REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniečiai rinkosi prie Vengrijos ambasados ir protestavo prieš Orbano ir jo vyriausybės sprendimus netiekti per savo teritoriją ginklų Ukrainai, nepalaikyti tolimesnių sankcijų Rusijai. Pyko ir dėl Orbano draugystės su Putinu.

Vilniečiai rinkosi prie Vengrijos ambasados ir protestavo prieš Orbano ir jo vyriausybės sprendimus netiekti per savo teritoriją ginklų Ukrainai, nepalaikyti tolimesnių sankcijų Rusijai. Pyko ir dėl Orbano draugystės su Putinu.

REKLAMA

Tiesa, su juo bičiuliautis, panašu, nori ir Serbija su Armėnija. Pastaroji, anot ekspertų, dėl tokio balansavimo tarp Rytų ir Vakarų gali netekti savo šanso tapti Europos Sąjungos nare.

Būrelis žmonių su Ukrainos vėliava ir plakatais, kuriuose rašoma, kad Putinas – ne draugas, šiandien protestuoja prie Vengrijos ambasados Vilniuje. Susirinkusieji reiškia pasipiktinimą dėl Vengrijos vyriausybės solidarumo stokos su Ukraina. Prie ambasados žaislinius kareivėlius dėliojantys žmonės siunčia žinią, kad dabar tai tik žaislai, o vėliau – tikri žmonės ir prašo stabdyti Rusijos agresiją:

„Vengrija iš tenais gauna pinigus, iš Rusijos, o Rusija gauna pinigus už naftą ir dujas, kurios vėliau finansuoja ukrainiečių žudynes.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kas vyksta Mariupolyje yra baisu, bet turbūt dar labiau, kas pykdo europiečius ir mane yra tai, kaip Vengrija nuolatos žaidžia dvigubų standartų žaidimą.“

REKLAMA

„Protestuoju prieš tai kaip Vengrijos vyriausybė, ypač Orbanas, jis stabdo mūsų pagalbą Ukrainai.“

Vengrijos lyderis Viktoras Orbanas neslepia artimo ryšio su Vladimiro Putinu. Ir nors Orbano vyriausybė galų gale parėmė sankcijas Rusijai, visgi per savo teritoriją tiekti ginklų Ukrainai nenori. Anot, politologų, Vengrijos pozicija Rusijos atžvilgiu gali paveikti bendrus Europos Sąjungos sprendimus, o ateity dėl Rusijos ir Vengrijos draugystės gali atsirasti siūlymų švelninti sankcijas ir pačiai Rusijai.

„Tie siūlymai, pavyzdžiui, šiandien gilinti sankcijas Rusijai, įtraukti naujus bankus, išbrauktus iš SWIFT sistemos arba atsisakyti Rusijos energetikos žaliavų, jie reikalauja visų valstybių pritarimo. Jeigu Vengrija ir kelios kitos šalys tam nepritaria, nėra ir bendro Europos Sąjungos sprendimo, vadinasi, Vengrijos pozicija yra svarbi“, – komentuoja politologas Linas Kojala.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių protestai išreiškiantys nepritarimą Vengrijos pozicijai, pasak politologų, taip pat yra paveiki žinutė.

„Svarbu tai kaip bendrai Vakarai reaguoja į agresiją Ukrainoje, kaip tie vaizdai neleidžia likti abejingiems, vadinasi, bet kokia akcija, bet koks lyderių pasisakymas apie tai, kad mes negalim nematyti to, kas vyksta ir nesiimti priemonių, tai, be abejo, yra papildomas spaudimas Vengrijai“, – sako L. Kojala.

Serbija – minia su Rusijos vėliava ir plakatais su Z raide kovo pradžioje žygiavo Belgrado gatvėmis. Taip jie reiškė palaikymą Putino vykdomoms žudynėms Ukrainoje. Tokios akcijos, anot ekspertų, Rusijai itin svarbios.

„Rusijai svarbus kiekvienas draugas ir tų draugų ženkliai mažėja, tai tas palaikymas ta prasme, tokia moraline prasme yra svarbus ir greičiausiai bus išnaudotas propagandai“, – aiškina politologė Lina Strupinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir visgi Serbijos prezidento Aleksandro Vučičiaus pataikavimas Putinui gali atsiliepti ir pačiai Serbijai, norinčiai tapti Europos Sąjungos nare. Draugystę su Putinu matanti ir aršiai kritikuojanti Europa gali užtrenkti duris į bendriją. Tačiau tolimesnė Serbijos pozicija paaiškės po balandį vyksiančių rinkimų.

„Visuomenės nuomonė yra irgi ganėtinai prorusiška, tai dabartinis prezidentas Vučičius yra įstumtas į kampą. Realiai, net jeigu jis ir norėtų tarsi palaikyti vakarietišką poziciją ir prisijungti, bet negali. Ir gali taip nutikti, kad po rinkimų, kuriuos jis triuškinančiai laimės, ta pozicija gali šiek tiek švelnėti ir tapti labiau provakarietiška“, – kalba L. Strupinskienė.

REKLAMA

„Negaliu suprasti, kai atsiranda Vakarų Europos lyderių, kurie kalba, kad serbai yra vertesni tapti dabar Europos Sąjungos nariais negu šiandien Europą kruvinai ginančius ukrainiečiai. Čia yra absurdas. Tai dėl to, dėl serbų tikrai turim svertą – jų narystės Europos Sąjungoje klausimas“, – teigia Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Vėliava su kūju ir pjautuvu plėvėsuoja šalia iškeltų Z raidžių ir Jerevane. Rusiją palaiko ir Armėnija. Turkijos žiniasklaida skelbė, kad Armėnija perduoda keturis „Su-30“ naikintuvus su pilotais Rusijai, kad ji nauditu juos kare prieš Ukrainą. Tačiau Armėnijos gynybos ministerija tai paneigė. Anot Lauryno Kasčiūnio, jei tokia informacija vis gi pasitvirtintų, Lietuvai ryšius su Armėnija tektų nutraukti.

REKLAMA

„Jeigu bus peržengtos ribos. Jie įsitrauks į karą rusų pusėje, reikia atšaukti, nutraukti diplomatinius santykius, atšaukti ambasadorę“, – kalba L. Kasčiūnas.

Armėnija, anot Lauryno Kasčiūno, yra visiškai nuo Rusijos priklausoma valstybė, nes nuo jos priklauso karabachų likimas. Mat Rusiją saugo išorinę Armėnijos sieną nuo Turkijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų