• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT) dėl galimybės dalyvauti trečiąja šalimi byloje Kononov prieš Latviją. Pareiškėjas šioje byloje skundžia Latvijos teismų sprendimą pripažinti jį kaltu dėl civilių gyventojų žudymo per Antrąjį pasaulinį karą.

REKLAMA
REKLAMA

EŽTT sprendimas šioje byloje buvo priimtas 2008 m. liepos 24 d. Byloje pareiškėjas skundėsi pagal Europos žmogaus teisių konvencijos 7 straipsnį, kad veikos, už kurias jis yra nuteistas Latvijos teismų, jų padarymo metu nebuvo pripažįstamos nusikaltimais nei pagal nacionalinę, nei pagal tarptautinę teisę. Pareiškėją Latvijos teismai yra pripažinę kaltu ir nuteisę pagal Latvijos baudžiamąjį kodeksą dėl karo nusikaltimų, kuriuos jis įvykdė Latvijoje vokiečių okupacijos metais prieš civilius gyventojus.

REKLAMA

Nuspręsta, kad pareiškėjas turi atsakyti pagal baudžiamuosius įstatymus už tai, jog vadovavo raudonųjų partizanų būriui, kuris 1944 m. gegužės 27 d. Mazie Bati kaime įvykdė baudžiamąją egzekuciją. Jos metu pareiškėjo vadovaujamo būrio vyrai iš viso nužudė 9 minėto kaimo gyventojus, nes jie tariamai kolaboravo su vokiečiais, kuriems prieš trejetą mėnesių buvo išdavę 12 partizanų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva šioje byloje siekia pasinaudoti trečiosios šalies dalyvavimo teise, norėdama pateikti savo pastabas dėl istorinių ir teisinių aplinkybių vertinimo Baltijos šalyse II Pasaulinio karo metais, pranešė Teisingumo ministerija (TM).

Į EŽTT Lietuvos Vyriausybės atstovė EŽTT kreipėsi TM ir Užsienio reikalų ministerijai pritarus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šioje byloje nuo pat pradžių trečiosios šalies teisėmis dalyvauja ir Rusija.

Vadovaujantis Konvencijos ir Teismo reglamento nuostatomis, per 12 savaičių nuo pranešimo bylos šalims apie tai, kad byla perduota svarstyti Didžiajai Kolegijai, bet kuri susitariančioji šalis gali prašyti, kad Teismo pirmininkas leistų pasinaudoti trečiosios šalies dalyvavimo teise, siekiant užtikrinti tinkamą teisingumo įgyvendinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų