REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį, kovo 20-ąją, 18.00 val. TV3 atkuriamosios dokumentikos laidoje „Skubi pagalba 112“ debiutuos naujas vedėjas, žinomas aktorius Rimantas Bagdzevičius. Jam tai nauja patirtis, tačiau kūrybinė laidos komanda jau gali pasidalinti įdomiausiais, neretai juokingais nuotykiais filmavimo aikštelėje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip gimsta atkuriamoji dokumentika? Visų pirma pasirenkama išskirtinė istorija. Tada prasideda filmavimo darbai, kuriais siekiama kuo tikroviškiau atkurti įvykius. Pokalbiui kviečiami realūs įvykių liudininkai ir su istorija susijusius herojus įkūnyjantys aktoriai. Kūrybinei grupei aktyviai talkina: narai, alpinistai, kaskadininkai, ugniagesiai, policininkai, medikai, specialiųjų operacijų rinktinė „Aras“.

REKLAMA

„Tikruosius liudininkus labai saugome. Dengiame nepilnamečių ar didelę psichologinę traumą patyrusių žmonių veidus. Stengiamės suteikti jiems psichologinį komfortą, filmuoti taip, kad nepažeistume jų savisaugos jausmo. Juk tikrai nėra malonu prisiminti skaudžius gyvenimo įvykius. Kai kas nenori jų prisiminti ir dėl savo reputacijos", – pasakojo laidos prodiuserė Dalia Šivickaitė.

Paklausta apie nutinkančius kuriozus, prodiuserė šypteli, kad darbas laidoje „Skubi pagalba 112“ griauna mitus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai turėjome sniege nufilmuoti ugnies pliūpsnį, paaiškėjo, kad nebūna taip, kaip filmuose: meti degtuką į tepalo balą ir dega. Prireikė ne vieno bandymo, kad pavyktų sukelti gaisrą. Sykį lankėmės pas garsų vilkų augintoją Bronių Jurgelevičių. Tikėjomės puolančių vilkų. Bet ir tai – mitas. Iš tikrųjų vilkas turi būti sergantis ar kankinamas bado, kad pultų, – pasakojo D. Šivickaitė. – Taip pat įsitikinau, kad lietuviai tikrai nesidžiaugia, jei kaimyno tvartas dega. Kai filmuojame gaisrinės mašiną, įvažiuojančią į sodų bendrijas, akimirksniu sureaguoja visa bendruomenė. Žmonės bėga padėti ir nežiūri – mano, ne mano...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Skubi pagalba 112“ daug dėmesio skiria edukacijai ir nusikaltimų prevencijai. „Juk neretai skambindami bendruoju pagalbos numeriu žmonės net nesugeba normaliai paaiškinti, kas atsitiko. Moteris meldžia gelbėti skęstantį žmogų, bet tris minutes negali pasakyti, kur jisai skęsta“,  –  teigė prodiuserė.

„Skubi pagalba 112“ –  sekmadieniais 18.00 val. per TV3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų