REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl Italijoje paplitusio koronaviruso Lietuvoje valstybės lygiu siūloma skelbti ekstremlią situaciją. Nuo šiol bus tikrinami visi iš Italijos į Lietuvą atskridę keleiviai. Anot Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos, ekstremali situacija leistų greičau, be viešųjų pirkimų, įsigyti apsaugines kaukes, termovizorius ar kitas reialingas priemones.

Dėl Italijoje paplitusio koronaviruso Lietuvoje valstybės lygiu siūloma skelbti ekstremlią situaciją. Nuo šiol bus tikrinami visi iš Italijos į Lietuvą atskridę keleiviai. Anot Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos, ekstremali situacija leistų greičau, be viešųjų pirkimų, įsigyti apsaugines kaukes, termovizorius ar kitas reialingas priemones.

REKLAMA

Vilniaus oro uosto atvykimo terminale sujudimas dėl koronaviruso protrūkio Italijoje. Lėktuvas iš Milano Bergamo oro uosto dar nenusileido, tačiau terminale didelis būrys savanorių iš įvairiausių organizacijų jau laukia keleivių. Savanoriai rankose laiko klausimynus, dėvi apsaugines kaukes ir mūvi pirštines:

„Aš gyvenau miestelyje 100 kilometrų nuo viso epicentro. Tušti barai, žmonės namuose sėdi, parduotuvėse chaosas, vandenį, tualetinį popierių išpirko, užsibarikadavo namuose.“

REKLAMA
REKLAMA

„Čia tėvai daugiau mums panikos varė, negu ten vietoje. Jeigu nebūčiau ten skaitęs, realiai ten nieko nesuprastum. Oro uoste daugiau su kaukėmis vaikšto, miestuose tikrai mažiau nei 10 procentų žmonių. Oro uoste dešimt, gatvėje vienas procentas.“

REKLAMA

„Kremoje mes buvome šį savaitgalį, tai restoranai buvo visi tušti ir daugelis netgi uždaryti, O Supermarketai atrodo kaip pasaulio pabaiga, viskas išpirkta, truputį tos panikos yra, nors Milane nėra. Nieko baisaus, tik daugiau ta psichologinė panika tokia – „O, Dieve, neduok Dieve.“ Čia nėra taip. Čia daro didelę pasaulio pabaigą, nors čia visai…“

Tai nėra vienintelis nuodugniai tikrinamas skrydis. Klausimynais ginkluoti savanoriai pasitiks kiekvieną Šiaurės Italiją lankiusį žmogų.

„Apie 20 specialistų. Tai ir nacionalinio visuomenės sveikatos centro, ir Šaulių sąjungos, ir Raudonojo Kryžiaus ir kitų mums padedančių visuomeninių organizacijų dabar yra oro uoste, ir praplėstas atvejų apibrėžimas leidžia apklausti tuos keliavusius, grįžusius iš Milano žmones, jie bus nukreipti į atskirą erdvę ir bus paprašyta jų, užpildyti keleivių korteles. Tai reiškia, kad mes turėsime visų jų kontaktinius duomenis ir galėsime dvi savaites skambintis“, – sako visuomenės sveikatos centro vadovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

Po protrūkio Italijoje šiandien sušaukta Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, kuri pasiūlė Lietuvoje skelbti ekstremalią situaciją. Tai esą leistų greičiau kovoti su koronaviruso plitimu, be viešųjų pirkimų pirkti papildomas kaukes ar kitas apsaugos priemones.

„Prevencijos tikslams, efektyvesniam situacijos valdymui siūlo Lietuvos Respublikos Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją“, – pasakoja Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Esant pokyčiui situacijos, mes galėtumėm priimti ir nereikėtų mums jokių viešųjų pirkimų, mes įsigytumėm papildomai apsaugos piremonėmis valstybės ektremalių sitaucijų centro sprendimais. Palengvintų labai greitai įsigijimus“, – teigia viceministras Algirdas Šešelgis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai grįžusiems iš Italijos siūlo dvi savaites vengti ne tik kelionių, bet ir kontakto su kitu žmogumi, nedribti arba dirbti nuotoliniu būdu. Štai, ką mano grįžę keleiviai: 

„Mano kitoks darbas, aš galėsiu dirbti, bet mačiau daug žmonių susidomėjusių buvo šita galimybe. Daug susidomėjusių žmonių buvo šita galimybe. Šias dvi savaites daug, kas nedirbs.“

„Pradžioje keletą dienų tikrai yra galimybė pasistengti, pabandyti.“

„Bus galimybė gauti nedarbingumą kaip ir grįžusiems iš Kinijos liaudies respublikos“, – kalbėjo visuomenės sveikatos centro vadovė Rolanda Lingienė.

Lietuvos oro uostuose artimiausiomis dienomis bus pradėti naudoti mobilūs termovizoriai. Prietaisai, kurie nuotoliniu būdu leis matuoti lėktuve esančių keleivių temperatūrą.

REKLAMA

„Viena termovizorių pasiskoliname, mums paskolina KTU. 2 termovizorius mes išsinuomosime. Tos pačios kompanijos, to paties tikslumo“, – sako R. Lingienė.

Europos Komisija skiria papildomus 232 milijonų eurų kovai su koronavirusu. Pusė šios sumos atiteks Pasaulio sveikatos organizacijai, pusė tyrimams, vakcinos kūrimui, tačiau valstybėms narėms kol kas nerekomenduoja griebtis griežčiausių prevencinių priemonių, sienų uždarymo.

„Pasaulio sveikatos organizacija nepatarė keisti, įvesti apribojimus kelionėms ar prekybai. Valstybės narės imasi įvairiausių priemonių, tačiau mums labai svarbu, kad visi valstybių veiksmai būtų suderinti, rasta bendra pozicija visoje Europos sąjungoje“, – pasakoja Europos sveikatos komisarė Stella Kyriakides.

REKLAMA

„Lietuva kažkokių tai apribojimų tikrai be Europos lygmens sprendimų vienašališkai tikrai negali priimti“, – teigia viceministras Algirdas Šešelgis.

Italijoje plintant koronavirusui, uždaryti dalies Šiaurės Italijos vietovių paštų skyriai, todėl iš jų ir į juos nebus siunčiamos siuntos. Lietuvos oro uostuose skrydžiai į Italiją kol kas vyksta įprastai, pagal grafiką. Užsienio reikalų ministerija vykstantiesiems į Italiją rekomenduoja imtis atsargos priemonių, pataria vengti dalies savivaldybių šiaurės Italijoje. Galutinį sprendimą dėl ekstremalios situacijos sprendimo priims Vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų