REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vidutinis indas ar pakistanietis norėdamas įsipilti kelis litrus benzino savo šalyje turėtų pakloti dienos ar pusantros darbo užmokestį. „Bloomberg“ sudarė degalų kainų reitingą, kuriame išrikiavo brangiausiai už degalus mokančias pasaulio valstybes. Tiesa, degalų brangumas yra sąlyginis. Norvegijos pilietis gali sau leisti įsigyti ir brangesnio benzino, tuo tarpu pakistano gyventojams net ir kelis kartus pigesni degalai yra prabangos prekė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva tarp 60 „Bloomberg“ vertintų valstybių atsidūrė 25 degalų kainų reitingo vietoje. Vis dėlto vertinant lietuvių perkamąją galią ir degalų kainas Lietuvos reitingas pakilo net iki 14 vietos. Tai reiškia, kad lyginant su kitomis valstybėmis vidutinio Lietuvos vairuotojo širdį ir piniginę perveria skausmas kaskart apsilankius degalinėje.

REKLAMA

Kaimyninė Latvija degalų kainų indekse atsidūrė 27 vietoje, o vertinant gyventojų pajamų ir degalų kainų santykį Latvijai atiteko 16 vieta. Estija pademonstravo dar geresnį rezultatą. Atitinkamai 31 ir 22 vietos.

Lenkijoje degalai dar pigesni nei Baltijos valstybėse todėl ši šalis pateko į 34 vietą. Tačiau vertinant kainų ir vairuotojų uždarbio santykį Lenkija lygiavosi į Lietuvą ir užėmė 15 vietą.

Tuo tarpu Rusija šiame degalų kainų reitinge užėmė 50 ir 35 vietas. Vertinant viso regiono rodiklius akivaizdu, kad Lietuvoje degalų kainos yra didžiausios. Šis faktas būtų menkniekis, jei lietuviai galėtų pasigirti didesnėmis algomis, deja, vidutinių pajamų ir degalų kainų santykis rodo, kad degalinėje išleidžiame didesnę savo pajamų dalį nei kaimynai.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlome susipažinti su dešimt valstybių, kurių gyventojai už degalus moka brangiausiai.

Turkija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 1 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 7

Norvegija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 2 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 51

Nyderlandai

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 3 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 40

Italija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 4 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 31

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portugalija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 5 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 17

Graikija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 6 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 21

Švedija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 7 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 46

Belgija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 8 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 41

Prancūzija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 9 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 37

REKLAMA

Danija

Reitingo vieta pagal absoliučią degalų kainą: 10 Reitingo vieta pagal degalų kainų ir vidutinių pajamų santykį: 48

Brangiausių degalų šalies titulą pelniusios Turkijos gyventojai už vieną litrą degalų vidutiniškai moka 6,7 lito. Nors Turkijos kaimynystėje yra įsikūrusios naftą išgaunančios valstybės, tačiau Turkijos valdžia senokai suprato, kad esant prastai mokestinei kultūrai degalai tampa patikimu valstybės biudžeto pajamų šaltiniu.

Maždaug 40 proc. šalies gyventojų dirba šešėlyje ir temoka tik vartojimo mokesčius. Vos 4 proc. gyventojų moka gyventojų pajamų mokestį. Mokesčiai turkiškų degalų kainoje sudaro didesniąją dalį. Kitaip tariant gyventojų nenoras sąžiningai mokėti mokesčių smogia kitu lazdos galu, kurį kiekvienas turkas gali išvysti degalinėje.

Tuo tarpu Pakistanas brangiausių degalų reitinge užėmė tik 48 vietą. Šios šalies gyventojams litras degalų vidutiniškai kainuoja 2,7 lito. Nepaisant žemos kainos pakistaniečiams nėra ko džiaugtis. Tarp visų vertintų šalių lyginant degalų kainos ir gyventojų pajamų santykį Pakistanas užėmė pirmąją vietą. Dėl šios priežasties daugelis šalies gyventojų stengiasi automobiliuose įrengti dujinę įrangą. Pakistane rieda 2,85 mln. tokių automobilių. Didesnis skaičius užfiksuotas tik Irane.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų