Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje antradienį atidaroma tarptautinė paroda „The Cross Through the Artists“ (Kryžius menininkų akimis).

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ekspozicijos rengėjų, nuo seno kryžius laikomas ypatingu simboliu įvairiose kultūrose visame pasaulyje. Kiekvienas asmuo kryžiui suteikia vis kitokią prasmę ir naudoja skirtingais tikslais. Lietuviškoji kryždirbystė ir jos simbolika jau 10 metų pripažįstama visuotinės vertės nematerialaus kultūros paveldo vertybe dėl savo gyvybingumo ir gajumo, meninės brandos ir ypatingos vietos, kurią ji užima atskiro žmogaus bei bendruomenės gyvenime.

REKLAMA

2001 m. kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje buvo paskelbta vienu iš pirmųjų UNESCO Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevrų, o 2008 m. pabaigoje įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Tarptautinės parodos „The Cross Through the Artists“ (Kryžius menininkų akimis) idėja gimė Andoros menininkui Faustui Kampamai Komisariui (Faust Campama Comissari), kurį pakerėjo lietuviškosios kryždirbystės tradicijos jam besilankant Kryžių kalne Šiauliuose. Jis kvietė menininkus iš Argentinos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Ispanijos, Portugalijos ir Andoros pateikti savo požiūrį į kryžių ir jo simbolį naudojant menines raiškos priemones.

Geriausi projekto darbai buvo eksponuoti birželio mėnesį Andoroje, o po parodos Vilniuje keliaus į Latviją ir Estiją.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje parodą bus galima aplankyti iki rugpjūčio 5 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų